Hotel Chevalier

Krátkometrážní / Drama / Romantický

USA / Francie, 2007, 13 min

Wes Anderson

Wes Anderson

Aaaa, kdepak pozadí Natalie Portman, to není to, co se mi usadilo v hlavě po návštěvě Hotelu Chevalier, ale......"Where do you go to my lovely, when you're alone in your bed, tell me the thoughts that surround you, I want to look inside your head, yes I do........So look into my face Marie-Claire, and remember just who you are, then go and forget me forever, but I know you still bear the scar, deep inside, yes you do.....I know where you go to my lovely, when you're alone in your bed, I know the thoughts that surround you, 'cause I can look inside your head.... :-)"(12.12.2007)

Nemastný, neslaný kraťas, který slouží jako předkrm k hlavnímu chodu Darjeeling Limited. Jedná se sice o zajímavou koncepci, nalákat nejdříve obecenstvo tímto předfilmem, ovšem ten nenabízí nic zásadního. Do děje Darjeelingu nijak zásadně nezasahuje, jen nám dá šanci vidět Natalii Portman bez šatů alespoň ve filmu....Ovšem díky modřinám, které má na těle, z toho člověk skoro ani nemá žádný požitek....škoda, čistý průměr.(14.2.2008)

• PollyJean

Souvislost Hotelu s Darjeelingem je velmi povrchní, jako etudka je to spíš průměrné, byť asi dostatečně Wesovské. To, že víc než půlka komentářů se věnuje pouze několikavteřinovému odhalení jedné herečky, hovoří o kvalitě filmu dostatečně. Nebýt inkriminovaného pozadí, asi by po tomto filmovém zákusku brzo ani psík neštěkl. PS: Každopádně tu písničku už několikátý den nemůžu dostat z hlavy. Na hudební doprovod svých filmů má WA talent jako málokdo jiný.(9.9.2011)

Bez vidění Darjeelingu limited naprosto zbytečná záležitost (jeden dobrý záběr - začátek, Jackovi nohy a v televizi nohy zakryté plachtou v masovém hrobu). Po vidění Darjeeling jsem se alespoň na konci díky tomuto filmečku usmál (v podstatě také zbytečná záležitost), přesto hodnotím třemi hvězdičkami kvůli pár roztomilým detailům.(26.10.2008)

Příběh o ničem, pár pokusů o vtípek, ale dost zbytečný, protože to nefunguje, ale co s tim, když pro všechny je tady hlavním tématem zadeček Natalie Portman a ten je opravdu znamenitej, škoda jen, že to jsou jen takový aktový pohledy a že celá ta paráda trvá suma sumárum asi jenom 10 vteřin, ale stálo to za to, Natalie Portman je prostě fakt kočka.(4.4.2008)