• Švýcarsko

Reto Schärli, Lukas Hobi

Kostýmy:

Linda Harper
  • springboks

Nic moc film, zápletka by asi mohla mít něco do sebe, ale styl, kterym je to celý prezentovaný je směšnej, naštěstí nadmíra absurdností tendle film dělá aspoň nějak zajímavej. Vůbec třeba složený toho pasťáku je neskutečný, tři různý typy Italů ve Švýcarsku je donebevolající drzost, sjednocení všech balkánskej národů do skupiny "Albánci" je nehoráznost, a vrcholem je, že jediný pravý Švýcaři sou ty dva náckové, který neustále dostávaj na prdel. Další věc je to ovládací zařízení otvírání cel, co se dá jen tak vypnout na ňákym záchodě. Samozřejmě musim zmínit člověka, kterej jediný co řiká je "hovno vole, naser si" ať už se jedná o jakoukoli situaci. Jednou z posledních ran bylo, jak naprosto z ničeho nic hlavní protagonista sbalil tu ženskou. Finální taneční souboj završenej tim, že to dítě zastřelí Spirita je pověstnou třešničkou na dort. Asi bude troufalost tendle film někomu doporučit, ale tak co. Mimochodem samozřejmostí je dabing, kterej už tradičně odvádí svuj díl práce.(18.8.2012)

Pravda je někde uprostřed. Není to tak špatný film, jak si tady mnozí myslí. Tak za prvé hip hop opravdu nemusím, přesto mi tato hudba ve filmu nevadila. Za druhé celkově jejich styl života nechápu, ale to přece není důvod tento film odsuzovat a dávat mu odpad! Ačkoli jsem byl ze začátku dosti skeptický, nakonec jsem si těch 100 minut celkem užil.(6.5.2009)

• Fallen_One

No jo, všechno směřovalo k tomu, že odpad! zas po čase musim dát. Tahla hovadina si o něj koledovala jako ještě nic předtím. Souhlasím zcela a ve všech paragrafech s Angelangie, tzn. že 14ti-leté dětičky si myslí, že jsou králové ulic, musí mít svoje ghetto a křivej kšilt, od čehož se odvíjí jejich omezenost a pitomej pohled na okolní svět. A to nemluvím o prznění rýmovaček a vyobrazení holek jako materiálu, na kterým se vystřídá každej člen "partičky" - hoperky asi chtějí být brány jako zboží pro volné použití, prostě dobrovolné rozdávačky, jen aby se dostaly do nějaký fet-hop-nigga-bitch-ultradrsňácký grupy. Opravdu zajímavé. To je asi jediný poznatek, který z filmu přijde k dobru. Nejhorší film, co jsem nad nim strávil čas za poslední rok. Možná i víc...(4.3.2009)

• memoman

Tenhle film mně zaujal hlavně z toho důvodu,v jaké zemi vznikl. A že zpochybní představu o Švýcarsku jako o zemi spořádanosti a blahobytu,když zde živořící mladiství na nijak luxusních sídlíštích fetují a řežou se basebalkami. A pro které je hip-hop téměř náboženstvím a break-dance nejoblíbenější sport a jediná světlá chvilka. Ano,o to tu jde především,o vztyčené palce,vytažené kapuce a chvílemi neuvěřitelné taneční kreace. Žádné sociální drama nečekejte,k tomu pouze odkazuje atmosféra snímku,nikoliv scénář. Jde jen o to,jak se týpek dostane do pasťáku,kde sï získává přízeň spoluchovanců a bojuje s arogantním systémem. Do toho trochu romantiky a trochu dramatu (kamarádovo ochrnutí a sebevražda). Zkrátka generační výpověď o "hoperské" subkultuře,takže jestli je vám kolem patnácti a 8 Mile je váš nejoblíbenější film,bude se vám líbit i Breakout. Ostatním s velkou rezervou.(21.11.2010)

Vlastně to taková tragédie nebyla. Mě se to vlastně docela líbilo. Mě hiphop nevadí, občas si ho poslechnu, a tak jsem vlastně měl příležitost tomu i dost rozumět. Mohl jsem rozumět generaci těchto lidí lidí "z jiného světa". Děsivé a perfektní hudební drama, které skvěle vrcholí a má solidní příběh.(5.5.2013)

• - Meno hlavnej postavy Marco Nia bolo zvolené podľa prezývky Nilsa Althausa, ktorý ho stvárnil. (PATWIST)

• - Jakmile se Nia (Nils Althaus) porve s kamarádem a vymáchá mu hlavu v záchodu, tak má přítel mokré vlasy, ale když odchází z místnosti, tak je má opět suché. (Patrik256)

• - Během práce na soundtracku dostal hudebník Stress nabídku ztvárnit roli Spirita, kterou přijal. Poté, co byl film uveden v kinech, byl však rozzuřen, protože k propagaci filmu byla použita i jeho tvář, přestože si zahrál pouze malou roli. (morgos)