Reklama

Reklama

Neznámý signál

  • USA The Signal (více)
všechny plakáty
Trailer 2

Na dveře klepe nový rok a městečko Terminus se pomalu začíná utápět v chaosu, zmatku a anarchii. Všechny možné komunikační kanály se hroutí a z obrazovek televizí, monitorů počítačů a displejů mobilních telefonů začínají proudit do světa podivné obrazy a zvuky. A společně s nezvyklým signálem se všech obyvatel Terminu začíná chápat děsivý amok přerůstající v nelidské vražedné běsnění. Mladá žena Maya původně ničemu kolem nevěnovala pozornost, ale když si uvědomí, že má v zádech dav maniaků včetně vlastního manžela, začíná chápat, že musí něco udělat. A stejně tak její zachránce Ben. Jenže otázka zní, jak v této situaci postupovat. Jistě, nejlepší by bylo zničit zdroj signálu, ale to se mnohem snáze řekne, než udělá. A buďte si jistí, že režiséři David Bruckner, Dan Bush a Jacob Gentry, kteří natočili tento pozoruhodný sci-fi horor společně jako kooperační experiment a rozdělili jej do tří navazujících, přesto zcela odlišných částí, to svým hrdinům rozhodně neusnadní. Paranoia se začíná plížit ulicemi a smrt je nadosah ruky. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (131)

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Velmi dobrý nápad, který zůstal tak trochu na půl cesty k výtečné realizaci. Zatímco úvodní melancholický příspěvek je nadprůměrný, a druhý černohumorný rovnou fantastický, tak závěrečné mlácení prázdné slámy stále dokola a dokola... a dokola zbytečně sráží takřka veškeré dobré dojmy do oblasti otupělého zapomnění. Velká škoda a vzhledem k těm úvodním dvěma povídkám vlastně dvojnásobná. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

Lidem přeskočilo úplně všude. Prostě začnou šílet a vraždit bez milosti. A chystaj se díky tý hypnotický frekvenci vyvraždit celej svět!!.... To jednou takhle navečer začali Poltegreisti makat nejen v TV, ale i v mobilech. A je pešek chtít začít žít novej život, když se kolem vás polovina lidí snaží vyvraždit tu druhou půlku. Nikdo neví, komu jebne dalšímu. Doba je zlá. Asi padne hodně dobrech lidí…. 50 minut to vypadá zajímavě. Jasně, jde jen o vraždění, ale je tu záchvěv parodie. Bohužel krátkej. Pak jde zase jen o onu brutalitu a použití vhodných nástrojů. A nejhorší je, když se děj v závěru začne podivně proplétat a motat jakoby v kruhu. Snad kvůli zajímavosti. Hovno! Zajímavého už tady není nic! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Chci vidět v akci zahradní nůžky. 2.) Přesvědčím se, že milenec by neměl rozvazovat manžela. 3.) Nevěřím, že i s rozšlehanou lebkou se dá zahrát velký divadlo. 4.) Chci důkaz, že láska (někdy) bolí. 5.) Často mluvím s černou hlavou ve svěráku. PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ ** ()

Reklama

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Dost povedené. Film je rozdělen na tři části, přičemž každá je od těch dalších dost odlišná. První má dobrou apokalyptickou atmosféru, druhá je prostoupena značně černým humorem, ze třetí na vás dýchne mrazivá a brutální paranoia. Děj sledujeme (převážně) z pohledu zmagořilých postižených, což je vcelku zajímavé. Zdejší vražedníci, u nichž je zachována schopnost myslet, jsou pěknou a originální alternativou k tupým zombíkům, a díky nim působí film svěže a nepředvídatelně. The Signal sice bez problémů drží pohromadě, ale nemůžu se zbavit dojmu, že kdyby byl natočen jaksi celistvěji, byl by výsledek ještě o trochu lepší (zvlášť přechod z beznadějné apokalypsy do černé komedie se mi zdál dost zbrklý). Tak za to strhávám jednu hvězdičku, ale spokojen jsem velmi. ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Vlastně si nejsem jistý, co si o tom mám myslet. Napřed mě nadchl úvodní chaos, ve kterém „jsme stejně zmateni jako hlavní hrdinka“. Pak jsem se bavil absurdním humorem, který se sice objevil z ničeho nic a převzal kontrolu nad scénou, ale naštěstí fungoval. To, že mě štval určitý postup postav je věc vedlejší (někdo se tou „zkaženou“ ovcí na narozeninovém večírku bude bavit, mně lezla na nervy od začátku do konce). Ale ten finiš, ten jsem nepobral, což se mi moc nestává. Natolik jsem se ztratil v kličkách halucinací a představ samotných postav, že jsem si nakonec nebyl jistý tím, kdo mi vlastně co vyprávěl a kdo koho oblafnul. Škoda, jinak jsem se slušně bavil… ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Kdyby si aspoň páni režiséři řekli, jakého žánru se budou držet, ale proč by to dělali i přes jejich minimální režijní kvality. To by však nebyli oni, aby nepředvedli jednotématické a monotónní představení, v kterém je brakovost a vzhled ala nejlevnější video s ruční kamerou IN. Napodruhé pro mě nekoukatelné snímek, který mě znechutil svou nelogičností, nesmyslností a snahou vypadat chytře, protože si vzal na paškál tak úžasné téma jako ovládání lidí pomocí moderních technologií. Humor, který je tam strčen jako sekyra do břicha žáby působí nevkusně, absurdně a pro mě otravně. Někdo by se tady měl podívat třeba na Shaun of the Dead, aby pochopil co znamená správně namixování komedie a hororu v dokonalém poměru a zábavnosti. ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama