Prehistorický park

• Velká Británie Prehistoric Park (více)

Odborník na přírodní historii Nigel Marven cestuje zpátky v čase a přijímá výzvu zachránit zvířecí druhy před vyhynutím. Díky nejmodernějším digitálním efektům a animatronickým trikům tak mezi obyvateli jeho definitivního útočiště pro starověká divoká zvířata nechybí mládě Tyranosaura Rexe, šavlozubá kočkovitá šelma z Jižní Ameriky, brouci staří 300 milionů let a obří prehistoričtí krokodýli, kteří se živili dinosaury! Prehistorický park je skvěle natočeným dokumentárním seriálem, který kombinuje fantastický příběh se zajímavými vědeckými fakty a spoustou zábavné akce. Nechte se unést touto jedinečnou dokumentární fikcí. (TV Prima)

_DAVE_

Pro děti je hybrid filmu a dokumentu mnohem lépe stravitelný než jen pouhý dokument. Nicméně ty triky jsou na rok 2006 dost tragické i na televizi. ()

Natabar odpad!

Ač jsem velký fanda přerostlých ještěrek, tak tady musím s hnusem konstatovat, že čeho je moc, toho je příliš. Tak nebetyčnou pikačovinu snad ani nikoho nemohlo napadnout natočit!! Jak vidíme - napadlo. Šílené, trapné, nesmyslné, nevědoucí, čím vlastně chci být - dokumentem či sci-fi filmem. Třikrát ODPAD. ()

Taio

Premakaný dokument, ktorý som skuknul za skoro 1 deň a na druhý deň som si zas nejaku časť pustil znovu. Myslim že to vravi za všetko. ()

Philoun1

Jako dokument slušné oceňuju snahu příblížení veřejnosti méně známých praživočichů, ale proč proboha to zbytečné cestování časem. ()

borec999

Veľmi zaujímavý seriál, v ktorom sa Nigel Marven pomocou časovej brány presúva do histórie a snaží sa odtiaľ priviesť do súčasnosti niektoré známe i menej známe prehistorické zvery. Pre dospelého diváka Prehistorický park zrejme taká zábava nebude, no pamätám si že ako dieťaťu sa mi tento pseudo-dokument nesmierne páčil. Zaujímavý bol najmä kvôli spracovaniu- nešlo o typicky náučné dielo ale skôr o dobrodružný seriál s prvkami dokumentu. Efekty sú na podobný typ dokumentu postačujúce, o vyhynutých zvieratách sa čo to dozvieme a celkovo ide o také neškodné vzdelávanie hravou formou, pri ktorom sa netreba nad všetkým zobrazeným a ukázaným zamýšľať do veľkej hĺbky keďže historická presnosť faktov a súvislostí nie je u Prehistorického parku tým hlavným cieľom. Slabšie 4* a 70%. ()

wosho

Před dávnou dobou v BBC vymysleli novou koncepci dokumentů a stvořili Putování s dinosaury.Pokus o skloubení populárně vědeckých dokumentů a velkých peněz.A vznikl unikát.Dokument co jde v hlavním vysílacím čase na čt1 a má obrovskou sledovanost na celém světě.Co tehdy bylo nové je zde opět,ale už to není ono.Ten pokus o cestování časem a lovením živých kousků je sice zajímavý,ale něco tomu chybí.Když palentolog se snaží hrát o city s těžce nemocným dinosaurem,je to pro smích atd.Zkrátka dívat se na to dá,ale to kouzlo už to nemá. ()

Bouřňák odpad!

Co to je? Trapnější blbost sem už dlouho neviděl. Jediné, co jsem si za chvilkový pokus o sledování odnesl, byla neustále roztřesená kamera a hloupé pokřikování účinkujících. Strašné ()

spiritus

Výborný nápad, super zpracování, dobrá atmosféra, to vše je tento dokumentární seriál...Celé to je zpracováno velmi věrohodně a seriózně, na základě vědeckých poznatků. Myšlenka zachraňovat zvířata před vyhynutím je dobrá už jenom proto, že máte možnost vidět skutečné důvody jejich vyhynutí, jako jsou změny klimatu, vulkán, dopad asteroidu apod. Dokonce zde zavítáte do dávných prvohor, čímž se doposud žádný snímek nezabýval. Takže karbonové močály plné hmyzu vás neminou. Stejně tak máte možnost vidět "konec" pravěku, resp. vyhynutí šavlozubých tygrů a mamutů. Celé to perfektně dokresluje park, kam se zachráněná zvířata přemisťujou. Je to vlastně normální ZOO, jenom s jinými obyvateli. Zvířata zde dělají různé "lumpárny", snaží se utéct, bojují mezi sebou, různě ztěžují práci ošetřovatelům apod. Je to zkrátka velmi věrohodné a reálné. Doporučuji každému, kdo má rád pravěkou a dinosauří tématiku.... ()

Reverger

Leč zdá se to neuvěřitelné, že dokument, vlastně skoro není žádný dokument. Neb se jedná, dle mého názoru, jen o zhoršenou kvalitu Putování s dinosaury se špetkou špatně zasazeného příběhu, kterým nás provází tým Jurského parku, ale s takovou trapnou výpravou, že je to až k smíchu. ()

Echelon1

Celkom zábavný, často zaujímavý "hraný" dokument. Je ale príliš naivný, občas smiešny, hrúza nezmyslov, dianie zaujme akurát tak 10-ročné deti. Hlavne neustále používanie dreva je sranda-obrovský krokodíl (asi 30 m dlhý, už si nepamätám), chytený do pasce, kde sa zužuje "ohrada" z drevených kolov, zviazaných povrazom, 20 centimetrov v piesku...Alebo T-Rexy, ktorí sú za plotom z dreva? Taktiež opakujúce sa tie isté zábery...Celkovo poviem, že je to pekný pokus o dokument, ale nefunguje, hlavne je príliš amatérsky. ()

HonzaMag

Postava průvodce Nigela Marvena a stejně tak myšlenka s cestováním v čase snižují celkové hodnocení. Marven je zde rušivým elementem. Škoda ... ()

Zetwenka

Prehistorický park je seriál, který přesně vystihl to, co jsem si přála, aby bylo někdy natočeno :). Výtečný nápad jak se pomocí jednoduchého principu dostat do minulosti a přivést tak prehistorické a jedinečné tvory do současnosti a zachránit je před vyhynutím. Pozorovat je a pokusit se jim vybudovat nový domov podle jejich potřeb. Prožívat s nimi strasti i radosti - pečovat o ně, poznávat jejich vrtochy, nálady a neduhy.(stříhání mamutí srsti na léto, zklidňování triceratopse, ohlídání nové rodinky, udržet titánosaury v ohrádce:-) odchytávání oviraptorů, útěk na poslední chvíli s t-rexíky, vybudování hmyzího ráje). Leckdy ošetřovatelský tým nestíhá ale snaží seč může aby se tvorečkové cítili jako doma. Moc hezky se mi na to kouká a tu zoo bych někdy navštívila :-) Humorná cesta za poznáním a nápad vzít tradiční informace trochu jinak. Jako bonus k tomu sympatický průvodce, který nás provádí tímto podivuhodným světem. Viděno: 6 epizod ze 6 ()

vaeg

Pro všechny, kteří vyrostli na Jurském parku, kterým se líbilo Putování s dinosaury a kteří mají tyhle vyhynulé ještěry alespoň trochu rádi. Ano, Nigel je občas otravný a tyranosuři okoukaní z obou výše uvedených snímků, ale přesto je to mimořádný dokument, který vám po vizuální stránce vezme dech a ještě se něco málo přiučíte :-) ()

TaNya_

Mám dinosaury ráda, ale toto bylo už opravdu moc. Dovážení pravěkých zvířat přes časovou bránu ? Sestřih pro mamutici ? Ne, film mě doopravdy nijak moc nenadchl, ale viděla jsem už i mnohem horší. Jediné u čeho jsem se bavila byl absurdní souboj čtyřkolky - nebo co to bylo - s odchyceným Triceratopsem. ()

Smajlík93

Díky Nigelu Marvenu a 6 dílném seriálu Prehistorický park (Prehistoric Park) se podíváme do minulosti mezi dávno vymřelé zvířata naší planety. V prvním díle se Nigel vydává do doby kdy vládli na Zemi dinosauři a jednoho s nich má za úkol dopravit do 21. století. Ale jak to bývá, vždy se něco pokazí… Seriál je z produkce BBC a od tvůrců Putování s dinosaury, to zaručuje kvalitu seriálu- byl oceněn cenami Bafta a Emmy. ()

AgnesDee

Pořad mého dětství. Vždycky jsem milovala dinosaury a tento seriál mi pomohl se o nich dozvědět co nejvíce. I když je na dnešní poměry lehce hloupý a CGI je příšerné, fakty, které nám sděluje, se nedají popřít. ()