• Švýcarsko

Roland Schmid

Reto Schärli, Lukas Hobi

Kostýmy:

Linda Harper

Asi začnu tím, že hip-hop není moje parketa, frajeři, co chodí po ulicích s rovným kšiltem a rozkrokem u kolen se mi nelíbí, ale tohle je taky o něčem jiném.Jde taky o to ,jak snadno se člověk ocitne na dně, co zažije, zažívá a co chce od života.Jestli jste na to koukaly pořádně, pak víte, že Nia nakonec nezabíjel, což ho taky v tomhle vyšvyhlo nahoru.Pokud to tady lidi soudí jen podle vkusu, asi se na to nedívali.(29.11.2008)

Hip - hop ve své podstatě nesnáším, ale to vůbec neznamená, že se na takový film nepodívám. Když hodnotím některé filmy, kde je jako hudební doprovod použit právě tento styl hudby, dávám skoro vždy o hvězdu méně. Toto je ale film o podstatě a životě lidí, kteří jsou na hip hop vázáni, tak jako já byl ve své době vázán ( a stále jsem ) na Heavy Metal. Tohle je prostě příběh života a jak se říká, každá doba má svou hudbu a každý by měl mít svou " mouchu ". CITÁT - Hovno, vole, naser si!.......(19.7.2011)

• springboks

Nic moc film, zápletka by asi mohla mít něco do sebe, ale styl, kterym je to celý prezentovaný je směšnej, naštěstí nadmíra absurdností tendle film dělá aspoň nějak zajímavej. Vůbec třeba složený toho pasťáku je neskutečný, tři různý typy Italů ve Švýcarsku je donebevolající drzost, sjednocení všech balkánskej národů do skupiny "Albánci" je nehoráznost, a vrcholem je, že jediný pravý Švýcaři sou ty dva náckové, který neustále dostávaj na prdel. Další věc je to ovládací zařízení otvírání cel, co se dá jen tak vypnout na ňákym záchodě. Samozřejmě musim zmínit člověka, kterej jediný co řiká je "hovno vole, naser si" ať už se jedná o jakoukoli situaci. Jednou z posledních ran bylo, jak naprosto z ničeho nic hlavní protagonista sbalil tu ženskou. Finální taneční souboj završenej tim, že to dítě zastřelí Spirita je pověstnou třešničkou na dort. Asi bude troufalost tendle film někomu doporučit, ale tak co. Mimochodem samozřejmostí je dabing, kterej už tradičně odvádí svuj díl práce.(18.8.2012)

Filmový náhled do světa hip hopu, tance, drog, násilí, krádeží a vandalství = přesně to co mám rád!=) Mike Eschmann nás zavede do Curychu k pouličnímu gengu, který nemá nic víc než přátelství("rodinu") a sám sebe. Jedná se o velmy drsné drama s pokusem zasáhnout divákovi city(sož se celkem vydařilo) osudem Nia, hlavního hrdiny který stavý partu a přátele na první místo a díky tomu je trestán v nápravném zařízením. Myslím že film toho má hodně co nabídnout . Osud hl. hrdiny je záživný a krutý zároveň. Pokud máte rádi hudební dramata tak tento snímek určitě nepřehlížejte. Hodnocení:8/10(5.6.2008)

• Yoshimitsu

Pro mě to byla míchanice.Banda hoperů s rovnými kšilty, vytahanými kalhoty a plnou hubu keců.Hrajou si na gangstery ulic, fetují, na záchodech si užívají sexu a tancují breakdance.Jejich hlavní kápo Nia je obviněn s ublížení na zdraví a zavřou ho do nápravného zařízení.Právnička Nicol (Melanie Winiger) mu chce za každou cenu pomoci mimochodem je to miss Švýcarska, takže bylo na co koukat :).V nápravném zařízení to bylo asi nejlepší jinak mě snímek moc nenadchl a to mám tenhle styl docela rád.Konec to završil debilitou ! Hovno, vole, naser si!(25.11.2012)

• - Meno hlavnej postavy Marco Nia bolo zvolené podľa prezývky Nilsa Althausa, ktorý ho stvárnil. (PATWIST)

• - Plagát, ktorý má Nia (Nils Althaus) na stene vo svojej cele, je z filmu Zjazvená tvár (1983). (Methodix)

• - Jakmile se Nia (Nils Althaus) porve s kamarádem a vymáchá mu hlavu v záchodu, tak má přítel mokré vlasy, ale když odchází z místnosti, tak je má opět suché. (Patrik256)