Antikrist

• Slovensko Antikrist (více)
Drama / Horor / Mysteriózní / Psychologický
Dánsko / Německo / Francie / Švédsko / Itálie / Polsko, 2009, 109 min

Muž (Willem Dafoe) a Žena (Charlotte Gainsbourg) se vášnivě milují. Tragédie, která se dala snadno odvrátit, navždy změní jejich životy. Ona zcela zkolabuje, on se snaží zachránit jejich manželství. Navrhuje společnou terapii v odlehlém srubu uprostřed lesů, které jako by vystoupily z té nejhorší noční můry. V tu se mění i pobyt manželů. Jeden z nejkontroverzněji přijatých filmů 62. MFF v Cannes nenechá žádného diváka chladným. První snímek z Trierovy „trilogie deprese“ vynesl Charlotte Gainsbourg v Cannes cenu za nejlepší ženský herecký výkon. Experimentální psychologický horor inspiroval vlastní boj Larse von Triera s depresí a úzkostí. (Aerofilms)

Mikel LetsGo odpad!

Jedna velká režisérova onanie!Samoúčelný, extrémní hnus, který si hraje na psychologické drama. Nechápu takové plítvání talentem, nechápu jak tahle věc mohla dostat tolik procent a hlavně nechápu tu hromada impotentů co si tu hraje na filmové recenzisty a ve snaze dělat důležitý zdobí tenhle brak pěti hvězdičkama. Kam až ta doba zašla, když se musí ve filmu mlátit špalkem mezi nohy a stříhat si genitálie aby to diváky zaujalo!! Ze začátku jsem hodnotil dvěma hvězdama..přece jenom některé prvky jsou povedené a já dokážu snahu a originalitu ocenit,ale z odstupem času musím za celkový dojem dát ODPAD! a je mi upřímně líto těch co si myslí jak jsou odvážní a kulturně vyspělí když se jim to líbí! ()

miki68cz

Nejsem schopen dát víc, jak píše Spygirl, kdo neviděl nepochopí. Tenhle film je podivný výron čehosi z duše Triera a nemůžu se zbavit dojmu, že v době kdy jej tvořil musel bezesporu navštěvovat psychiatrická sezení. Film se vymyká čemukoli co jsem dosud viděl a přiznám se, že taková témata v tomto naturálním ztvárnění nevyhledávám. Každá mince má však dvě strany. Dafoe a Gainsbourgová jsou géniové a hudba a obrazy a kamera dodávají snímku punc uměleckého díla. Tenhle film nelze doporučit, což sami pochopíte. ()

viktor.danek

Tenhle film je pro mě těžký. Larse mám rád právě proto, že se nebojí obrušovat hrany snesitelnosti a hledat hloubku v tabuizovaných tématech (byť za tím může být i vypočítavost). Jeho smysl pro estetiku hrůzy je mi taky blízký. Všeho jmenovaného je Antikrist plný, přesto z něj celkově nemám dobrý pocit. Lars vždy nechává otevřený prostor pro mnohovrstevnaté interpretace a možná právě to je Antikristova slabina. Spoustu symbolů jsem prostě nepochopil (viz zajímavý koment uživatel quip), ani na třetí shlédnutí. Ustřihnutý klitoris mi dává smysl, ale co dělá ve filmu celá scéna v kůlně? Musím přesto uznat, že úvodní milostná a záverečná lesní sekvence pro mě byly vrcholný zážitek, možná jeden z nejsilnějších Trierových momentů vůbec. V rovině psychoanalýzy strachu byl Antikrist dechberoucí. Daleko povedenější, hlubší a vkusnější Larsovou analýzou pohlavnosti pro mě ale zůstává Breaking the Waves. ()

angel333

Vizuálně nádherné, šokující, jen jedna věc mi chyběla. Antikrist si hraje na to, že někde hluboko obsahuje nějakou myšlenku, nějakou jednoduchou všedotvářející pravdu. Já ji tam bohužel nenašel, a tak to pro mě zůstane jen šokováním bez příčiny. Nechci ale nikoho odrazovat, protože někteří ji možná najdou, a někteří ji možná také nebudou potřebovat. ()

Agneszka odpad!

Jako co to bylo? Drama, horor, mysteriózní, psychologický? To spíš nejnudnější porno o ničem v historii! Dalo mi to hodně práce to dokoukat. Zklamání od začátku do konce. A hudba tu nudnost jen podtrhovala. A co to moderní nesmyslné cukání kamerou? Kdo se na to má koukat, oči z toho bolí, pomalu se nedá zorientovat. A pak ty střihy. Tak chaotické střihy. Možná tohle někdo ocení. Ale já v tom opravdu neviděla ani smysl, ani umělecký záměr, nic. Pro mě ztráta času a energie. Nikdy víc! ()

AlexUnited

Vraj šokujúci a kontroverzný film. Nuž, nachádza sa tu síce zopár drsnejších uletených úchylných momentov, ale inak je to obrovská nuda. Samá symbolika, ktorej som vôbec nerozumel (Bibliu som totiž nikdy nečítal-ani tú satanskú), veľa uspávajúcich nasilu filozoficky tváriacich sa dialógov, celý film so všetkými vysoko intelektuálnymi debatami a sem-tam prepletenými sexuálnymi scénami mi jednoducho prišiel ako strašne strojený a neprirodzený (ale najmä nudný). Hlavný prínos Antikrista je v ponaučení, že filmy kde vystupuje minimum postáv ktoré stále čosi rozoberajú, väčšinou nedopadnú veľmi dobre. ()

habertek

Jedna * za ten začátek, dost zajímavě na točený, ale jinak mě to moc nezaujalo a úplně to zabily ty zvrhlosti...Je to jako film s nádechem žumpy......... ()

