Manuel Laureano Rodríguez Sánchez, známý pod jménem Manolete byl významným španělským matadorem. Jeho styl je odborníky považován jak za elegantní, tak za razantní. Svým provedením býčích zápasů ovlivnil všechny své budoucí následovníky. Životopisný snímek TOREADOR nás zavede do poloviny 40. let minulého století. Manolete se vydává navštívit matku. Zde si vybavuje útržky svého života, vzpomínky na velká vítězství i na chvíle s milovanou herečkou Lupe Sino. Dosáhl na nejvyšší možné mety a nyní je čas ukončit kariéru. (oficiální text distributora)

DJ Kritik

Film zachytáva posledný deň života toreadora Manoleta /Manuel Laureano Rodríguez Sánchez/ 28.augusta 1947. A prostredníctvom spomienok nám ukazuje jeho vzťah k jeho veľkej láske herečke Lupe. Manolete bol vyzvaný Luis Migel Dominginom na zápas v mestečku Linares, kde sa malo rozhodnúť o tom, kto je kráľom koridy. Herci ktorí účinkujú v tomto filme boli výborne vybratí. I keď Adrien Brody je krajší ako zobrazovaná postava a naopak Penelopa je na tom o poznanie horšie. Nič to však nezmení na tom, že film je veľni príjemným dielom a i keď som nič nevedel o tejto postave, po zhliadnutí filmu som si živo vedel predstaviť tú atmosféru a dych života. Úchvatná hudba najmä kratučkej pasáže "Mamita" len vyzdvihuje film. Myšlienky z filmu: "Si ten najkrajší škaredý muž, akého som kedy stretla." "Nie je dôležité, čo urobíme, keď sa nám darí, ale to, čo urobíme, keď to nejde" .. ... ... Vtiahnutie do deja: ***** Hudba: **** Realita: **** Herecké vykony: ***** ()

solisoli

Tento životopisný príbeh toreadora Monoleta sa nedá pokladať, ako vydarené svedectvo o tejto osobnosti Koridy. Dej sa ťahal korytnačka čo priam uspávalo a nadovšetko nudilo. Je to nepochopiteľné, že kde sa vytratil pravý španielsky temperament. Úroveň pribúdajúcim časom naberala hodnoty TV a aj keď záver čo to zmenil, dojem ostal rovnaký. ()

Ajfist

Pěkně natočený a poutavý film o téměř národním hrdinovi z řad toreadorů.Lidé ho v té době milovali.Děj je sice situován až do posledního úseku jeho kariéry slavného toreadora,ale i tak je díky jeho vzpomínkám umožněno divákovi nahlédnout do začátků jeho životní dráhy.Pohřeb měl na tu dobu téměř stejně okázalý,jako kdyby zemřela hlava státu.Tak si tohoto toreadora lidé v té době vážili. ()

Luky-7

Nezáleží na tom co děláš v ten dobrý den,ale záleží na tom co děláš v ten špatný ! Pravdivě řečeno. ()

Rufus_Didie

Překrásný film, ze kterého čiší emoce všemi směry, až se člověku svírá srdce... Neskutečně mě to vtáhlo do děje... ()

Drslw

Buď bol Manolete naho.no chlap, alebo je tento film o ňom naho.no sám. Tak či onak, TAKÝTO film ma nezaujíma... ()