Reklama

Reklama

San Francisco

všechny plakáty
Krátkometrážní
Velká Británie, 1968, 15 min

Recenze (6)

vypravěč 

všechny recenze uživatele

Sternovo svědectví o San Franciscu vypovídá o mentalitě i emocionalitě rock and rollu víc než kdejaký hudební kritik. Není nic mimo hudbu, a to, co je v ní, zní. To, jak první tóny skladby Pink Floyd ten dávný celuloid prozářily, lze přirovnat snad jen k té chvíli, kdy si za spinet sedl Mozart. ()

Reklama

Terva 

všechny recenze uživatele

Tohle je nádhera a doporučení všem fandům hudby Fink Floyd . Možno vidět na You-tube pod názvem Pink Floyg Interstellar Overdrive. ()

Blecha3 

všechny recenze uživatele

Psychedelie útočí! Patnáct minut jsou pozorovatelovy smysly ochromeny obrazem, jenž jej provede čtyřiadvaceti hodinami San Francisca, se záběry málokdy trvajícími déle než několik málo vteřin a hudbou, kterou obstarává geniálně-šílená skladba, vesmírná Interstellar Overdrive od samotných velikánů Pink Floyd, se Sydem Barrettem včele. Pomalejší tempo obrazu nastává na chvíli pouze v době, kdy jakási dívka vydává na obdiv své vnady... Vychutnejte si patnáct a půl minuty LSD! ()

Zajímavosti (3)

  • Hudbu k filmu zložila vtedy začínajúca kapela Pink Floyd, avšak filmová verzia skladby „Interstellar Overdrive“ sa podstatne líši od tej, ktorá sa objavila na ich prvom albume. (argus123)
  • Snímek financoval Britský filmový institut. (Terva)
  • Tento snímek, natočený na šestnáctimilimetrový film, je považován za jedno z prvních hudebních videí. (Terva)

Reklama

Reklama