Život v metropoli (festivalový název)

• Indie

Ronnie Screwvala

Akiv Ali

Scénografie:

Rajat Poddar

Mám takový dojem, že jsem dnes na Festivalu bollywoodského filmu viděl asijský melodramatický vrchol roku... Když jsem si říkal, že mě už u indického filmu nic nepřekvapí, ve zdánlivě seriózním melodramatu začne v několika pasážích pět poprockové balady trojice zpěváků, jsouce přitom přirozenou a osvěžující součástí snímku! Přes zvolenou stylizaci mi připadal reálný, ze života. A jelikož vizualita a tradiční žánrové prvky tu jsou na vysoké úrovni, včetně dojemně euforických "stíhaček" a oči mi vlhly, bez rozmýšlení Life in a... Metro řadím mezi to nejlepší, co jsem letos viděl. 9/10(12.10.2008)

Nezbývá mi než souhlasit s .maggie. Nějak nechápu to vysoké hodnocení zde - Life in a ... Metro mi přišel úplně stejný jako tuctové evropské či americké vztahovo-romantické filmy. S "echt bollywoodem" nemá společného vůbec nic - najdeme tu klasické realistické problémy jako manželská nevěra či předmanželský sex aj., jen se to odehrává v Indii. Nu což - nemusí být vše bollywood, že ;-) - nicméně já osobně jsem se u filmu nudila, hodnotila bych tak na 65%.(3.7.2009)

• Wally

Tak vysoké hodnocení???? No dobře....proti gustu. Já mám po shlédnutí tohoto filmu asi náběh na cukrovku...to byla neskutečná romantická slátanina, ti Indové asi nejsou normální, pokud něco takového se jim líbí... Zjevně šlo o pokus ve stylu ´Láska nebeská´ a k tomu vykradení zápletky klasického filmu Byt...za mne totální blbina bez nápadu, myšlenky, příběhu a dobrých herců....(11.5.2018)

Koho by napadlo, že v indickém povídkovém filmu najdu remake svého oblíbeného snímku Byt od Willyho Wildera? A to nejenom hlavní zápletku, ale i vedlejší motivy včetně rozbitého předmětu (u Willyho prasklého zrcátka, tady mobilu), který prozradí identitu dívky scházející se ve vypůjčeném bytě se ženatým milencem. To ale Indům nestačilo a tak do filmu nacpali ještě další příběhy a nedokázali je správně načasovat. Vždy se dlouho odehrává příběh jedné dvojice, takže na ostatní divák pozapomene a pak je otrávený, když se vyprávění přeruší a začne se řešit jiná milostná zápletka. Některé byly dost nudné (nešťastná manželka), některé byly fajn (nevydařené rande na inzerát a z něho vznikající přátelství, tenhle osud ale dostal bohužel snad nejkratší filmovou stopáž, takže mého zamilovaného Irrfana Khana jsem si užila jen sporadicky.) Hudební doprovod tvoří tři hipísáci zpívající v ulicích a ve finále si můžeme vychutnat hned několikanásobný běh za odjíždějící láskou na nádraží. /25. 7. 2017/(25.7.2017)

jedina zapletka je vykradena z Bytu..a nutno podotknout, ze originalu samozrejme zdaleka nedosahuje..ale pak tu mame klasicke bollyvodske klise vyvedene v takrka absolutni dokonalost, pro nez tento zanr milujeme:)..skoda jen ze to misty bylo tak vazne..i kdyz konec prijemne prekvapil s tim, ze nastavenou rovinu udrzel..kdyz uz, tak uz:)jedna linie mi tam prisla zbytecna, plus to propojeni postav bylo az misty hodne nepravdepodobne..slabsi ctyri:)(23.1.2010)