Odsouzený z Pinktownu

(TV film)
  • angličtina Condemned from Pinktown (festivalový název)
všechny plakáty

Tulák Battisti je odsouzen k smrti za znásilnění. Těsně před jeho popravou na elektrickém křesle se do místního vězení vřítí Mary a prohlásí, že před soudem lhala a Battisti ji neznásilnil. Změna jejího názoru je založena na článku v novinách, podle kterého Battisti vyhrál 70 tisíc dolarů. (Snorlax)

Schlierkamp

Krátká československá televizní komedie s nevídaně kvalitním obsazením popisující průběh první popravy elektrickým křeslem v malém americkém městě. Navzdory neveselému a lehce morbidnímu tématu je toto krátkometrážní dílo plné vtipných dialogů našich předních umělců, mezi nimiž měl hlavní slovo odsouzený za znásilnění, revmatem trpící R. Hrušínský, jenž mi svým pojetím hry hodně připomínal svého Švejka a jenž měl největší zásluhu na vynikající zábavě. Hrušínského tulák, jenž těsně před exekucí vyhrál značný obnos peněz, uváděl do rozpaků nervozního kata (V. Brodský) svou nepřirozenou ochotou spolupracovat na své likvidaci a dokonce si sám opravil špatně zapojený smrtící stroj. Mezi vedlejšími postavami, jenž však dostaly dostatek prostoru ukázat své umění, se objevili novinář M. Kopecký, soudce Č. Řanda, šerif J. Sovák, farář J. Kemr, lékař I. Prachař a oběť činu S. Zázvorková. V tomto případě neváhám s maximálním hodnocením, skvělé Fričově apolitické veselohře s černým humorem uděluji pět hvězd a není mi jasné, proč takový televizní půlhodinový skvost upadl v zapomnění. ()

Pitryx

Černobílá pecka, která se může směle rovnat jiným filmům. Pan Hrušínský je skvělý, ale i ostatní na malém prostoru a krátkém čase zahráli velmi dobře. *** APŮL ()

honzic

Suprová krátká komedie se skvělým Brodským, Hrušínským, Sovákem, Kopeckým i Kemrem či Zázvorkovou. Nemá to prostě chybu. Povedlo se. Hodnocení: 95 % ()

busa

Měl jsem tu šest svými pěti hvězdičkami posunout celkové hodnocení tohoto zkvostu z 84 na 85%! ;-) (leden 2014) Tady není zkrátka vůbec co řešit, mohu vřele doporučit! ()