poster

Dech

 • korejština

  Soom

 • korejština

 • slovenský

  Dych

 • anglický

  Breath

Drama / Poetický

Jižní Korea, 2007, 84 min

Režie:

Ki-duk Kim

Scénář:

Ki-duk Kim (scénář, původní scénář)

Kamera:

Jong-moo Sung

Producenti:

Myong-chul Song
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DaViD´82
  **

  K čemu jsou Kim Ki-dukovi výborní herci, když snímek stojící na poetičnosti jí ve výsledku obsahuje sotva stopové množství? Správně, k ničemu. Již námět o sbližování zhrzené manželky od úplné, byť nefunkční rodiny a k smrti odsouzeného nemluvného zločince, který touží spáchat sebevraždu, neslibuje mnohé, ale mohl z toho být potencionálně dobrý film. Ovšem tentokrát se "djůk" utl opravdu hodně a místy až nesnesitelně.(7.7.2007)

 • Adrian
  **

  Sebavykradacka plytkost, v ktorej je Kim zaslepeny hlavne sam sebou (co je velmi vystizne zobrazene skrz hlavneho dozorcu vaznice sledujuceho dianie skrz slnecne okuliare cez LCD monitor - nehra ho nik iny ako Kim osobne). Lacine a po vacsinu casu aj velmi otravne.(21.1.2008)

 • swamp
  ***

  Kim Ki-duk se dostává tam, kde by ho nechtěl nikdo z nás..do neoriginálních, stále se opakujících a sama sebe obdivujících bahen patosu. Stále ho pokládám za PANA režiséra, ovšem pokud si nesundá klapky z očí a nezačne pracovat na něčem novém a JINÉM, nelze než na jeho filmy postupně zabřednout. Hlavní postavy velmi sporadicky - nebo vůbec - mluví .. to už tady bylo mnohokrát, poetika a symbolika sklouzává k jednoduchosti a obyčejnosti Kim Ki-dukovi nevlastní a režisér sám masturbuje své ego svým obsazením do role velitele dozorců. Příští rok vše se snad v lepší obrátí.(10.10.2008)

 • Slarque
  ****

  Další podivný vztah dvou málomluvných hrdinů à la Kim Ki-duk. Tenhle mix dramatu, romance a komedie sice nepatří k režisérovým nejlepším filmům, ale díky řadě naprosto absurdních scén jsem se u něj docela dobře bavil.(7.7.2007)

 • EdaS
  odpad!

  Naprosto vyprázdněný film - nemá atmosféru, emoce, zajímavý příběh, téma, nic. Spojení "točit se v kruhu" dostává nový rozměr. Napadá mě jediné přijatelné vysvětlení - Dech je dílo Kim Ki-Dukova dvojníka, protože režisér tak silných snímků jako Ostrov, Bad Guy nebo 3-iron zemřel...(2.2.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace