Bláha a Vrchlická (TV film)

Komedie / Drama

Československo, 1991, 60 min

Dušan Klein

Mirko Stieber

Petr Čepický

Po revoluci panovala euforie, konečně se mohlo točit bez cenzury. Jenže postupem času se ukázalo, že do šuplíku skoro nikdo nepsal a jak na divadle, tak i ve filmu se nové kusy rodily jsn stěží. Diváci se nabažili zahraničních a trezorových filmů, o televizní inscenace už nebyl takový zájem. Příběh je spíš chudičký na akci, konec předvídatelný, ale komorní scéna umožnila vyniknout oběma protagonistům. Oba byli úžasní. Bydžovské jsem věřila, že houby vidí a z Hanlíka ten chlast táhnul i z obrazovky.(14.2.2018)

• radektejkal

Musím říct, že mě tento film zaskočil a do konce jsem se s ním nedokázal srovnat. Na mě to bylo moc vykonstruované a naivní. (Nepřekvapil by mě remake s názvem Vrchlický a Bláhová, kde by roli Bláhové hrál muž.) Nevztahují se k němu Hanzlíkova úvodní slova uvedená v biografii?: "Chtěl bych se věnovat filmu, ale 'pohříchu' musím říct, že nabídky, které dostávám, jsou tak blbé, že jsem si řekl, že budu radši sedět doma, než dělat blbosti."(4.4.2018)

Vrchlická nechodila okolo horké kaše, žádné indiánské tanečky, ale pěkně na komoru. Na druhou stranu to byly dvě ztrápené dušičky, které se hledaly, až se našly. Samorost a chudák ženská. Ovšem, osud se neptá, koho vám nastrčí do cesty. Já jsem byla do sledování tak zabraná, že jsem ani nepostřehla, že tu hrají jen Hanzlík a Bydžovská. To se teda fakt povedlo a stačilo to.(25.3.2015)

Přepůvabná inscenace o skoro slepé Vrchlické, která si nevyhlídla nádražáka Bláhu skrze tlustá skla, ale coby telefonistka ho jako dobrého člověka a vhodného abonenta na udělání dítěte vybrala po hlase. První pokus se nezdaří a tak následuje druhý, třetí .... a volné trenýrky, vitamíny, studium chromozomů .... a zatímco se pracuje na dítěti, dostaví se vedlejší produkt - láska. Bláha a Vrchlická i Hanzlík a Bydžovská jsou báječní.(9.3.2007)

Jako spatne to neni, oznacil bych to jako komedialni drama. Neni to depresivni ani psychologicke. Nicmene, ze bych uplne jasal to taky ne, zatim jsem z toho takovy nejaky neurcity... Bydzovska chce mit dite s Hanzlikem, celou dobu si tykaji. Je to trakova trosku bizarnost. :-) "Fialova srnka pila asfalt z hrnka..."(21.11.2013)