Najväčšie tragédie Slovenska (TV seriál)

Drama / Dokumentární

Slovensko, 2007, 35 min

Gejza Dezorz

Komentáře uživatelů k TV seriálu (19)

• Fretakata

Az do dielu o nehode autobusu pri Uhornej som tu mala 4 hviezdicky. Ale teraz.. Na konci tvorcovia uviedli, ze sofer nebol odsudeny, lebo priamo nehodu nezavinil, nefungovala rucna brzda. Ze v servise, kde bol autobus kratko pred nehodou, namontovali pouzitu a pokazenu rucnu brzdu. Ze v servise kradli nove nahradne diely a montovali namiesto nich stare. Co filmarom branilo uviest, ako dopadlo trestne stihanie zodpovednych ludi v servise ?!? Aspon pismenkami na konci to mohli dorobit! Tazka nedoslednost. Najhorsie je, ze ani na nete som tuto informaciu - v rychlosti - nenasla. Ak niekto viete a napisete mi, vopred dakujem.(15.2.2015)

"Najväčšie tragédie Slovenska": 1. Havária IL-18, 2. Masová autonehoda na D1, 3. Lavína v Mengusovskej doline, 4. Atómová elektráreň - Jaslovské Bohunice, 5. Zrážka rýchlika a osobného vlaku, 6. Havária vojenského lietadla, 7. Električka smrti, 8. Železničné nešťastie, 9. Havária vrtuľníka s Husákovou, 10. Pád lanovky, 11. VSŽ – únik plynu, 12. Baňa Nováky, 13. Havária bulharského lietadla, 14. Lavína - Kubínska Hola, 15. Požiar v Slovenskom raji, 16. Vykoľajenie rýchlika, 17. Povodeň Malá svinka, 18. Havária vrtuľníka pri zachraňovaní nemeckej turistky, 19. Baňa Lehota, 20. Zrážka vlaku s autobusom, 21. Likvidácia dediny Horné Opatovce, 22. Povodne na južnom Slovensku, 23. Automobilové nešťastie, 24. Požiar v dedine Važec, 25. Výbuch plynového zásobníka, 26. Veterná smršť v Tatrách. ***(4.3.2018)

Mno nestačím se divit, jak jsou u kvality podobných dokumentů Slováci o míle před námi. Tohle sice nemá takový drajv a psychický dopad na diváka jako největší kriminální případy, proto tentokrát nedám plný počet, ale silné 4*, ale i přesto je to perfektní záležitost. Nikdo nás neunavuje zbytečným opakovaným líčením toho co se dozvíme už na začátku, jak to dělají jiné dokumenty, ale postupně nám každý díl shrne vše podstatné doplněné o výpovědi svědků. Všechno navíc podbarvuje opět skvělý Maštalíř jako vypravěč. Velká spokojenost.90%(19.7.2016)

Výborně zpracované, zajímavé, děsivé a působivé i díky hlasu Tomáše Maštalíra.(11.3.2014)

Celkem silný dokument, ale to zapříčiňují především samotné události, které jsou opravdu hrozné - lanovka, lavina, tramvaj... Dost těžko se na to dívá, ale svým způsobem je to samozřejmě i poutavé.(23.1.2020)

Otřesné! Přitažlivé! Odraz reality? Ano, čemu jinému věřit, než faktům, i když i ta jsou z různých svědectví unikavá, měnící se, ale co zůstává, tak je zločin!(17.6.2010)

• cunesk8

** za 3. diel : Víchrica v Tatrách 2004. víc vidět nemusím(25.10.2011)

Opäť verejnoprávna televízia vyslala seriál po skutočných udalostiach na území Slovenska. Toto je tá TV cesta, akú s radosťou akceptujem. I keď to nemá taký šmrnc ako pri Najväčších Kriminálnych Prípadoch Slovenska, vôbec to nie je nikoho chyba, pretože sa jedná o prírodné katastrofy, ktoré nie sú tak atraktívne ako motivácia psychopatov a zúfalcov. Výprava odviedla veľmi dobrú prácu takisto ako pri NKPS.(19.9.2012)

