Prehistorický park (TV seriál)

Prehistoric Park

Prehistorický park

Dokumentární / Dobrodružný / Drama

Velká Británie, 2006, 6x55 min

Tom Pridham
  • daEmoNickY

Troska dramatu Nekdo http://www.imdb.com/title/tt0760139/board/nest/84175558 nad tim premyslel lepe nez ja, z "pohledu prirodovedce" . Prelozim """"""" ... Alespon se decka neco nauci, takze se nestane aby 1) sli do Minulosti nepripraveni [ dalo by se doplnit snuskou zajimavych udaju; spise obecnych "pravd" o tom na co se pripravit ( nezname nemoci ... nemusi se to prehanet, staci zminit ), jake veci sebou brat, ... ] 2) proste chytali zvirata aniz by je chvili pozorovali [ nicmene obcas se objevilo Drama, diky spatnemu odhadu ] 3) neber si s sebou, na cestu do Minulosti, loveckou vybavu [ Pozor, kousu! ] 4) spolupracovnici jsou sice pohodari, ale jsou neschopni pecovatele [ ] 5) klidne si vem trenky a tricko. Nevadi ze jdes do dzungle plne dravych zvirat a ... 6) klidne si v Minulosti zakempuj a nech venku maso [ http://encyclopediadramatica.com/OM_NOM_NOM_NOM ] ... 'Tyracek' http://images.google.cz/images?q=tyranosaurus [ Tyranosaurus Rex "straslivy jester" ? ] si muze klidne hovet v kleci z drevenych tyci??? Zabte me !!! Tim spise, ze zname pouze zkameneliny http://cs.wikipedia.org/wiki/Fos%C3%ADlie se musime poradne pripravit """"""" [[=]] Propojeni "faktu" pribehem je fajn. Sice to tu moc nefunguje, ale misty se to povedlo ( mohli si pohrat s tim, co zvirata vycichaji, zda vidi barvy, jake maji zorne pole ... ) [[-]] Nicmene blbe dokumentove kecy [ http://teckacz.cz/index.php?clanek621 ] si neodpustili. Minuli spoustu prilezitosti vzdelavat [ zopakovat a ukazat souvislosti ] tim, ze jenom placli nova "fakta" ( "savci prekonali ptaky, kteri proto vyhynuly", "dinosauri a ptaci jsou si blizce pribuzni", http://images.google.cz/images?q=orly , Ornitomimus znamena v prekladu "jako ptak" - jmena se tu proste neprekladaji ). Priste snad najmou schopneho kameramana co zabere hlavu, prave kdyz se o ni ten strejda zminuje. Casto spolehaji na znalost zvirat, pojmu, casti tela ... [[+]] Koukam, Bible se dneska v archeologii moc nebere, jinak by vzal alespon 2 pary zvirat http://www.imdb.com/title/tt0760139/board/nest/58963793 jako Noe. ---===Au contraire===--- Asi na to nemeli moc casu, ale par animaci tam dali. Nastesti. Long live the Feedback http://cs.wikipedia.org/wiki/Zp%C4%9Btn%C3%A1_vazba .(16.7.2009)

• TaNya_

Mám dinosaury ráda, ale toto bylo už opravdu moc. Dovážení pravěkých zvířat přes časovou bránu ? Sestřih pro mamutici ? Ne, film mě doopravdy nijak moc nenadchl, ale viděla jsem už i mnohem horší. Jediné u čeho jsem se bavila byl absurdní souboj čtyřkolky - nebo co to bylo - s odchyceným Triceratopsem.(13.10.2013)

Jsem z těch kluků, kteří se v průběhu dětství prakticky sami odkojili právě na dinosaurech. Dlouhá léta mě nic nefascinovalo víc než všechny možné druhy pradávných veleještěrů. A o to víc jsem byl šťastný, když jsem mohl vidět jakýkoli formát, ve kterém se zvířectvo dob dávno minulých dostalo k životu.(11.12.2019)

• lubospoti

Prapodivný mix rádobydokumentu a jakéhosi dobrodružného pořadu. Vůbec nevím proč takovýto pořad vzniknul. Možná snaha mít podobný úspěch jako Putování s pravěkými zvířaty (dinosaury). Bohužel z tohoto pořadu ale cítím kalkul a ne snahu o to něco ve svém díle sdělit. Vizuální stránka není špatná (proto ty dvě hvězdičky), ale tohle je přesně případ pořadu, kdy forma vítězí nad obsahem.(7.8.2013)

Pro všechny, kteří vyrostli na Jurském parku, kterým se líbilo Putování s dinosaury a kteří mají tyhle vyhynulé ještěry alespoň trochu rádi. Ano, Nigel je občas otravný a tyranosuři okoukaní z obou výše uvedených snímků, ale přesto je to mimořádný dokument, který vám po vizuální stránce vezme dech a ještě se něco málo přiučíte :-)(4.1.2008)

• - Hudba k seriálu byla nahrána Pražským Filharmonickým Orchestrem. (Zdroj: Prehistoric Park: Making the Impossible) (Pod)

• - Na DVD vyšel spolu se seriálem 30minutový film o filmu Prehistoric Park: Making the Impossible. (Pod)