• Švýcarsko

Roland Schmid

Reto Schärli, Lukas Hobi

Kostýmy:

Linda Harper

Pane jo :) Tenhle film rozhodně překvapil. Je jasné, že starší generace ho nejspíš odsoudí anebo v druhém případě nepochopí. Svým způsobem bych ho přirovnal ke Gymplu a to nejenom proto, že hudba je tam společným jmenovatelem. Herecké výkony překvapily, ztvárnění rovněž. Dá se říci asi toto - buď se Vám film bude líbit, nebo nebude vůbec. Když jsem si ho pouštěl, tak jsem o něm v podstatě nic nevěděl a moc toho od něj nečekal. O to spíš, jak říkám, překvapil :) Nejsem fanda hip-hopový muziky, ale tady mi vůbec nevadila ba naopak, příjemný pokoukání jako oddechovka od všední filmařiny. Závěrečná scéna "Všechno musim udělat sám" je možná trochu přitažená za vlasy, to nepopírám, ale nemá chybu. Hodně slušný.(5.1.2009)

• memoman

Tenhle film mně zaujal hlavně z toho důvodu,v jaké zemi vznikl. A že zpochybní představu o Švýcarsku jako o zemi spořádanosti a blahobytu,když zde živořící mladiství na nijak luxusních sídlíštích fetují a řežou se basebalkami. A pro které je hip-hop téměř náboženstvím a break-dance nejoblíbenější sport a jediná světlá chvilka. Ano,o to tu jde především,o vztyčené palce,vytažené kapuce a chvílemi neuvěřitelné taneční kreace. Žádné sociální drama nečekejte,k tomu pouze odkazuje atmosféra snímku,nikoliv scénář. Jde jen o to,jak se týpek dostane do pasťáku,kde sï získává přízeň spoluchovanců a bojuje s arogantním systémem. Do toho trochu romantiky a trochu dramatu (kamarádovo ochrnutí a sebevražda). Zkrátka generační výpověď o "hoperské" subkultuře,takže jestli je vám kolem patnácti a 8 Mile je váš nejoblíbenější film,bude se vám líbit i Breakout. Ostatním s velkou rezervou.(21.11.2010)

• Marek1991

Veľmi dobrý komentár k tomuto má AngelAngie. Ja tiež mám rád Hip Hop, či breakdance, dokonca rozumný rap, bez zbytočných nadávok, mám tiež rád, ale odmietam ho ako trend a módu bez hlbšieho zmyslu a skutočnej zábavy. Chcel by som dodať, že každý si je strojcom svojho šťastia a niekedy aj osudu. Také možnosti, ako majú napríklad hlavné postavy, ktoré sú situované do Švajčiarska, nemá veľa ľudí v iných krajinách a veľa by za to dali mať sa podobne a aj preto je tento imidžový film dosť zlý. Hlúpe konanie, obhajoba zlých činov mi nedáva inú možnosť, ako to označiť za odpad.(24.2.2012)

Ať si kdo chce, co chce říká, já mám pro tenhle film zkrátka slabost! A nejen kvůli tomu, že mám ráda hip hop a Stresse :) Na první skouknutí mě ten film dostal a stále ještě nepustil. Příjemně překvapil Nils Althaus, jehož výraz, který nasadí vždy, když se mu snaží někdo domlouvat, prostě zbožňuju. I když jsem film viděla několikrát, stále ještě mě u některých scén mrazí (kovová tyč, igeliťák na hlavě, nácci s Niem v koupelně,..). Stejně tak jsou scény u kterých se pokaždý zasměju. Podle mě tenhle film dobře funguje a nikdy mě neomrzí.(29.5.2012)

"Poď, pudem si zatrsat a tim tě rozsekám na maděru víc, než devítkovym kvérem..." Ještěže ten malej měl dost rozumu...:-) Jinak docela pěkně ukázaný prostředí pasťáku a hlavně již zmiňovaná Melanie Winiger. Teď se projevim jako vesnický buran a prase a nemějte mi to za zlé, ale takový kozičky by měli mít úplně všechny holky, pouze bych měnil velikosti! Jinak film, přestože hiphopu opravdu nefandim, byl celkem stravitelnej, nijak často sem se nenudil a ani soundtrack mi netrhal uši - o titulnim songu si dokonce myslim, že je dokonalej. Je to možná proto, že mu díky francouzštině nerozumim ani slovo :-). Nebudu se babrat v tomhle filmu nedůležitejch sračkách jako například to, že v noci nikdo nehlídá pokoje, "stráž" je naprosto hluchá a útěkáři neuvěřitelně hlasití. To všechno odpustim už kvůli tomu, že o ten útěk samotnej co se týče provedení ve filmu asi opravdu nešlo. Jinak silně naivní a kucí na základkách a kčiltama nastranu maj zcela jistě nový kultovní zboží. Ale jak řikám - nenudil sem se. +/- 49,338%(8.12.2009)

• - Plagát, ktorý má Nia (Nils Althaus) na stene vo svojej cele, je z filmu Zjazvená tvár (1983). (Methodix)

• - Meno hlavnej postavy Marco Nia bolo zvolené podľa prezývky Nilsa Althausa, ktorý ho stvárnil. (PATWIST)

• - Jakmile se Nia (Nils Althaus) porve s kamarádem a vymáchá mu hlavu v záchodu, tak má přítel mokré vlasy, ale když odchází z místnosti, tak je má opět suché. (Patrik256)