Prehistorický park

• Velká Británie Prehistoric Park (více)

Odborník na přírodní historii Nigel Marven cestuje zpátky v čase a přijímá výzvu zachránit zvířecí druhy před vyhynutím. Díky nejmodernějším digitálním efektům a animatronickým trikům tak mezi obyvateli jeho definitivního útočiště pro starověká divoká zvířata nechybí mládě Tyranosaura Rexe, šavlozubá kočkovitá šelma z Jižní Ameriky, brouci staří 300 milionů let a obří prehistoričtí krokodýli, kteří se živili dinosaury! Prehistorický park je skvěle natočeným dokumentárním seriálem, který kombinuje fantastický příběh se zajímavými vědeckými fakty a spoustou zábavné akce. Nechte se unést touto jedinečnou dokumentární fikcí. (TV Prima)

Fíma

Vzpomínám si na pohádku o tom, jak pejsek a kočička vařili dort. Dali tam všechno, co mají rádi, a výsledek byl příšerný. A podobně dopadle i tento seriál. Miluji Jurský park, miluji Putování s dinosaury, ale to neznamená, že budu milovat i jejich křížence. Kdybych neměl tak rád pravěk, tak bych tomu snad ani tolik hvězd dát nemohl. Nemám rád, když se někdo motá mezi dinosaury a hraje si při tom na dokument. To už ať před nimi utíká a nechává se sežrat a je z toho pěkný akčňák, ale tohle NE! ()

mnx

Docela dobrý nápad byl realizován často humornou a nenucenou formou, což je dobře. Není přece nutné brát vážně něco, co je skrz naskrz prošpikováno hypotézami místo věcných faktů :) ()

Holusacek

Lehce nadprůměrný seriál,který má své mezery a mouchy,ale když vás chytne,nemůžete s ním přestat a díváte se i po třetí stále dokola,podobně se to stalo mně,a stárnoucí Nigel Marvin musel být ve běhu šampion,když dokázal uprchnout T-Rexovy,utíkajícímu i 60km/h.Zajímavě zábavná kombice příběhu a dokumentu,zároven spletená s dinoury a prehistorickými potvůrkami.=75-80%nápad lovit prehistorické tvory z minulosti přes teleport a dávat je do ZOO-Dinoprku,nenapadne jen tak každého,a už vůbec nikoho to zfilmovat. ()

martyxa

Povedený dokumentární film, s prvky sci-fi, které tu podle mě ani moc neškodí, dodává tomu na zajímavosti, i když je pravda, že to pak působí spíše jako film, než dokument, ale prvky dokumentu tam jsou (i když v menší míře). ()

czema

No. (Proč musí začínat věta no.) protože tohle se jim moc nepovedlo.Nemyslím z hlediska kamery či režije,ale myslím tím to že tohle úplně zbytečný dokumnet o tom jak si někdo usmyslí že zapomoci tv triků si udělá dinosauří farmu.Pochybuju že by jim na to stačily dřevené ohrady. Nelíbí se mi to. takže za 3*** ()

OzzyCobain

Tento seriál jsem jako malý strašně žral. A svým způsobem jsem se do něk zažral i teď. Hlavně díky geniální myšlence, která z nějakého důvodu už nikdy nikoho nenapadla. Nigel Marven se jednoduše vrací v čase a přiváží s sebou prehistorická zvířata. A ano, můžete tvrdit že by to spustilo efekt motýlích křídel. Ale na to se kašle, protože 99% děje se ani kolem cestování časem netočí. 1. epizoda pojednává o následujícím. Nigel se vydává přivést Tyrannosaura Rexe. Problém je jediný, a to v tom že Nigel je asi masochista, protože se rozhodne vlézt tam jen pár hodin před dopadem onoho osudového asteroidu (teď už meteroidu). Líbí se mi že Tyrannosauři zde nejsou vyobrazeni tak jako všude jinde. A namísto osamocených králů dinosaurů se z nich stávají vychytralí lovci, jež jdou po své kořisti ve smečkách. Následná záchrana dvou Tyranosauřích mláďat je tak zajímavá jako akční. Jsou zde také představeny vedlejší postavy které pomáhají Nigelovi se správou parku. Z nich se mi rozhodně nejvíc líbil Bob. Je to sice postava které se těžce věří jediné slovo, ale stejně tak je silně komická. Ve 2. Epizodě se Nigel vydává do doby ledové aby přivedl mamuta. Zde se odehraje kupodivu smutný moment, kdy Nigel stopuje mamuta už delší dobu, ale ukáže se že jej stačili zabít pravěcí lidé. 3. Epizoda je o tom že se Nigel pokusí přivést jakéhosi létajícího dinosaura, jehož jméno je až příliš generické než abych si ho pametal. Samotná epizoda je poměrně akční díky užití toho nejlepšího klišé jež je ve filmech s dinosaury. Ano, je to vybuchující sopka. Přesto je scéně dodán potřebný feel realističnosti, díky tomu že si Nigel nasadí dýchací masku a oblast opouští chvíli po erupci. Ve 4. Epizodě Nigel přivede zpět šavlozubého tygra. Zde se také odehraje pravděpodobně ta nejsmutnější scéna pod kterou se kdy podepsala dokumentární divize BBC. U smrti matky šavlozubého tygra a jejího dítěte jsem neměl daleko k slzám. 5. Epizoda je moje nejoblíbenější. Zde Nigel podniká výpravu do mého nejoblíbenějšího období pravěku. Do Karbonu. Setkává se zde se všemi těmi divnými a fascinujícími obrovskými brouky té doby. Oceňuji také scé u kde je Nigel napaden jakousi rybou v jezírku přes které se snaží dostat. Je to jeden z nejvíce nervy drásajících momentů seriálu. Ten končí se 6. epizodou, kdy se Nigel vydává přivést to nejnebezpečnější zvíře ze všech ke kterým se dostal. A to je obrovský krokodýl deinosuchus. Nigel stráví několik dní v okolí jezera kde se dinosuchové nacházejí, přičemž k večeru prochází lesem. Tato část je překvapivě děsivá. A mnohonásobně se to zhorší když díky stopám zjistí že se v lese nachází smečka Certosaurů. Výsledkem jsou nejděsivější momenty mého dětství, které mě dokázaly přikovat k sedadlu i dnes. Nigel pokračuje v cestě lesem, přičemž neví kdy na něj jakýkoliv z těchto predátorů "vybafne". Celý seriál vrcholí "prison breakem" kdy všechny druhy které se nacházely v parku začnou utíkat. Nebudu spoilerovat jak to s nimi dopadne. Mohu snad jen říct že to je jedna z nejlepších dokumentárních sérií jakou kdy BBC vyprodukovalo. () (méně) (více)