Horxus

Silně depresivní film. Tohle je jedno z těch psych, po kterém se člověk cítí úplně na dně. Šedo zelená temná atmosféra, Muž, Žena a jejich neštěstí. Navíc perfektní výkon Charlotte Gainsbourg jako šíleného ďábla v těle ženy. Konec filmu mě tak dostal, že jsem jen těžko mohla nemyslet na ta zvěrstva, kterých se oba dopustili. Po dlouhé době zase pořádný psychologický film, který na mě zapůsobil. ()

JK77

Prosim zakazte mu uz tocit filmy. Toto bolo chore.! * len za vizualnu podobu a Dafoe. Inak po odvviknuti zenskych genitalii som to pozeral len v zrychlenom rezime. ()

Havala

Zajímavý ale ničím extra vyjímečný horror. Exorcist a Emily Rose jsou pro mě mnohem zajímavější, Na druhou stranu, tento film předčí mraky rádoby psycho horrorů, kterými nás krmí v posledních letech Hollywood. ()

Pitryx

Totéž co v Melancholii. Prvních pět minut a něco audiovizuální koncert a pak prostě nic. Jako kdyby došla pára. Pro mne zase nudná blbina se spoustou dialogů bez akce či děje. Tedy celou hodinu. Pak už to ovšem jede jako rychlík. Velmi těžce se hodnotí, když hodina je odpad a zbytek dosti dobrý. Hm. Dávám tedy jen jednu *. A basta fidli. 201209099052/9532 ()

Olafson

Minimalistický film. Nejlepší část je vizuálně fantastický úvod, potom už vidíme v podstatě jenom přírodu, která má sice zklidňovat, ale moc to nefunguje. Film je překvapivě poměrně napínavý, i když se nic moc neděje. Těžko interpretovat, zda je oním antikristem příroda, žena nebo ještě něco jiného. Jedná se o takový podivný "arthoror", ale rozhodně velmi zajímavý film. Pokud jste někdy přemýšleli, co by Vám řekla mrtvá liška, kdyby mohla mluvit, a navíc snesete i brutálnější filmy, jedná se o film přesně pro Vás. ()

whysoserious

Úžasná atmosféra, perfektně a přesvědčivě zahrané, vizuálně pojaté skvěle. Ale těžší psychologický snímek, než je Antikrist, jsem doposud neviděl, protože katarze, kterou ve mě zanechal, se dá jen těžko popsat. Nicméně tleskám, i když to v sobě budu zpracovávat ještě hodně dlouho. ()

DaleCoper

Ženské lůno je brána do pekla praví se v jiném filmu, který je na rozdíl od Trierova počinu černobilý celý. Těžko říct je Antichrist protiženský film nebo naopak film feministický jak tvrdí Dominika Prejdová v Cinepuru? Je Antichrist film odhalující nesmyslnost a marnost psychologických teoriíí nebo chce naznačit že hlavní chybou současné psychologie je že je stále navzdory převratným změnám, které probíhají již od šedesátých let stále příliš mužská? Že by měla být víc ženská a brát ohled na naše sepětí s přírodou? Nevím. Samotný film je spíš průměrný až podprůměrný ve srovnání s Evropou a Prolomit vlny. Oceňuji ale epilog s nádhernou árií Lascia ch'io pianga z Rinalda Georga Fridricha Handela která o bod zvedá moje celkové hodnocení. Co by na to řekl Andrej Tarkovskij netuším a ano slzy jsou důležité. ()

intro

Ne tohle umění není nic pro mě. Já se chci u filmu bavit, bát, být napnutý, naštvaný apod. Zde mi pan von Trier předložil naprosté nic. ()

VojtaMarek00

Trier je Trier. Trier je ztělesněná kontroverze. A jeho Antikrist obzvlášť. Film, co můžete buďto se znechucením nenávidět, nebo podivným způsobem milovat. Mrazivý příběh vyprávěný klasickým Trierovským způsobem, ze kterého většinu času až mrazí. Já osobně jeho filmy miluju, Antikrista obzvlášť. Sociání drama dotažené až daleko za všechny hranice - to Lars prostě umí. ()

Von Trier natočí katastrofický film

Von Trier natočí katastrofický film

21.10.2009

Ale znáte ho – stejně jako Antichrist není tuctový horor, ani od projektu Planet Melancholia neočekávejte nic ve stylu Rolanda Emmericha. Ano, zápletka je sci-fi (k Zemi se přiblíží obrovská cizí… (více)

Conan, Kolo času a Antikrist

Conan, Kolo času a Antikrist

21.08.2008

A máte tady několik zpráviček z hájemství fantasy a hororu. Nejdříve něco o dlouho plánovaném restartu Conana. Zdá se, že barbarský válečník, který na začátku 80. let proslavil Arnieho, se po mnoha… (více)

Von Trier vyvolává Ďábla

Von Trier vyvolává Ďábla