• Švýcarsko

Roland Schmid

Reto Schärli, Lukas Hobi

Kostýmy:

Linda Harper

Vlastně to taková tragédie nebyla. Mě se to vlastně docela líbilo. Mě hiphop nevadí, občas si ho poslechnu, a tak jsem vlastně měl příležitost tomu i dost rozumět. Mohl jsem rozumět generaci těchto lidí lidí "z jiného světa". Děsivé a perfektní hudební drama, které skvěle vrcholí a má solidní příběh.(5.5.2013)

Kšiltovky New Era s rovným kšiltem nejlépe se znakem NY a nebo LA, kalhoty s volným střihem a rozkrokem u kolenou a k tomu pořádně vytahaná mikina s kapucou. Přesně tyhle věci patří do stylu oblekání lidí, kteří žijí hip hopem! Kdo si myslí, že je to jen o gangstrech a teenagerů, tak se šíleně plete a nejvíce se plete ten, kdo si myslí, že k tomuto žánru patří bouchačky, aby se teenageři mohli cítit jako "real gangsta" a že kdo má zbraň, tak má respect. Není tomu tak!!! Respect má ten, kdo není práskač a drží s kámošema za každou cenu! A čeho se tito hip hopeři nejvíce bojí? Ponížení před ostatními!!! Tento film je toho důkazem. Nejde o to na někoho mířít zbraní ale co nejvíce ho ponížit, aby ho nikdo nebral mezi sebe. Například v rap battlu a nebo breakdance battlu. Breakout mně velmi potěšil. První film, který není americký a ve kterém se vyskytuje hip hop. Sice trošku to vypadalo na začátku jako Stomp The Yard (zabití kámoše), ale pak se z toho stalo slušné drama z napravného zařízení s prvky romantiky. Konec filmu s parádním dancebattlem to zabíjí nejvíc! Film má skvělý soundtrack v čele s rapperem Stressem, který si zahral i zápornou roli a docela slušně to zahrál, i když neměl moc prostoru. Nejvíc ale překvapil neznámý Nils Althaus. I když je ve filmi spousta kliše, tak mně se to líbílo. Už jen z toho důvodu, že vyhledávám jen filmy americké produkce, ale občas se stane, že potěší i německý film. V tomto případě švýcarská!!! Hovno vole, naser si!(10.10.2008)

Ačkoli nesnáším hip-hop, rovné kšilty, lodě (aneb široké boty pro hiphopaře), namachrovaný hlupáčky, hrubost, sprostost, násilí, drogy atd., tak musím uznat, že tenhle film mě hodně zaujmul svojí syrovostí, samotným příběhem i technickou stránkou. Zajímavé je sledovat ve filmu i celkovou psychologii chování postav: nacisti, komunista, hiphopeři, vyvolávání konfliktů, reakce na hrubost = prostě lahůdka pro psychologa. Film se též může pochlubit vynikající hudbou, která ví, kdy udeřit! Několik zvrácených a drsných scén mě natolik zhnusilo a zárověň filmově překvapilo, že se přikloním k 4 hvězdičkám. Jen bych tenhle film nepouštěl malejm teenagerům..... BTW: Melanie je fakt kus :-) ... a ... ROCK and METAL foreveeeeerrrrrr!!!!!! :-)(10.10.2010)

Hodinu a půl sledovat partičku chlápků, co by jeden bez druhého nenašli ani dveře z místnosti, to není nic pro mě. Když se do hry vložilo pár zajímavých událostí a ukázalo se, že možná nějaký ten mozek vlastní a všechen ho nevyhulili, hodnocení jsem zastavil na zlaté polovině. Ovšem pro teenagery se stejným stylem života doporučuji, pro ně je tohle ideální film. Jen si to všechno držte hezky u sebe a nepouštějte mezi normální lidi.(11.3.2013)

• Herr_Flick

Jak začít? Miluju black music, miluju hip hop. A myslel jsem si, že ty negativní komentáře jsou psány lidmi, kteří hip hop z principu odsuzují. “Hovno-vole-naser-si!“ Tohle je skutečně o namachrovaných hajzlech a postavené úplně mimo realitu. A kdo má vůbec být cílovou skupinou diváků? Nevím, nepochopil jsem to. To nemá cenu vůbec komentovat. Na tom filmu za to stála pouze ta odhalená ňadra.(13.9.2011)

• - Jakmile se Nia (Nils Althaus) porve s kamarádem a vymáchá mu hlavu v záchodu, tak má přítel mokré vlasy, ale když odchází z místnosti, tak je má opět suché. (Patrik256)

• - Plagát, ktorý má Nia (Nils Althaus) na stene vo svojej cele, je z filmu Zjazvená tvár (1983). (Methodix)

• - Během práce na soundtracku dostal hudebník Stress nabídku ztvárnit roli Spirita, kterou přijal. Poté, co byl film uveden v kinech, byl však rozzuřen, protože k propagaci filmu byla použita i jeho tvář, přestože si zahrál pouze malou roli. (morgos)