Život v metropoli (festivalový název)

• hindský

Ronnie Screwvala

Akiv Ali

Scénografie:

Rajat Poddar

K východní tvorbě jsem byl vždy skeptický, ale Life in a... Metro je film na úrovni, zapomeňte na americké nebo německé romantické filmy, tohle vám vytvoří jiný pohled na lásku, hodí vás to přímo do různých mini příběhů, které se ze začátku nezdají vůbec propojené a servírují se bez obalu, žádné nadnešenosti a přihlouplé vtípky, proto bych žánr komedie uplně odstranil. Výborný film, výborně napsáno, výborná hudba! 9/10(13.3.2008)

Další z filmů o několika dvojicích, které hledají lásku. Jeden z příběhů je tak trochu (trochu víc) inspirovaný filmem Byt s Jackem Lemmonem. A nedávná vítězka soutěže Big Brother, Šilpa Šetty, která mimo jiné musela také čelit obvinění z obscénního chování na veřejnosti (společně s Richardem Gerem), tu hraje příkladně ctnostnou indickou manželku, která statečně odolává pokušení začít si románek a která v zájmu zachování rodiny zavírá oči před manželovou nevěrou. Ale to, že znám i nějaké ty drby o představitelích hlavních rolí, je právě to, co mi kolikrát připadá na indických filmech zábavné. Více o filmu, také fotky, zde.(5.6.2007)

Koho by napadlo, že v indickém povídkovém filmu najdu remake svého oblíbeného snímku Byt od Willyho Wildera? A to nejenom hlavní zápletku, ale i vedlejší motivy včetně rozbitého předmětu (u Willyho prasklého zrcátka, tady mobilu), který prozradí identitu dívky scházející se ve vypůjčeném bytě se ženatým milencem. To ale Indům nestačilo a tak do filmu nacpali ještě další příběhy a nedokázali je správně načasovat. Vždy se dlouho odehrává příběh jedné dvojice, takže na ostatní divák pozapomene a pak je otrávený, když se vyprávění přeruší a začne se řešit jiná milostná zápletka. Některé byly dost nudné (nešťastná manželka), některé byly fajn (nevydařené rande na inzerát a z něho vznikající přátelství, tenhle osud ale dostal bohužel snad nejkratší filmovou stopáž, takže mého zamilovaného Irrfana Khana jsem si užila jen sporadicky.) Hudební doprovod tvoří tři hipísáci zpívající v ulicích a ve finále si můžeme vychutnat hned několikanásobný běh za odjíždějící láskou na nádraží. /25. 7. 2017/(25.7.2017)

Zaujímavá smutná romantika na tému ako väčšinou mrháme láskou na tých nesprávnych ľudí a tých, ktorí nás milujú a mali by sme ich rovnako milovať nevnímame, pretože nepočúvame čo nám hovorí naše srdce. Poslúchame hlavu do ktorej svet natláča vidinu úspešného života už od detstva a tomu podriaďujeme aj svoje konanie. Na viacerých príbehoch film ukazuje ako všetko môže rôzne dopadnúť v závislosti od našich rozhodnutí. Nič veľmi objavné, nové či výnimočné, ale natočené dobre, hudba pekná zaujímavo riešená keď sa na miestach kadiaľ sa pohybujú filmové postavy zjavuje skupina a spieva. Príjemné oživenie. Konkona a Irrfan boli zaujímavá dvojica podivínov...(16.7.2017)

jedina zapletka je vykradena z Bytu..a nutno podotknout, ze originalu samozrejme zdaleka nedosahuje..ale pak tu mame klasicke bollyvodske klise vyvedene v takrka absolutni dokonalost, pro nez tento zanr milujeme:)..skoda jen ze to misty bylo tak vazne..i kdyz konec prijemne prekvapil s tim, ze nastavenou rovinu udrzel..kdyz uz, tak uz:)jedna linie mi tam prisla zbytecna, plus to propojeni postav bylo az misty hodne nepravdepodobne..slabsi ctyri:)(23.1.2010)