Breakout

všechny plakáty
Trailer

Hip hop je pro spoustu mladých lidí jedinou možností, jak se vyjádřit. Přestože je hip hop kulturou jen určité skupiny lidí, je naprosto úžasné, že je hiphopový styl života pro všechny z nás srozumitelný. Film Breakout nyní přináší velmi reálný a atraktivní pohled na život hiphopových gangů na předměstí Curychu. Příběh však kromě drsného prostředí ze světa hiphopových osudů, hrdosti a odplaty nabízí i emocionální pozadí. Ve filmu je totiž kladen důraz i na pocity hlavního hrdiny a divák má tak možnost vcítit se do jeho poutavého osudu.

V centru všeho dění stojí mladý hrdina Nia, jehož životní náplní jsou přátelé, hudba a breakdance. Jeho život se však naprosto změní, když je jeho nejlepší přítel Pulpo těžce zraněn při rvačce s konkurenčním gangem. Nia čelí obvinění policie, že zbil Pulpa on. Co bude dál? Udá Nia pravého viníka policii, pomstí se mu za přítele sám, dojde k úplně jiné odplatě? Niova hrdost, vytrvalost, odvaha. A Nicole, krásná ale tvrdá právnička, která chce Niovi za každou cenu pomoci.

Breakout je přesvědčivý snímek o životě předměstských gangů, o cti, o přátelství a o lásce, ale především je to příběh mladíka a jeho útěku z mizerného života pomocí hudby a tance. Režisér Mike Eschmann, který na kontě již několik úspěšných snímků se tentokrát opravdu překonal, tento film určitě stojí za shlédnutí. (oficiální text distributora)

Trailer

heyda

Ačkoli nesnáším hip-hop, rovné kšilty, lodě (aneb široké boty pro hiphopaře), namachrovaný hlupáčky, hrubost, sprostost, násilí, drogy atd., tak musím uznat, že tenhle film mě hodně zaujmul svojí syrovostí, samotným příběhem i technickou stránkou. Zajímavé je sledovat ve filmu i celkovou psychologii chování postav: nacisti, komunista, hiphopeři, vyvolávání konfliktů, reakce na hrubost = prostě lahůdka pro psychologa. Film se též může pochlubit vynikající hudbou, která ví, kdy udeřit! Několik zvrácených a drsných scén mě natolik zhnusilo a zárověň filmově překvapilo, že se přikloním k 4 hvězdičkám. Jen bych tenhle film nepouštěl malejm teenagerům..... BTW: Melanie je fakt kus :-) ... a ... ROCK and METAL foreveeeeerrrrrr!!!!!! :-) ()

Campbell

Ale tak šlo to, když opomenu ten ohavný rap kterej tam byl každých 5minut, a odpustím i ten špatnej a klišoidní scénář a pak ještě vypustím z hlavy ty nic moc herce(i když ten hlavní ušel). Tak dostanu celkem zábavné koukatelné béčko, film je sice možná přehnaný a špatný, ale prostě jsem se nenudil a zkoukl jsem to bez jakkýkoliv problémů. ()

slatkac

Bylo to nějak takhle. Na scéně se objevilo několik nesympatických trapáků ve vytahaných kalhotech. Po 15 minutách dostali přes hubu od dalších trapáků. Jeden to schytal tak, že skončil v nemocnici a dalšího ho za to obvinili, i přesto že byl nevinej. Šoupli ho do nějakýho ústavu kde je to samá zkrachovalá existence. Tam opět dostal přes hubu, spřátelil se s místníma šimpanzama, zařádil si s kurátorkou (mezitím se ten v nemocnici sám sprovodil ze světa), skoro ho zabili a nakonec utekl. Pak šel do klubu kde ztrapnil největšího trapáka v celým filmu, pak ho zabásli fízlové a nakonec nějaký 8 letý smrad zastřelil pár trapáků. Jediným světlým bodem byla hudba. ()

Terva

Hip - hop ve své podstatě nesnáším, ale to vůbec neznamená, že se na takový film nepodívám. Když hodnotím některé filmy, kde je jako hudební doprovod použit právě tento styl hudby, dávám skoro vždy o hvězdu méně. Toto je ale film o podstatě a životě lidí, kteří jsou na hip hop vázáni, tak jako já byl ve své době vázán ( a stále jsem ) na Heavy Metal. Tohle je prostě příběh života a jak se říká, každá doba má svou hudbu a každý by měl mít svou " mouchu ". CITÁT - Hovno, vole, naser si!....... ()

Bauer

Kšiltovky New Era s rovným kšiltem nejlépe se znakem NY a nebo LA, kalhoty s volným střihem a rozkrokem u kolenou a k tomu pořádně vytahaná mikina s kapucou. Přesně tyhle věci patří do stylu oblekání lidí, kteří žijí hip hopem! Kdo si myslí, že je to jen o gangstrech a teenagerů, tak se šíleně plete a nejvíce se plete ten, kdo si myslí, že k tomuto žánru patří bouchačky, aby se teenageři mohli cítit jako "real gangsta" a že kdo má zbraň, tak má respect. Není tomu tak!!! Respect má ten, kdo není práskač a drží s kámošema za každou cenu! A čeho se tito hip hopeři nejvíce bojí? Ponížení před ostatními!!! Tento film je toho důkazem. Nejde o to na někoho mířít zbraní ale co nejvíce ho ponížit, aby ho nikdo nebral mezi sebe. Například v rap battlu a nebo breakdance battlu. Breakout mně velmi potěšil. První film, který není americký a ve kterém se vyskytuje hip hop. Sice trošku to vypadalo na začátku jako Stomp The Yard (zabití kámoše), ale pak se z toho stalo slušné drama z napravného zařízení s prvky romantiky. Konec filmu s parádním dancebattlem to zabíjí nejvíc! Film má skvělý soundtrack v čele s rapperem Stressem, který si zahral i zápornou roli a docela slušně to zahrál, i když neměl moc prostoru. Nejvíc ale překvapil neznámý Nils Althaus. I když je ve filmi spousta kliše, tak mně se to líbílo. Už jen z toho důvodu, že vyhledávám jen filmy americké produkce, ale občas se stane, že potěší i německý film. V tomto případě švýcarská!!! Hovno vole, naser si! ()

• Meno hlavnej postavy Marco Nia bolo zvolené podľa prezývky Nilsa Althausa, ktorý ho stvárnil. (PATWIST)
  • Během práce na soundtracku dostal hudebník Stress nabídku ztvárnit roli Spirita, kterou přijal. Poté, co byl film uveden v kinech, byl však rozzuřen, protože k propagaci filmu byla použita i jeho tvář, přestože si zahrál pouze malou roli. (morgos)
  • Jakmile se Nia (Nils Althaus) porve s kamarádem a vymáchá mu hlavu v záchodu, tak má přítel mokré vlasy, ale když odchází z místnosti, tak je má opět suché. (Patrik256)