poster

Neznámý signál

 • USA

  The Signal

 • Nový Zéland

  The Signal

 • Velká Británie

  The Signal

 • Austrálie

  The Signal

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 2007, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • J*A*S*M
  ****

  Dost povedené. Film je rozdělen na tři části, přičemž každá je od těch dalších dost odlišná. První má dobrou apokalyptickou atmosféru, druhá je prostoupena značně černým humorem, ze třetí na vás dýchne mrazivá a brutální paranoia. Děj sledujeme (převážně) z pohledu zmagořilých postižených, což je vcelku zajímavé. Zdejší vražedníci, u nichž je zachována schopnost myslet, jsou pěknou a originální alternativou k tupým zombíkům, a díky nim působí film svěže a nepředvídatelně. The Signal sice bez problémů drží pohromadě, ale nemůžu se zbavit dojmu, že kdyby byl natočen jaksi celistvěji, byl by výsledek ještě o trochu lepší (zvlášť přechod z beznadějné apokalypsy do černé komedie se mi zdál dost zbrklý). Tak za to strhávám jednu hvězdičku, ale spokojen jsem velmi.(23.4.2008)

 • Freemind
  ****

  Velmi milé překvapení! V poslední době se snažím filmy hodnotit v rámci žánru - a tohle je v konkurenci ostatních nízkorozpočtových horůrků naprostá pecka. Objevilo se několik scenáristických klopýtnutí, ale byly to vesměs drobnosti. Do poslední vteřiny jsem čekal, kdy se to tvůrcům podaří pokazit a ejhle - nepodařilo se. Přitom mi to téma televize jako zprostředkovatele psychózy lehce zavonělo Cronenbergem, několikrát jsem byl překvapen zvratem děje, líbil se mi vizuál, pobál jsem si i zasmál, tož dajme tomu štverku!(18.5.2008)

 • Tuax
  ****

  Docela hororově působící horor, což se o mnohých hororech z poslední dekády moc říct nedá. Líbily se mi flashbacky a povedená zmatenost, která měla svým způsobem řád a nenechala diváka někde mimo, ale věnovala se mu co to šlo. Sice signál z TV, telefonu atd. a změny a odborné řeči a spousta nedovysvětlených, ani nenastíněných věcí ohledně pozadí toho všeho a místo atd. to sráží, i tak mě to bavilo a čekal jsem s napětím konce i když některé prvky, které jsou moc často používané mohli zaměnit za něco méně častého. jako třeba téměř nesmrtelného záporáka, který se po každé porážce znovu nějak sebere a zase je na scéně. Na druhou stranu tohle patřilo k hororům osmdesátých let, tak to v novém podání moderního světa působí zase trošku jinak. Jen diváci jsou tohoto už prostě přesycení...(21.11.2010)

 • Tom Hardy
  ***

  Vlastně si nejsem jistý, co si o tom mám myslet. Napřed mě nadchl úvodní chaos, ve kterém „jsme stejně zmateni jako hlavní hrdinka“. Pak jsem se bavil absurdním humorem, který se sice objevil z ničeho nic a převzal kontrolu nad scénou, ale naštěstí fungoval. To, že mě štval určitý postup postav je věc vedlejší (někdo se tou „zkaženou“ ovcí na narozeninovém večírku bude bavit, mně lezla na nervy od začátku do konce). Ale ten finiš, ten jsem nepobral, což se mi moc nestává. Natolik jsem se ztratil v kličkách halucinací a představ samotných postav, že jsem si nakonec nebyl jistý tím, kdo mi vlastně co vyprávěl a kdo koho oblafnul. Škoda, jinak jsem se slušně bavil…(30.5.2008)

 • MIMIC
  *****

  Na tento film sa raz asi bude spomínať ako na jedno z najlepších diel reflektujúcich bushovské odštartovanie doby, v ktorej "svet už nikdy nebude ako predtým". Každý tu má svoju pravdu, každý chce dobre, každý "chce mať pokoj a nenechať sa otravovať od druhých". Vo svete, kde sa "nikomu nedá veriť" je najlepšie tých druhých radšej okamžite zabiť, predsa nemožno riskovať, že ten napohľad slušný človek je v podstate "žiarlivé monštrum" (viď názov prostrednej epizódy). Metaforické spracovanie tematizáciou partnerskej žiarlivosti je vybrané veľmi prezieravo, lebo zhubná túžba vlastniť je vlastne to jediné, čo spája spodinu, strednú vrstvu i Leonu Helmsley. Z hľadiska žánru teda ide o "antirepublikánsky mysteriózny grindhouse" a pokiaľ sa v tom budete snažiť hľadať ten "horor", "sci-fi" a "thriller", nebude to chyba filmu, ak budete sklamaní. Aby film i v rovine rozprávania kopíroval svoj názov, využíva (anti)logiku Nolanovho "Mementa", čo je veľmi pôsobivé. Aby v rovine mentálnej sebazáchovy zachoval zdravý nadhľad, siaha po Wrightovom "Súmraku mŕtvych", čo pôsobivosť ešte umocňuje. Film sa mi síce nepáči, ale cítim veľký rešpekt. Rozhodne zážitok ekvivalentný viac než 80-tim percentám. PS: Ste si istí, že chytáte dobrý signál?(10.8.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace