poster

Bláha a Vrchlická (TV film)

Komedie / Drama

Československo, 1991, 60 min

Režie:

Dušan Klein

Scénář:

Mirko Stieber

Kamera:

Petr Čepický
(další profese)
 • troufalka
  ****

  Po revoluci panovala euforie, konečně se mohlo točit bez cenzury. Jenže postupem času se ukázalo, že do šuplíku skoro nikdo nepsal a jak na divadle, tak i ve filmu se nové kusy rodily jsn stěží. Diváci se nabažili zahraničních a trezorových filmů, o televizní inscenace už nebyl takový zájem. Příběh je spíš chudičký na akci, konec předvídatelný, ale komorní scéna umožnila vyniknout oběma protagonistům. Oba byli úžasní. Bydžovské jsem věřila, že houby vidí a z Hanlíka ten chlast táhnul i z obrazovky.(14.2.2018)

 • radektejkal
  **

  Musím říct, že mě tento film zaskočil a do konce jsem se s ním nedokázal srovnat. Na mě to bylo moc vykonstruované a naivní. (Nepřekvapil by mě remake s názvem Vrchlický a Bláhová, kde by roli Bláhové hrál muž.) Nevztahují se k němu Hanzlíkova úvodní slova uvedená v biografii?: "Chtěl bych se věnovat filmu, ale 'pohříchu' musím říct, že nabídky, které dostávám, jsou tak blbé, že jsem si řekl, že budu radši sedět doma, než dělat blbosti."(4.4.2018)

 • blackrain
  *****

  Vrchlická nechodila okolo horké kaše, žádné indiánské tanečky, ale pěkně na komoru. Na druhou stranu to byly dvě ztrápené dušičky, které se hledaly, až se našly. Samorost a chudák ženská. Ovšem, osud se neptá, koho vám nastrčí do cesty. Já jsem byla do sledování tak zabraná, že jsem ani nepostřehla, že tu hrají jen Hanzlík a Bydžovská. To se teda fakt povedlo a stačilo to.(25.3.2015)

 • kleopatra
  *****

  Přepůvabná inscenace o skoro slepé Vrchlické, která si nevyhlídla nádražáka Bláhu skrze tlustá skla, ale coby telefonistka ho jako dobrého člověka a vhodného abonenta na udělání dítěte vybrala po hlase. První pokus se nezdaří a tak následuje druhý, třetí .... a volné trenýrky, vitamíny, studium chromozomů .... a zatímco se pracuje na dítěti, dostaví se vedlejší produkt - láska. Bláha a Vrchlická i Hanzlík a Bydžovská jsou báječní.(9.3.2007)

 • vitekpe
  ***

  Jako spatne to neni, oznacil bych to jako komedialni drama. Neni to depresivni ani psychologicke. Nicmene, ze bych uplne jasal to taky ne, zatim jsem z toho takovy nejaky neurcity... Bydzovska chce mit dite s Hanzlikem, celou dobu si tykaji. Je to trakova trosku bizarnost. :-) "Fialova srnka pila asfalt z hrnka..."(21.11.2013)