Jack Brooks: Zrůdobijec

• Kanada Jack Brooks: Monster Slayer (více)
všechny plakáty

Jack Brooks má problémy se sebekontrolou. Od doby, co mu rodinu zabili tajemní démoni, neovládá vztek. Když jeho přátele napadne starodávný démon, neváhá a jako jediný se mu postaví... Na počátku indiáni bojují v pralese s monstrem. Jack Brooks je mladík, který nedokáže ovládat svůj vztek a často se naštve. Když byl malý, nebyl takový. Jeho rodinu ale napadlo monstrum a zabilo mu rodiče i sestru. Od té doby chodí na terapie. Také navštěvuje kurzy chemie. Tam ho poprosí jeho učitel, jestli by se mu nepodíval na trubky u něj doma, protože Jack je instalatér. Jack přijede do starého domu k učiteli. Opravuje vodovod, ale nepodaří se to. V zemi se ale při tom něco probudí. Jack odjede a učitel usne. Do domu se dostane kouř, který učitele ovládne. Ten má pak černé oči a nekoordinovaně se pohybuje po bytě. Ráno se probudí a neví, co se stalo. Zjistí, že v noci vyhrabal rukama díru před barákem. Ze zvědavosti pak pokračuje v kopání lopatou. V zemi najde starou bednu. V ní jsou kosti člověka a tepající srdce. Učitel je násilně nucen srdce sníst. Poté se chová divně, ve škole na hodině se pozvrací a předčasně ji ukončí. Jack se mezitím pohádá se spolužákem, kvůli jeho přítelkyni, a protože je agresivní, dá mu pěstí. Mezitím profesor doma sní svého psa a z břicha mu vyleze kus chapadla. Jack jde ke starému obchodníkovi pro nový ventil do potrubí pro pana učitele. Starý muž mu poví příběh, že v domě učitele žil dřív jeho strýc a měl ve sbírce z Japonska černé srdce. Srdce se jednoho dne dostalo do něj a on se zbláznil, byl posedlý démonem a pak napadl i jeho a ukousl mu ruku. Starý muž (v té době ještě mladý kluk) se musel bránit, strýce zastřelil jeho brokovnicí a tělo pohřbil do bedny a zakopal společně se srdcem. Jack tomu moc nevěří. Učitel se poté objeví ve škole a po chvíli z něj vyleze monstrum, které chytí většinu studentů chapadly a ze dvou udělá podobná monstra. Jack uteče se svou přítelkyní, ale v autě si vše rozmyslí a vrátí se zpátky zachránit ty, co ještě žijí. Začíná boj s monstry... (TV Prima)

intro

No žádnej šlágr to rozhodně není. Potěší jen závěrečná půl hodinka a účast Roberta Englunda. Dávám 25% ()

MFZB

Výnimočne sa stane, že narazím na nejakú fakt že dobrú hororovú komédiu, ale v tomto prípade išlo o naozaj skvelú vecičku. Spočiatku riadna komédia z ktorej sa postupne stáva dá sa povedať fantasy horor. Sranda to bola riadna, brutaltka tiež, Englund bol pánko ako vždy, ženské boli pekné a stopáž bola normálna, takže neni o čom v tomto prípade. Len zamrzí, že tento filmík je pre bežného diváka dosť nedostupný, lebo má niečo fakt do seba a neni podľa mňa určený len pre fans daného žánru. ()

brasek

Neurotický príbeh, ktorý by bol sledovateľný za podmienky, že nemáte čo robiť. Na druhej strane tie monštrá... to som videl v snímkoch z 50. rokov a pokiaľ máme brať tento film ako horor tak tu nemajú čo robiť. ()

Trilobajt

Nezáživná, ucajdaná KKtina, ve které se nic neděje a posledních 20 minut alá Walker Texas Ranger to určitě nezachrání. ()

gpx

Povinnost pro všechny kdo mají rádi retro horrory. Dozvíte si při tom i něco z chemie nebo dostanete trochu inspirace na tema jak vykopat hrob jednou rukou. ()

numan

Jako pilotní díl televizního seriálu by to celkem šlo. Rozjezd vypadá nadějně, story slibuje přímo ohňostroj možných rozuzlení a třeskutou zábavu - jenže poslední půlhodina se bohužel zvrhne v testosteronový balet hlavního hrdiny, tří Marilynů Mansonů a jedné statické loutky, které se nemůže bát snad vůbec nikdo (samozřejmě za vydatného cákání červené barvy). Ani výtečný Englund tuhle promarněnou šanci nezachrání. Mmch, ta loutka nápadně připomíná Kamenožrouta z Nekonečného příběhu. :oD ()

depresario

Zaujímavý nápad stvoriť mužskú verziu populárnej Buffy dopadol veľmi rozpačito. Prvú polovicu filmu zachraňujú len cholerické výstupy hlavného hrdinu u psychiatra, a keď sa v druhej polovici rozbehnú dlho očakávané gore orgie, tak vlastne nestoja za nič a hneď je koniec. Škoda. ()

Fixa

Má to spád, vtip a já se ani na chvilku nenudil. Musím ocenit masky, který mi připomněli starou dobrou ruční práci. Sice hlavní obluda trochu připomínala kamenožrouta, ale když to není digitální, je to takový opravdovější, hmatatelnější (u toho jsem si vzpomněl na Braindead a Evil Dead). Hlavní hrdina, co je furt nasranej, mi do filmu perfektně sedl. Je to samozřejmé žánrová záležitost a mnohým to může připadat jako nehorázná sračka, já však byl spokojenej. Ne úplně, ale vzhledem k tomu, že mi přijde film podceňovaný, zvedám hodnocení ()

JackieClue

Nápad nebol zlý - inštalatér, ktorý má problémy so sebakontrolou je ideálny na zabíjanie monstier. Len škoda, že si to nechali autori až na poslednú polhodinku. ()

huhuhu783 odpad!

Mě to připadá,jako kdyby si někdo kdo má trochu peněz nazbyt chtěl nechat natočit hororovej film z vosumdesátejch let,zjednal si špatný studenty z filmařský školy co mají před propadnutím a výsledek snad ani neviděl,jinak by je hnal sviňským krokem ze školy.Nevím co je na tom hororovýho,akčního a už vůbec ne komediálního. Prostě ne béčko ale žetko hororu za pár posílujících doláčů. Jesli si někdo nechce připadat jak retard tak ať na tento film zapomene,mě to bude trvat ještě dlouho ()

HJ-FILIP

Člověk se možná chvíli zasměje chování profesora chemie, ale po chvíli je jeho blití únavné a nechutné, ostatně jako zbytek filmu. Ztráta času. ()