Neznámý signál

• Nový Zéland

• Austrálie

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 2007, 100 min

To, že film dělali tři režiséři, je bohužel celkem vidět a je velká škoda, že ten první to nenatočil celé, protože ta úvodní třetina je neskutečně zábavná, což jistě zklame každého, kdo očekává temný horor. Pak to začne být poněkud spletité a chvílemi i nejasné, ale i tak to je velmi zajímavý a netradiční film. Takže pozor na podivné signály v televizi.(25.5.2008)

• arie

Celkom originálny experiment, ktorý poteší srdiečko každého hororistu. Nie je to jednoznačný žánrový počin, vážnejšie scény sa striedajú s brutálnym čiernym humorom, čo nie vždy vychádza na jednotku, no napriek tomu, že sa na snímke podieľali hneď traja začínajúci tvorcovia, je výsledok príjemným spestrením súčasnej upadajúcej žánrovej invencie. Koniec je už trošku nezvládnutý, no i tak prevládajú pozitívne dojmy, ktoré v mojej mysli vyvolávajú dopyt po podobne svojsky poňatých snímkach. :-)(31.5.2008)

Naprosto dokonalá první třetina, se skvělou atmosférou a stylem nasadí laťku tak vysoko, že druhá třetina působí neskutečně nudně a otravně. Místy potěší nečekaný černý humor a hrátky s časovou kontinuitou příběhu... to bohužel nestačí a film začne neskutečně nudit. Tento pocit s občasnými pozitivním výkyvy trvá i během závěrečné třetiny a film se staví zpět na nohy až v samém závěru, který je celkem uspokojivý. Škoda. Vypadalo to velmi slibně. Každopádně jde o celkem originální počin... bohužel s nevyužitým potenciálem.(22.5.2008)

• _DAVE_

Začínalo to jako průměrný horor typu "28 days later", později se z toho vyklubala jakási zvrácená prarodie kde měl mít hlavní roli černý humor. Ale nepovedl se ani pokus o horor, ani pokus o komedii. Vznikla jakási prapodivná sračka, kterou jsem uz tedy dost dlouho neviděl. Tento film prostě nefunguje ať už měli autoři jakýkoli záměr.(20.9.2008)

--- EDIT: Po projekci na pátem ročníku THS musím z hodnocení ubrat, zjištění, že pointa, která mě ve filmu zaujala nejvíce, ve skutečnosti neexistuje bylo velkým zklamáním. Bizar. ----- Triptych začínajících režísérů, kteří se snažili vytvořit jeden semknutý příběh. Ne vždy to funguje na 100%, přechody jsou hodně výrazné a změny žánru až lehce rušivé, ale nějakým bizarním způsobem to přeci jen drží pohromadě a tvoří hodně zajímavý celek. Téma není až tak originální, ale jeho podání, především v první naprosto dokonalé třetině je skvělé a v rámci katastrofických scénářů, které lidstvo ve filmech potkávají, patří mezi ty nejlepší. Malý, levný, ale hodně působivý kousek. Více: http://blog.obitus.cz/2008/05/signal.html(17.5.2008)