Prehistorický park (TV seriál)

Prehistoric Park

Prehistorický park

Dokumentární / Dobrodružný / Drama

Velká Británie, 2006, 6x55 min

Tom Pridham

Dokument/film který neví co chce z těchto dvou artiklů vlastně být. Akčně laděný dobrodružný film? Nebo dokument laděný s fikcí? Po dokoukání jsem byl lehce v rozpacích, docela těžko se mi hodnotí, po dokončení filmu jsem moc nelitoval, ale zase jsem neskákal radostí. Navíc film má na BBC docela slabé efekty a tak nám nezbývá nic jiného než jen koukat na dokument který nám už nepřinese nic nového.(10.9.2010)

Pro všechny, kteří vyrostli na Jurském parku, kterým se líbilo Putování s dinosaury a kteří mají tyhle vyhynulé ještěry alespoň trochu rádi. Ano, Nigel je občas otravný a tyranosuři okoukaní z obou výše uvedených snímků, ale přesto je to mimořádný dokument, který vám po vizuální stránce vezme dech a ještě se něco málo přiučíte :-)(4.1.2008)

Hybrid dokumentu a dobrodružného filmu okorenený Nigelovym cestovaním časovým portálom a jeho snaha spraviť si takú novodobú prehistorickú ZOO. Dávam 3, ale len za snahu takouto dobrodružnou formou priblížiť život prehistorických zvierat aj laickému publiku. Nelogičnosti a nepresnosti nechám stranou, pretože tento výtvor fakt beriem skôr na pobavenie, ako na vzdelávanie.(13.9.2009)

Výborný nápad, super zpracování, dobrá atmosféra, to vše je tento dokumentární seriál...Celé to je zpracováno velmi věrohodně a seriózně, na základě vědeckých poznatků. Myšlenka zachraňovat zvířata před vyhynutím je dobrá už jenom proto, že máte možnost vidět skutečné důvody jejich vyhynutí, jako jsou změny klimatu, vulkán, dopad asteroidu apod. Dokonce zde zavítáte do dávných prvohor, čímž se doposud žádný snímek nezabýval. Takže karbonové močály plné hmyzu vás neminou. Stejně tak máte možnost vidět "konec" pravěku, resp. vyhynutí šavlozubých tygrů a mamutů. Celé to perfektně dokresluje park, kam se zachráněná zvířata přemisťujou. Je to vlastně normální ZOO, jenom s jinými obyvateli. Zvířata zde dělají různé "lumpárny", snaží se utéct, bojují mezi sebou, různě ztěžují práci ošetřovatelům apod. Je to zkrátka velmi věrohodné a reálné. Doporučuji každému, kdo má rád pravěkou a dinosauří tématiku....(15.11.2007)

Jsem z těch kluků, kteří se v průběhu dětství prakticky sami odkojili právě na dinosaurech. Dlouhá léta mě nic nefascinovalo víc než všechny možné druhy pradávných veleještěrů. A o to víc jsem byl šťastný, když jsem mohl vidět jakýkoli formát, ve kterém se zvířectvo dob dávno minulých dostalo k životu.(11.12.2019)

• - Na DVD vyšel spolu se seriálem 30minutový film o filmu Prehistoric Park: Making the Impossible. (Pod)

• - Hudba k seriálu byla nahrána Pražským Filharmonickým Orchestrem. (Zdroj: Prehistoric Park: Making the Impossible) (Pod)