Prehistorický park (TV seriál)

Prehistoric Park

Prehistorický park

Dokumentární / Dobrodružný / Drama

Velká Británie, 2006, 6x55 min

Tom Pridham
  • Echelon1

Celkom zábavný, často zaujímavý "hraný" dokument. Je ale príliš naivný, občas smiešny, hrúza nezmyslov, dianie zaujme akurát tak 10-ročné deti. Hlavne neustále používanie dreva je sranda-obrovský krokodíl (asi 30 m dlhý, už si nepamätám), chytený do pasce, kde sa zužuje "ohrada" z drevených kolov, zviazaných povrazom, 20 centimetrov v piesku...Alebo T-Rexy, ktorí sú za plotom z dreva? Taktiež opakujúce sa tie isté zábery...Celkovo poviem, že je to pekný pokus o dokument, ale nefunguje, hlavne je príliš amatérsky.(10.8.2011)

• daEmoNickY

Troska dramatu Nekdo http://www.imdb.com/title/tt0760139/board/nest/84175558 nad tim premyslel lepe nez ja, z "pohledu prirodovedce" . Prelozim """"""" ... Alespon se decka neco nauci, takze se nestane aby 1) sli do Minulosti nepripraveni [ dalo by se doplnit snuskou zajimavych udaju; spise obecnych "pravd" o tom na co se pripravit ( nezname nemoci ... nemusi se to prehanet, staci zminit ), jake veci sebou brat, ... ] 2) proste chytali zvirata aniz by je chvili pozorovali [ nicmene obcas se objevilo Drama, diky spatnemu odhadu ] 3) neber si s sebou, na cestu do Minulosti, loveckou vybavu [ Pozor, kousu! ] 4) spolupracovnici jsou sice pohodari, ale jsou neschopni pecovatele [ ] 5) klidne si vem trenky a tricko. Nevadi ze jdes do dzungle plne dravych zvirat a ... 6) klidne si v Minulosti zakempuj a nech venku maso [ http://encyclopediadramatica.com/OM_NOM_NOM_NOM ] ... 'Tyracek' http://images.google.cz/images?q=tyranosaurus [ Tyranosaurus Rex "straslivy jester" ? ] si muze klidne hovet v kleci z drevenych tyci??? Zabte me !!! Tim spise, ze zname pouze zkameneliny http://cs.wikipedia.org/wiki/Fos%C3%ADlie se musime poradne pripravit """"""" [[=]] Propojeni "faktu" pribehem je fajn. Sice to tu moc nefunguje, ale misty se to povedlo ( mohli si pohrat s tim, co zvirata vycichaji, zda vidi barvy, jake maji zorne pole ... ) [[-]] Nicmene blbe dokumentove kecy [ http://teckacz.cz/index.php?clanek621 ] si neodpustili. Minuli spoustu prilezitosti vzdelavat [ zopakovat a ukazat souvislosti ] tim, ze jenom placli nova "fakta" ( "savci prekonali ptaky, kteri proto vyhynuly", "dinosauri a ptaci jsou si blizce pribuzni", http://images.google.cz/images?q=orly , Ornitomimus znamena v prekladu "jako ptak" - jmena se tu proste neprekladaji ). Priste snad najmou schopneho kameramana co zabere hlavu, prave kdyz se o ni ten strejda zminuje. Casto spolehaji na znalost zvirat, pojmu, casti tela ... [[+]] Koukam, Bible se dneska v archeologii moc nebere, jinak by vzal alespon 2 pary zvirat http://www.imdb.com/title/tt0760139/board/nest/58963793 jako Noe. ---===Au contraire===--- Asi na to nemeli moc casu, ale par animaci tam dali. Nastesti. Long live the Feedback http://cs.wikipedia.org/wiki/Zp%C4%9Btn%C3%A1_vazba .(16.7.2009)

• Natabar

Ač jsem velký fanda přerostlých ještěrek, tak tady musím s hnusem konstatovat, že čeho je moc, toho je příliš. Tak nebetyčnou pikačovinu snad ani nikoho nemohlo napadnout natočit!! Jak vidíme - napadlo. Šílené, trapné, nesmyslné, nevědoucí, čím vlastně chci být - dokumentem či sci-fi filmem. Třikrát ODPAD.(14.1.2011)

Výborný nápad, super zpracování, dobrá atmosféra, to vše je tento dokumentární seriál...Celé to je zpracováno velmi věrohodně a seriózně, na základě vědeckých poznatků. Myšlenka zachraňovat zvířata před vyhynutím je dobrá už jenom proto, že máte možnost vidět skutečné důvody jejich vyhynutí, jako jsou změny klimatu, vulkán, dopad asteroidu apod. Dokonce zde zavítáte do dávných prvohor, čímž se doposud žádný snímek nezabýval. Takže karbonové močály plné hmyzu vás neminou. Stejně tak máte možnost vidět "konec" pravěku, resp. vyhynutí šavlozubých tygrů a mamutů. Celé to perfektně dokresluje park, kam se zachráněná zvířata přemisťujou. Je to vlastně normální ZOO, jenom s jinými obyvateli. Zvířata zde dělají různé "lumpárny", snaží se utéct, bojují mezi sebou, různě ztěžují práci ošetřovatelům apod. Je to zkrátka velmi věrohodné a reálné. Doporučuji každému, kdo má rád pravěkou a dinosauří tématiku....(15.11.2007)

• beran-ek

Taky mě napadlo, že by nebylo špatný natočit dokument, kde by maník typu Jeff Corwin, byl v prehistorickém světě a choval se tam jakoby nic.. Ale ne takováhle matlanina. Je to jako smíchání Ztracenýho světa, Hvězdný brány a skvělýho Putování s dinosaury. Jako celek je to pak stupidní NEdokument.(14.1.2011)

• - Hudba k seriálu byla nahrána Pražským Filharmonickým Orchestrem. (Zdroj: Prehistoric Park: Making the Impossible) (Pod)

• - Na DVD vyšel spolu se seriálem 30minutový film o filmu Prehistoric Park: Making the Impossible. (Pod)