• Švýcarsko

Roland Schmid

Reto Schärli, Lukas Hobi

Kostýmy:

Linda Harper

Hodinu a půl sledovat partičku chlápků, co by jeden bez druhého nenašli ani dveře z místnosti, to není nic pro mě. Když se do hry vložilo pár zajímavých událostí a ukázalo se, že možná nějaký ten mozek vlastní a všechen ho nevyhulili, hodnocení jsem zastavil na zlaté polovině. Ovšem pro teenagery se stejným stylem života doporučuji, pro ně je tohle ideální film. Jen si to všechno držte hezky u sebe a nepouštějte mezi normální lidi.(11.3.2013)

• escaf

Dve hviezdy za dobrý príbeh, aj keď spracovanie už nebolo práve najlepšie. Miestami mi vadilo predimenzované správanie mladých protagonistov. Nebyť toho, mohla z toho byť slušná dráma pri ktorej by som si miestami nemusel dávať otázku: načo, prečo? Určite nebolo ľahké pracovať s tak mladými ,,hercami,,. Myslím si však že sa z nich dalo vyťažiť aj viac. Preto dávam hlavnú vinu za neúspech tejto snímky práve Mike Eschmannovi, ktorý to ,,neukočíroval,,.(10.4.2012)

• memoman

Tenhle film mně zaujal hlavně z toho důvodu,v jaké zemi vznikl. A že zpochybní představu o Švýcarsku jako o zemi spořádanosti a blahobytu,když zde živořící mladiství na nijak luxusních sídlíštích fetují a řežou se basebalkami. A pro které je hip-hop téměř náboženstvím a break-dance nejoblíbenější sport a jediná světlá chvilka. Ano,o to tu jde především,o vztyčené palce,vytažené kapuce a chvílemi neuvěřitelné taneční kreace. Žádné sociální drama nečekejte,k tomu pouze odkazuje atmosféra snímku,nikoliv scénář. Jde jen o to,jak se týpek dostane do pasťáku,kde sï získává přízeň spoluchovanců a bojuje s arogantním systémem. Do toho trochu romantiky a trochu dramatu (kamarádovo ochrnutí a sebevražda). Zkrátka generační výpověď o "hoperské" subkultuře,takže jestli je vám kolem patnácti a 8 Mile je váš nejoblíbenější film,bude se vám líbit i Breakout. Ostatním s velkou rezervou.(21.11.2010)

Konečně film o hip hopu kterej má nějakej příběh. Podle názvu sem čekal něco trošku jinýho, ale byl sem příjemně překvapenej. Škoda těch malejch chybiček který tam sou, ale i tak mě film celkem dost bavil a pohled na Melanii tomu taky přidal. V závěru sem se bál že ho nevoddělaj, ale ten malej kluk byl supr...... A nechápu proč si tady do komentářů k filmu vylejvaj lidi srdíčko jak je hrozny jak neska děti berou hip hop atd.. Sakra hodnoťte film a tohle si nechte pro strejčka příhodu.(25.7.2010)

"Poď, pudem si zatrsat a tim tě rozsekám na maděru víc, než devítkovym kvérem..." Ještěže ten malej měl dost rozumu...:-) Jinak docela pěkně ukázaný prostředí pasťáku a hlavně již zmiňovaná Melanie Winiger. Teď se projevim jako vesnický buran a prase a nemějte mi to za zlé, ale takový kozičky by měli mít úplně všechny holky, pouze bych měnil velikosti! Jinak film, přestože hiphopu opravdu nefandim, byl celkem stravitelnej, nijak často sem se nenudil a ani soundtrack mi netrhal uši - o titulnim songu si dokonce myslim, že je dokonalej. Je to možná proto, že mu díky francouzštině nerozumim ani slovo :-). Nebudu se babrat v tomhle filmu nedůležitejch sračkách jako například to, že v noci nikdo nehlídá pokoje, "stráž" je naprosto hluchá a útěkáři neuvěřitelně hlasití. To všechno odpustim už kvůli tomu, že o ten útěk samotnej co se týče provedení ve filmu asi opravdu nešlo. Jinak silně naivní a kucí na základkách a kčiltama nastranu maj zcela jistě nový kultovní zboží. Ale jak řikám - nenudil sem se. +/- 49,338%(8.12.2009)

• - Plagát, ktorý má Nia (Nils Althaus) na stene vo svojej cele, je z filmu Zjazvená tvár (1983). (Methodix)

• - Během práce na soundtracku dostal hudebník Stress nabídku ztvárnit roli Spirita, kterou přijal. Poté, co byl film uveden v kinech, byl však rozzuřen, protože k propagaci filmu byla použita i jeho tvář, přestože si zahrál pouze malou roli. (morgos)

• - Meno hlavnej postavy Marco Nia bolo zvolené podľa prezývky Nilsa Althausa, ktorý ho stvárnil. (PATWIST)