• Švýcarsko

Reto Schärli, Lukas Hobi

Kostýmy:

Linda Harper
  • casioa....

Totálne musim suhlasiť s AngelAngie........HH/Rap ano...ale pózy..kliše....kvázi ghetto....a iný humus--NIE...fuck it!!! HipHop-Rap mám rád...je to novodobý punk...to je jasne...ale...nehrám to na retiazky...DADA topánky....či bundu Karl Kani...a ine pčoviny...to je tak pre kktov ...a pče...my ostatný...máme radi kvalitnu hudbu....a nechodíme oblečený ako "kinder gangstri" :DD peace....children...a pohov.....a prestante sa hrať na "ghetto"..gangstri :DDDD....jedine....čo sa filmom...podobneho razenia (Step up 1,2 atď....) nedá uprieť....je kvalitný tanec....niekedy....tam má fakt úroveň....ale...pochováva to ako vždy tuctový...kliše príbeh.....retiazky....a...všadeprítomné drsňáctvo...a pocit...že ten kto má široké gate...môže všetko...že to tu roluje...všetkým ruluje...a že baby...su iba "Bitches"----takže...baby...vážte si samé seba...a nedajte si od "gangstass" šlapať.....po ľudskej dôstojnosti...a ženskosti .-))) ....off(28.6.2008)

"Poď, pudem si zatrsat a tim tě rozsekám na maděru víc, než devítkovym kvérem..." Ještěže ten malej měl dost rozumu...:-) Jinak docela pěkně ukázaný prostředí pasťáku a hlavně již zmiňovaná Melanie Winiger. Teď se projevim jako vesnický buran a prase a nemějte mi to za zlé, ale takový kozičky by měli mít úplně všechny holky, pouze bych měnil velikosti! Jinak film, přestože hiphopu opravdu nefandim, byl celkem stravitelnej, nijak často sem se nenudil a ani soundtrack mi netrhal uši - o titulnim songu si dokonce myslim, že je dokonalej. Je to možná proto, že mu díky francouzštině nerozumim ani slovo :-). Nebudu se babrat v tomhle filmu nedůležitejch sračkách jako například to, že v noci nikdo nehlídá pokoje, "stráž" je naprosto hluchá a útěkáři neuvěřitelně hlasití. To všechno odpustim už kvůli tomu, že o ten útěk samotnej co se týče provedení ve filmu asi opravdu nešlo. Jinak silně naivní a kucí na základkách a kčiltama nastranu maj zcela jistě nový kultovní zboží. Ale jak řikám - nenudil sem se. +/- 49,338%(8.12.2009)

Ha ha ha. Chtěl jsem vymletost, co bude mít drajf abych se nenudil, na nedělní odpoledne a přesně to splnilo moje očekávání. Film je to dobrej, ti co tady nadávají nadávají spíš na to co se z HH stalo, ale za to tenhle film nemůže. Zobrazený charaktery jsou uvěřitelný, vývoj to má a ten koktejl naivity, prvoplánovosti, občasné brutality a občasné směšnosti rozhodně nenudí.(31.8.2009)

Film má duši, i když průměrnou nebo možná lehce nadprůměrnou. Ústředním tématem je VENDETA a zákony gangů. Hip hopová, ústřední podmanivá hudba, není vůbec špatná, naopak. Breakdance, gangy a jejich zákony, smrt přítele: to jest v kostce Breakout, který se odehrává z převážné většiny v nápravném zařízení pro mladistvé. Možná vás i bude trošku mrazit z toho, jak to tam chodí. I když se to dalo čekat, člověk tam taky nekončí za vykonávání dobrých skutků. A málokdo by věřil, že takový mladí tvrďáci jsou schopni lásky. 55 % - nejde o nic převratného, ale ani špatného. Zkrátka hip hop, frajírci, kšiltovky, volné kalhoty, tvrdé pěsti.(5.8.2009)

• memoman

Tenhle film mně zaujal hlavně z toho důvodu,v jaké zemi vznikl. A že zpochybní představu o Švýcarsku jako o zemi spořádanosti a blahobytu,když zde živořící mladiství na nijak luxusních sídlíštích fetují a řežou se basebalkami. A pro které je hip-hop téměř náboženstvím a break-dance nejoblíbenější sport a jediná světlá chvilka. Ano,o to tu jde především,o vztyčené palce,vytažené kapuce a chvílemi neuvěřitelné taneční kreace. Žádné sociální drama nečekejte,k tomu pouze odkazuje atmosféra snímku,nikoliv scénář. Jde jen o to,jak se týpek dostane do pasťáku,kde sï získává přízeň spoluchovanců a bojuje s arogantním systémem. Do toho trochu romantiky a trochu dramatu (kamarádovo ochrnutí a sebevražda). Zkrátka generační výpověď o "hoperské" subkultuře,takže jestli je vám kolem patnácti a 8 Mile je váš nejoblíbenější film,bude se vám líbit i Breakout. Ostatním s velkou rezervou.(21.11.2010)

• - Meno hlavnej postavy Marco Nia bolo zvolené podľa prezývky Nilsa Althausa, ktorý ho stvárnil. (PATWIST)

• - Plagát, ktorý má Nia (Nils Althaus) na stene vo svojej cele, je z filmu Zjazvená tvár (1983). (Methodix)

• - Jakmile se Nia (Nils Althaus) porve s kamarádem a vymáchá mu hlavu v záchodu, tak má přítel mokré vlasy, ale když odchází z místnosti, tak je má opět suché. (Patrik256)