• Švýcarsko

Reto Schärli, Lukas Hobi

Kostýmy:

Linda Harper
  • kluk z Na

toto je trapné, jakoby někdy bylo přeneseno černošské ghetto let 90. do švýcar, oukej... pokud mam ignorovat pozérství, kýč, trapnost a nechutné opičení po jiných filmech, tak bych vyzdvihl taneční sekvence, ale proto sem nemusel kurnik koukat na celej film!! pouze trandový flus, který se přiživuje na pojmu "hiphop"(23.2.2009)

Ať si kdo chce, co chce říká, já mám pro tenhle film zkrátka slabost! A nejen kvůli tomu, že mám ráda hip hop a Stresse :) Na první skouknutí mě ten film dostal a stále ještě nepustil. Příjemně překvapil Nils Althaus, jehož výraz, který nasadí vždy, když se mu snaží někdo domlouvat, prostě zbožňuju. I když jsem film viděla několikrát, stále ještě mě u některých scén mrazí (kovová tyč, igeliťák na hlavě, nácci s Niem v koupelně,..). Stejně tak jsou scény u kterých se pokaždý zasměju. Podle mě tenhle film dobře funguje a nikdy mě neomrzí.(29.5.2012)

Nejsem fanynkou hip hopu, ani těch úžasně drsných gangů, které asi takhle nějak fungují. To by mi ale nebránilo v tom, abych filmu dala plný počet. Brání mi v tom spíš nedotažený děj a situace, které by podle mě v reálném životě nastaly jen těžko. Celé je to takové nedomyšlené, ať už jde o to, jak to chodí v pasťáku (Přiznám se, že jsem tam nikdy nebyla, ale nemyslím si, že je tam na tolik kriminálníků jen jeden frajer a že je elektronika zabezpečení nechráněná na záchodě ve výslechové místnosti.), nebo o mnohdy nelogické reakce a uvažování postav. Oblíbila jsem si jedinou postavu, a to revolucionáře, ten mi tam připadal nejskutečnější. Ale ke konci už se mi dostal pod kůži i hlavní hrdina, takže aspoň nějaké plus. Hodně se mi líbil ten tanec, i když tam moc nepasovat.. Prostě se na něj koukám ráda. Navíc se film pyšní docela dobrým příběhem a skvělou hudbou, takže nemám důvod dávat nižší hodnocení.(16.6.2014)

• springboks

Nic moc film, zápletka by asi mohla mít něco do sebe, ale styl, kterym je to celý prezentovaný je směšnej, naštěstí nadmíra absurdností tendle film dělá aspoň nějak zajímavej. Vůbec třeba složený toho pasťáku je neskutečný, tři různý typy Italů ve Švýcarsku je donebevolající drzost, sjednocení všech balkánskej národů do skupiny "Albánci" je nehoráznost, a vrcholem je, že jediný pravý Švýcaři sou ty dva náckové, který neustále dostávaj na prdel. Další věc je to ovládací zařízení otvírání cel, co se dá jen tak vypnout na ňákym záchodě. Samozřejmě musim zmínit člověka, kterej jediný co řiká je "hovno vole, naser si" ať už se jedná o jakoukoli situaci. Jednou z posledních ran bylo, jak naprosto z ničeho nic hlavní protagonista sbalil tu ženskou. Finální taneční souboj završenej tim, že to dítě zastřelí Spirita je pověstnou třešničkou na dort. Asi bude troufalost tendle film někomu doporučit, ale tak co. Mimochodem samozřejmostí je dabing, kterej už tradičně odvádí svuj díl práce.(18.8.2012)

• SaNcHeZ_cz

Technicky je to parádní nadstandard, za což je ta jedna hvězda (objektivně by byly minimálně tři). Problém je však ve zbytku. Nejen že je film naivní, hloupě napsaný a snaží se obhajovat éru krutopřísných kšiltofkářů, je až na takové úrovni jako kupříkladu domácí retardi, ehm tedy Bastardi z pera pana Magnuska. Pokud tedy jste hiphop pozitivní, určitě si své ve snímku najdete. Ostatním bych doporučil nějaký film a ne tuto bezduchou snůšku keců, kterou se marně snaží vykompenzovat parádní vizuální stránka a sympatická Melanie Winiger.(8.5.2013)

• - Plagát, ktorý má Nia (Nils Althaus) na stene vo svojej cele, je z filmu Zjazvená tvár (1983). (Methodix)

• - Meno hlavnej postavy Marco Nia bolo zvolené podľa prezývky Nilsa Althausa, ktorý ho stvárnil. (PATWIST)

• - Jakmile se Nia (Nils Althaus) porve s kamarádem a vymáchá mu hlavu v záchodu, tak má přítel mokré vlasy, ale když odchází z místnosti, tak je má opět suché. (Patrik256)