Neznámý signál

• Austrálie

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 2007, 100 min

• LIVINGDEAD

1000 x jsem si říkal, že se nebudu ohlížet na hodnocení filmů na stránkách CSFD a 1000 x jsem to přesto udělal. Jako vždy se mi to nevyplatilo. Opět dobře hodnocený film a opět to byla hovadina na entou! The SIGNAL neměl s horrorem nic společného! Byla to komedie a ke všemu zmatečná, úchylná a především nudná! Několikrát jsem se kouknul na hodinky a modlil se ať už ta bezduchá slátanina skončí! Má sestra u toho usnula už po 30 minutách, já jsem těch 100 minut protrpěl a věřte mi, že kdybych do toho neinvestoval 12 kč za DVD-R, tak bych to okamžitě vypnul! Už nikdy více "The Signal" a já jen doufám, že THE RUINS (na který se těším) bude lepší!(25.5.2008)

• Gilmour93

Na tom signálu něco bude, protože když dříve býval v televizi monoskop, měl jsem po pár hodinách jeho sledování neodkladné nutkání rozpoltit sousedce lebku hasicím přístrojem. Nyní naštěstí stanice vysílají program 24 hodin denně, což už pro mou psychiku není vůbec, ale opravdu vůbec závadné.. Kombinace splatteru, černé komedie a postapo psycho romance, dávající za pravdu anglickému moudru, že příliš mnoho kuchařů znamená vylívání vývaru do záchodu. Vhoďte do mixéru 28 dní poté, Shaun of the Dead, Noci s nepřítelem a mozek pacienta bohnické léčebny a on se buď rozbije, nebo vám připraví tento těžce stravitelný koktejl šestákové snahy o umění..(22.5.2012)

Zajímavý a zvláštní filmík, kterému kupodivu nejvíce ublížilo to, čím se nejvíc propagoval. Rozdělení do tří částí a natočeno třemi různými režiséry totiž krom neuceleného zmatku a zbytečných kvalitativních výkyvů nepřineslo nic jiného a pozitivního. Navíc mi spíš přišlo, že se ony tři části ani tak neliší režisérskými výkony, jako spíš scénaristickými. Jo, kdyby se Signal nesl po celou dobu na vlně první části, měli by jsme na světě výbornou akční krvárnu, obohacenou o úžasnou atmosféru, fungovaly zde i dramatické prvky, mělo to spád, napětí, myšlenku, vše sice v béčkovém hávu, ale v tomto případě to bylo jen ku prospěchu věci. Herci vesměs sympatičtí, prostě nástup jak bejk. Hned druhá půlhodinka ovšem vše předešlé spláchla vesele do hajzlu. Ti samí herci ve svých rolích byli najednou nějací divní, všichni se chovali jako by vypadli z nějaké šílené parodie, původní zápletka se změnila na bláznivé žvanění, atmosféra a napětí byli též okamžitě pryč a jediné co přibylo, byla krev a "halušky". Závěrečná část si pak vzala něco z obou předchozích dění a ještě něco nového přidala, ale o skvělé završení se tady rozhodně nejednal. Sice měl děj už zase daleko větší spád, opět se objevila i atmosféra a napětí, ovšem přibylo ještě i hodně dalších halucinací a matoucích dialogů a vlastně ani nevím, jestli měl nakonec Signal vůbec nějakou pointu, rozřešení, závěr, prostě něco, co by za tímto experimentem udělalo tečku a ne rozpačitý otazník. Přesto ale hodnotím Neznámý signál jako lehce nadprůměrnou záležitost, přes hodně fakt divných scén a momentů jsem se pořád docela bavil, ale mohla to být i samozřejmě daleko lepší jízda, což naznačovala především první část.(15.11.2011)

Strašně moc jsem bojoval s tím abych dal filmu 4*. Ale prostě nemůžu první hodina je neskonale dokonalá a první dva příběhy(v domku a útěk hlavní hrdinky s černochem) mě strašně bavily a byly prakticky bez chyby, ale pak se to dalo na takovou černou grotesku která strašně klesla. Na filmu je vidět malý rozpočet ale o to větší zápal. Atmosféra a krvavý efekty jsou jakž takž dobré, ale pak to prostě všechno šlo do háje. Ale aspoň něco.(3.10.2011)

• Antek

V podstatě jde o typický romantický film: dvě duše patří k sobě, pak jsou rozděleny a přes různé peripetie se snaží nalézt cestu jeden k druhému. Rozdíl je jenom v tom, že ty peripetie jsou ztělesněny lidmi, ze kterých se působením jakéhosi signálu stali psychopati :-) Trojice režisérů je jistě fanouškem Tarantina a tak využily jeho typické narativní postupy a smysl pro černý humor. Jenomže -- jenomže to zasadili do žánru, kterému to prostě nesedlo. První třetina je, jak říká iolaos, výborná -- opravdu šlape, ale pak se dění na plátně smrskne v parodii a napětí zmizí jako pára nad hrncem. Promarněná příležitost, chlapci -- nebo alespoň nejsem naladěný na stejnou vlnu jako vy ...(21.7.2008)