Reklama

Reklama

Star Wars: Klonové války - Série 5

(série)
Animovaný / Sci-Fi / Akční / Dobrodružný
USA, (2012–2013), 7 h 20 min (Minutáž: 22 min)

Epizody(20)

Recenze (11)

Shakers 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

5. séria - 95%. Zatiaľ čo v tretej sérii priniesol Filoni len milé prekvapenie v podobe camea Maula a v ten štvrtej ho "len" znovu zrodil, tu v piatej prichádza ikonický červeno-čierny sith s parohmi konečne v plnej sile a predovšetkým s dlhším timingom. Jeho séria je tu skutočne fantastická a prekvapivo aj drsná. A ostatné diely ? Tie by sa tiež nestratili na plátne, obzvlášť finále série, ktorému nechýba dávka emócii pri odchode jednej s kľúčových postav, ktorú väčšina divákov v prvých sériach nenávidela. ()

Daniel2003 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Nebýt linky s droidy, bylo by to na 100%. Takhle je to "jen" 99%. Ale teď vážně. Tyhle příběhy jsou vážně v kresleném seriálu? Jak je možný, že mnohonásobně lépe placení scénáristé filmů nedokážou vymyslet dobrý příběh pro sequely, když Filoniho tým tady předvádí masterpiece. Maulovo obsazení Mandaloru, cesta padawanů ke světelným mečům, a hlavně Ahsoky dramatický odchod jsou příběhy, kterým by velké plátno slušelo. Ahsoka je zde na konci svého příběhu postavy ve formě padawanky Anakina Skywalkera a její postava je opravdu to nejlepší, co nám Star Wars kdy nabídly. Její odchod nechá v slzách snad každého. Díky za tuhle cestu a uvidíme se v 7. sérii, komandérko Tano. ()

Reklama

stepankoby1 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Série 5 - 90 %: Prospekt dokonalých prequelů. Výborné náměty, skvělé zpracování, mnoho božích momentů postav, často výtečná symbolika, etické a projektovací "co bych dělal" otázky a hlavně všudypřítomná osudovost a nepředvídatelnost. Alespoň pro jednou se povedlo všechno udělat správně a jsem za to vděčný. Příběh s malými padawany, revoluce na Onderonu a především Maulův finální plán, jak se pomstít Obi-Wanovi, se mohou hrdě postavit vedle původní trilogie a budou brány jako úžasný přídavek. Dolů nakonec své hodnocení zaokrouhluji kvůli horšímu příběhu s plukovníkem Gasconem a také za užití narativního klišé "nevinný hrdina utíká před zákonem" ve finálním příběhu, které v případě křivě obviněné Ahsoky nedává vůbec smysl. Poslední epizoda pak tento problém spolehlivě vynahrazuje tunou slz vstřebaných do kapesníčků. ()

J.e.r.e.c 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Anakinovsky schizofrenní sezóna: dva z pěti příběhových oblouků jsou učiněný hvězdný průjem, který někdo vytlačil poté, co se ožral zkyslým corellianským ležákem. A protože úvodní akce v Onderonu je spíš průměrná, tak jsem si po nějakých dvanácti dílech říkal, že to šlo do kytek asi jako Alderaan po zásahu Hvězdou smrti. Jenomže, pak se rozjede parádní linka „Shadow Conspiracy“ a najednou jako by to byl úplně jiný seriál! Death Watch, Black Sun, Mandalore, Vy-víte-kdo, zrada, pomsta, useknuté hlavy. A to ještě není to nejlepší! Závěrečný dějový oblouk s teroristickým útokem na Jedi Temple je zejména díky až palpatinovsky orchestrované gradaci totiž ještě hvězdnější! Přes veškerou rezervovanost a počáteční ofrňování respirátoru mě tak kreslený seriál pro děti ve finále totálně rozsekal na kousky. A to jsem měl high ground! Děkuju. 80 % ()

Martrix 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tentokrát se objevilo pár průměrnějších epizod, ale vynahradily to ty zbývající, které byly extra dobré. Navíc se v páté řadě stalo několik zásadních událostí, odchodů, úmrtí a to propadání se do temných časů, bylo mnohem zřetelnější. Potěšilo několik narážek, které vyzněly v kontextu událostí, které nastanou s Anakinovým "přechodem", velmi osudově. Opět bylo vše velmi pěkně zpracované, ale především scénáristicky promyšlené. I z této řady by se dalo vybrat několik epizod, které by byly skvělým celovečerákem. ()

Galerie (16)

Reklama

Reklama