Videl som dva diely, Košická električka smrti a Neviditeľný zabijak (VSŽ Košice). Popri istej kvalite dokumentov, ktorá je samozrejme znižovaná nedostatkom dobového reálneho materiálu (aj keď aj tu je vidieť snaha vtedajších vinníkov zničiť väčšinu dôkazov) mi hlavne vadilo občasné zbytočné ždímanie emócií s chudákov svedkov. Škoda, ale asi je to typické pre dokument, ktorý zastrešovala TV Markíza. Napriek tomu, rozhodne tieto dva diely odporúčam.(10.5.2012)

Perfektny dokument, pri ktorom mi v niektorych scenach /Kosicka Elektricka smrti, Neviditelny Zabijak vo VSZ/ tuhla krv v zilach. Spolu s Najvacsie Kriminalne Pripady Slovenska dalsia vyborna vec. 94 %(23.4.2013)

Tento dokument informuje o událostech, které lze těžko najít jako novinové články nebo jako obsah na wiki. Jáslovské bohunice a košické železárny mě dost překvapily svým rozsahem tragických událostí.(26.4.2012)

Videl som zatial dva diely a zdá sa, že po nie príliž vydarených Záhadach Sk si D.N.A. trochu napravuje reputáciu svojím posledným projektom. Vidíme tu rekonštrukcie najväčších katastrof slovenska, výpovede odborníkov, svädkov a psotihnutých. Seriál je v prevažnej miere postavený na hraných rekonštrukciách na pozadí s dokonale pasujúcim hlasom. Toto je doplnené o počítačové simulácie, ktoré teda fakt mohli mať trochu lepšiu vyzáž a prepracovanie a o ilustračné zábery. Napätie nie je také veľké ako v Záhadaách SK, tak isto aj istá dávka brutality nedosahuje rozemrov ako v Najväčších kriminálnych prípadoch (čo je teda v tomto smere chuťovka) čo je pochopiteľné vzhľadom k tomu, že pozostalým po obetiach ešte stále asi nie je jedno čo sa stalo. Celkovo za spracovanie dávam 4*. Ale je to len po prvých dvoch dieloch, uvidíme, čo nám DNA s markízou pripravili ďalej. 21.1.2008 Seriál si aj vo svojej druhej polovici po polročnej prestávke drží svoju úroveň, a tak aj ja udržím stabilné 4*(28.3.2007)

Dám päť pri dokumente typu tragédie Slovenska sa ani menej nedá dať bud sa to niekomu páči alebo nie ale predovšetkým výborne zostavený dokument.(1.9.2009)

Dobre spracovaný seriál o nešťastiach, ktoré už dávno vymizli z pamäte. Seriál dobre oživovali výpovede priamych účastníkov, ich vtedajšie pocity i to, čo si myslia s odstupom času. Dokument je zameraný nielen na to, čo ľudia zažívali, čo cítili, ale zaoberá sa aj tým, prečo sa to čo stalo. Je to veľký plus, pretože z toho nespravili len ďalšiu hru na city. Najlepší z dielov bol hneď úvodný, o nehode na Zlatých pieskoch. 86%(21.7.2010)

Najväčšie tragédie Slovenska - Slovenský Černobyl / 4* / Pán Pačes, Ďakujeme za vašu odvahu a záchranu pred katastrofou. Ste príkladom pre všetkých.(15.8.2019)

Každá videná časť ma totálne dostala, súcitil som z pozostalými a vedel som sa vžiť do ich kože, pocitov, rozprávania..je to hrozné, tragédie sa stávajú, ale za vačšinu tragédií mohol zlyhaný ľudský faktor...je to fakt hnusné.(24.5.2011)

Mohli natočiť aj o Požiari vojenskej V3S z roku 1996 v Zaľubici kde zhoreli vojaci z Kežmarskej Kasárni VU 1038 ako keby to bolo včera, bol som stými chalanmi na vojne.(21.11.2016)

Veľmi zaujímavé až na zacudovnie pretože je to slovenské(13.1.2013)

Viac sa tu hralo na city. Ale inak slušný dokument. Klasika, nestalo by sa, keby nebolo ľudskej blbosti, ľahostajnosti, atď., atď. Keď sa zamyslím nad tým, ako sa tu dbá na občana Slovenskej republiky, tak si musím spomenúť na podporučíka Hamáčka, keď mu Kefalín hovorí: "Ale pane podporučíku, nám jde hlavně o lidi." A Hamáček odpovedá: "Kefalíne, tyhle starosti klidně pusťte z hlavy, lidí je na světe jako sraček."(28.2.2014)