Cudzinci (TV film)

Jaro Rihák

Předloha:

Jan Rys (rozhlasová hra)

Hana Cielová

Komentáře uživatelů k TV filmu (7)

odzbrojujuci herecky koncert dvoch najvacsich hercov ake kedy slovensko malo. nadherne kruty film.(23.8.2008)

Filmový kabinet PLUS SK: Filmové profesie - 7. Skladateľ filmovej hudby - zo začiatku trochu horšie uchopiteľný film, ale o to údernejší. Herecký koncert Kroner-Kukura nemá zmysel nejako obšírnejšie opisovať. Obaja sú geniálny. 90%(2.1.2017)

• Autogram

Herecký koncert, geniálne výkony, dá sa to označiť aj takto. Mne ale takéto myšlienkové cestovanie nepripadalo zaujímavé, možno priveľmi artové a osobné, čo by sa u Kukuru dalo pochopiť. A že by sa kvôli túžbe po vlasti bolo treba správať až takto fatálne, to by dnes asi nenapadlo nikoho.(10.3.2017)

Jozef Króner chce zomrieť doma, ale cesta späť je nemožná... pocit horší, ako keď vám zbúrajú rodný dom. Veľmi pôsobivý psychologický rozbor smutnej stránky zo života emigrantov, ktorú sme za totality nevnímali nijako tragicky.(29.1.2008)

Mysteriózní příběh dvou slovenských emigrantů - imaginací či autosugescí si představují cestování zpět do vlasti. Vynikající herecké výkony Kronera i Kukury přehluší pochybnosti, jaké může navodit poněkud vykonstruovaná předloha.(10.6.2019)

silny film postaveny na dialogoch dvoch muzov vracajucich sa s cudziny. Super herecke obsadenie.(21.3.2008)

• J.J.1972

odisli. tak naco sa trepali nazad.(5.4.2015)