Rok xxx. V zasněžené metropoli nemilosrdně vládne pan Televize. Celé město je bez hlasu a on jediný má monopol na slovo a obraz. Všichni lidé sledují obrazovku a jedí televizní jídla, která také vyrábí on. Pan Televize připravuje nekalý plán, jak prostřednictvím nebezpečného hypnotického stroje, který účinkuje přes televizi, navždy ovládnout všechen život. Aby toho dosáhl, unese jedinou bytost, jež má dosud hlas – nádhernou zpěvačku... Působivý příklad vitality a formálního potenciálu němého filmu. Anténa, inspirovaná snímky Murnaua, Langa, Ejzenštejna a Vertova, je přesto velice moderní film. Pohádková alegorie diváky neustále překvapuje úžasnou výpravou, promyšleným použitím titulků a v neposlední řadě také působivým herectvím. (oficiální text distributora)

kolly13

Těžce mě to minulo a nudu bych nepřeplaval. Nebýt pár inteligentních náznaků a přesahů, rozkousal bych sofa. ()

Orbosh

Radši si pustím originály. Poskládat kulisy výborných filmů dohromady a dát tím poctu němému filmu? No nevím. Většinu toho co bych sem chtěl napsat už zvládli jiní a tak jen krátce. Pocta formě, utrpení obsahu, nuda diváka, překombinovanost, protahování, hotentotská doslovnost. Vždy když jsem viděl kulisu z nějakého známeho filmu, měl jsem sto chutí se přestat dívat na Anténu a pustit si ten dotyčný. A to nevěstí pro film nic dobrého. ()

sugar80

Tenhle černobílý a (téměř) němý film určitě není pro každého anebo pro každou příležitost. Snímek vypadá naprosto úchvatně, tvůrcům se podařilo výborně ztvárnit město pod nadvládou tyrana, který občanům sebral hlasy (nikoli volební, ale opravdové). Druhou skvělou věcí je hudba, která (celkem pochopitelně) prostupuje celým filmem, reaguje na to, co se děje na plátně a dokresluje pochmurný zážitek. Anténa je art film se vším všudy, zhruba v půlce jsem se začal nudit a nepřestalo to až do konce. Ale času stráveného s filmem určitě nelituji, aspoň jsem si rozšířil obzory. ______PLUSY: Výborná hudba, skvělý styl a atmosféra ______ MÍNUSY: Umění se vším všudy (tedy i s trochou nudy a rozvleklosti) ()

Pardalozo

Zajímavý ANO, hold starej němejm filmům ANO, ale délka filmu rozhodně není v poměru se zajímavostí protože po hodině všechno dobré vyprchává a film začíná dost nudit a tak to pokračuje až do konce stále více se protahujícím tempem... ()

Inner

Ani ta nápaditá výtvarná stránka se spoustou odkazů na Metropolis a několika zajímavými nápady nepřebije tu občasnou nudu a jednoduchost příběhu. A za to 65% ()

DJ Laky

Podle mě na to že byl festivalovej film tak podle mě slušnej film. Akorát na konci mi připadalo, že to natahovali. Kdyby to bylo o něco lepší dal bych 80%. Takle dávám za film 70%. ()

Dedincan

Herci za nič nemôžu, povedzme, že fajn. Umelecké retro spracovanie veľmi zaujímavé. Ale všetko zas odtiaľ-potiaľ. Téma kradnutia životov cez televízne obrazovky môže mať množstvo podôb, táto je však... veď si to pozrite, možno vám nejaké výstižné slovo napadne. ()

100: Bitva u pokladen

100: Bitva u pokladen