Hotel Chevalier

USA / Francie, 2007, 13 min

Wes Anderson

Wes Anderson
  • Tamten

Jediným cílem tohohle štěku bylo zřejmě nechat Natalii svléknout se. A to se navíc příliš nezdařilo. Možná to na její poměry byl skutečný odvaz, ale jinak nic moc vidět není, takže ve výsledku i když toho má na sobě v jiných filmech víc, aspoň se lépe ukáže. Možná jako jedna epizoda většího filmu může mít filmeček nějaký význam, ale jako samostatný "film" je to 13 minut o ničem.(13.5.2011)

Anderson to sice vydava za prvni cast Darjeeling, ale v podstate to s tim nijak zvlast nesouvisi a videt to pred Darjeeling fakt nutny neni. Jinak se tady nic moc nedeje, ono taky co provest behem deseti minut, ale tady je proste jasny lakadlo naha Natalie, myslim, ze ani z jinyho duvodu to Anderson netocil, je sice fakt, ze vlastne nic neukaze, ale ty tri hvezdicky jsou jen za ni.(30.10.2009)

„Koľko tu už kurva si?“ – „Neviem.“ – „Viac ako týždeň?“ – „Viac ako týždeň.“ – „Viac ako mesiac?“ – „Viac ako mesiac.“ – „Koľko to stojí?“ – „Asi 850 miliónov eur.“ – „Koľko tu ešte budeš?“ – „Koľko tu budeš ty?“ Výnimočný krátkometrážny „pred-film“ výnimočného Wesa Andersona k výnimočného celovečernému filmu Wesa Andersona DARJEELING S RUČENÍM OBMEDZENÝM (100%) dokazuje, že ak patríte v súčasnosti k jedným z najoriginálnejších rozprávačov (nielen Hollywoodu), môžete ľahko s dvoma hercami a jednou hotelovou izbou vytvoriť malé veľké dielo. Nepopieram však, že vyložene nadšené pocity pramenia i z toho, že Wesa Andersona pokladám za umelca, akého svet ešte nevidel a zamiloval by som si od neho aj kraťas o muche. Kino Považan 2008(19.12.2008)

Hotel Chevalier, těžké o něm něco napsat, když to má 13 minut. Atmosféra je vybudovaná kouzelně a Wes Anderson mi opět předvedl, proč ho mám tak rád. Skutečně působivá režie, všechno to ovšem vyznívá tak trochu do ztracena právě proto, že je to tak krátké. Já to ovšem beru jako součást Darjeelingu, takže jsem původní hodnocení 3*** po uvážení zvedl na čtyři (jako jsem ohodnotil i Darjeeling).(27.3.2009)

Tento krátký předfilm Darjeelingu Limited mě zaujal více než samotný film. Záhadná minulost, jistá přítomnost a neznámá budoucnost dvou lidí v hotelovém pokoji na 13 minut bohatě vystačí. Osobně bych uvítal, kdyby Anderson natočil povídkový film složený z podobných minipříběhů, něco ve stylu Jarmusche a jeho Kafe a cigára.(9.2.2008)