Neznámý signál

• Austrálie

• Nový Zéland

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 2007, 100 min

Naprosto dokonalá první třetina, se skvělou atmosférou a stylem nasadí laťku tak vysoko, že druhá třetina působí neskutečně nudně a otravně. Místy potěší nečekaný černý humor a hrátky s časovou kontinuitou příběhu... to bohužel nestačí a film začne neskutečně nudit. Tento pocit s občasnými pozitivním výkyvy trvá i během závěrečné třetiny a film se staví zpět na nohy až v samém závěru, který je celkem uspokojivý. Škoda. Vypadalo to velmi slibně. Každopádně jde o celkem originální počin... bohužel s nevyužitým potenciálem.(22.5.2008)

Dost povedené. Film je rozdělen na tři části, přičemž každá je od těch dalších dost odlišná. První má dobrou apokalyptickou atmosféru, druhá je prostoupena značně černým humorem, ze třetí na vás dýchne mrazivá a brutální paranoia. Děj sledujeme (převážně) z pohledu zmagořilých postižených, což je vcelku zajímavé. Zdejší vražedníci, u nichž je zachována schopnost myslet, jsou pěknou a originální alternativou k tupým zombíkům, a díky nim působí film svěže a nepředvídatelně. The Signal sice bez problémů drží pohromadě, ale nemůžu se zbavit dojmu, že kdyby byl natočen jaksi celistvěji, byl by výsledek ještě o trochu lepší (zvlášť přechod z beznadějné apokalypsy do černé komedie se mi zdál dost zbrklý). Tak za to strhávám jednu hvězdičku, ale spokojen jsem velmi.(23.4.2008)

• arie

Celkom originálny experiment, ktorý poteší srdiečko každého hororistu. Nie je to jednoznačný žánrový počin, vážnejšie scény sa striedajú s brutálnym čiernym humorom, čo nie vždy vychádza na jednotku, no napriek tomu, že sa na snímke podieľali hneď traja začínajúci tvorcovia, je výsledok príjemným spestrením súčasnej upadajúcej žánrovej invencie. Koniec je už trošku nezvládnutý, no i tak prevládajú pozitívne dojmy, ktoré v mojej mysli vyvolávajú dopyt po podobne svojsky poňatých snímkach. :-)(31.5.2008)

The Signal není ve finální fázi ničím jiným, než obyčejným průměrným snímkem, který brzy upadne v zapomnění. Jeho největší slabinou je fakt, že na každé z částí dělal jiný režisér a kvalita všech tří je zcela rozdílná. Dalším prvkem je i hodně zvláštní pojetí kameramana, nezabírat důležité momenty filmu a místo toho nechat záběr snímat dvě minuty naprosto nezajímavé místo, jako je obyčejná zeď. Hold každý den není posvícení. 5/10(20.6.2010)

Film je rozdelený na tri dejovo síce súvisiace celky, avšak kvalitatívne je každý niekde úplne inde. Hneď prvý nám prináša to najlepšie, keďže s jednoduchou dokonalosťou vystihuje beznádejnosť situácie ktorá nastala. Na minimálnom priestore sa zoznamujeme s besniacou anarchiou a bez zbytočných okolkov sme tak konfrontovaný s katastrofickým scenárom s minimálnymi pozitívnymi vyhliadkami. Druhá časť však žánrovo úplne preskočila. Prerod z katastrofickej atmosféry do miestami až blbého absurdna je moc surový a silený. S niektorými vtipmi sa až moc tlačilo na pílu a výsledný efekt je tak dosť rozpačitý a pre mňa osobne dosť veľkým sklamaním. Záverečná časť je niekde medzi. Ťaží najmä z chaosu, ktorí majú hlavný hrdinovia v hlavách a ktorí máme možnosť skrz nich aspoň trochu prežívať a pochopiť. Ak mám ohodnotiť jednotlivé pasáže jednotlivo - I. 90 % II. 50 % III. 70 % Celkovo mi to teda vychádza na 70 %(31.12.2008)