VanStan

velice dobre spracovaný dokument ktorý zobrazuje chov dinosaurov v parku. minulý týžden som si pozrel dvd ktoré mám od tohoto titulu a je to dokument ktorý sa dá aj viac krát pozrieť. za nápad a dej dávam 5hviezdičiek. ()

Plesnivka

Nehorázně zpatlaná kravina, co se tváří jako dobový dokument. Celou dobu nudný, na Putování se to dívá z hodně hluboko ponořený ponorky. Jedna * za snahu [opravdu jen snahu] být originální.... ()

bedihost

Podle mého názoru se jedná o ideálně udělaný vědecko-populární dokument pro děti. Musime se nadnést nad nelogičnosti, jako je: časová brána, fukčnost prehistorické zoo, technické vybavení hlavního hrdiny.... Podstatné je, přece popsat jak vypadala a chovala se prehistorická zvířata. Animace je vynikající. Lokace nádherná. Výborný doplněk k dokumentu: "Putování s dinosaury". Ten je více vědecký, ale pro děti strohý. Od Prehistorického parku se mé děti nemohly odtrhnout a i já jsem se na to neplánovitě a se zájmem podíval. Výborný nápad s komickým ošetřovatelem Bobem a půvabnou znalkyní koček s melodickým českým hlasem. Nic bych na tom neměnil. Kde jinde se děti dovědí o oteplování, pádu meteoritu a o stravě dinosaurů. Pět hvězdiček. ()

Nyron

Miluji tento žánr ale co nesnáším je když z něj někdo sprostě ždímá peníze! Dokument? Dělá si ze mě někdo prd_l? Až bude moje dítě ve škole povídat jak lidi vodí dinosaury do 21.století podníceno tímto rádoby "dokumentem" tak se mu každý vysměje! Pohádka! To ano! Ale dokument nikoli! Animace se řadí spíše ke slabšímu průměru a celkově to na mě s tím fantasy příběhem nepůsobí moc dobře.... 2 hvězdičky jen za úctu k vyhynulým zvířatům! Putování s dinosaury a dalšími potvorami této série nastavilo laťku hodně moc vysoko.... A i přes určité staří této série se na ní ani tento, ani žádný jiný pořad tohoto druhu dodnes nehrabe jak zpracováním tak výpravou! ()

pan Spock

Dal jsem dva díly a v půli třetího jsem už nevydržel sledovat dementnost konceptu tohoto podivného hybridu dokumentu a sci-fi. Myslím, že všechna ta zachraňovaná zvířata by radši vyhynula, než aby viděla, jak s nimi bude naloženo po jejich záchraně. Za ty směšné ploty z latěk by se měli zavřít všichni zůčastnění, v čele s Nigelem. Radši se vrátím ke starým dobrým klasickým dokumentům, ze kterých se alespoň něco užitečného dozvím. ()

Milabusek

todle když sem byl malý strašně sem žral a žeru do dnes perfektní nápad jak jinak něž naklonovat dna a spojit to z žabím, vytvořit nebo se on ě chovat tady to je celkem dobře vymyšlené ale možná to nějaké to ty mouchy má ale to má všechno. takže 90%. ()