Hotel Chevalier

Krátkometrážní / Drama / Romantický

USA / Francie, 2007, 13 min

Wes Anderson

Wes Anderson

Anderson to sice vydava za prvni cast Darjeeling, ale v podstate to s tim nijak zvlast nesouvisi a videt to pred Darjeeling fakt nutny neni. Jinak se tady nic moc nedeje, ono taky co provest behem deseti minut, ale tady je proste jasny lakadlo naha Natalie, myslim, ze ani z jinyho duvodu to Anderson netocil, je sice fakt, ze vlastne nic neukaze, ale ty tri hvezdicky jsou jen za ni.(30.10.2009)

Prdelka Natalie Portman je doslova umělecký dílo a byla by chloubou každý národní galerie po celým světě. Já bych ty čmáranice z těch galerií vyhodil a vystavoval bych tam povedený ženský zadky. To by asi chlapi houfně opouštěli fotbalové stadiony a trávili svůj veškerý volný čas v galeriích. Já bych tam dělal rovnou hlídače s nonstop službama. Natálčin zadeček bych samozřejmě dal do Louvru na místo Mony Lisy, stejně už tu krávu všichni viděli, kromě Bushe a ten si navíc myslí, že se jedná o sochu. Na Natálčin zadeček se totiž opravdu kouká mnohem líp než na ten dementní úsměv. V tomhle před filmu ještě navíc k té Natálčině prdelce hraje suprácká hudba a povídají se fakt výživný řeči. 13 minut strhující podívané bylo u mě ještě zvýrazněno, že Natálčina prdelka, mi hrozně připomněla nejmenovanou prdelku, nejmenované jihočesky...... no já bych jí klidně i jmenoval, jen mám strach, že pak by mě nejmenovaná jihočeska i se svou nejmenovanou prdelkou kopla do mého nejmenovaného orgánu.(5.2.2008)

Jedna miestnosť, dve postavy.. tak málo stačilo Andersonovi, aby rozohral ďalšiu hneď na prvý pohľad peknú "hru". Vidno, že sa ako režisér priam vyžíva v maličkostiach. Samozrejme, je nad slnko jasné, že obrovskú zásluhu na tom má tentokrát hlavne Natalie Portman, ktorá je naozaj prekrásna, nemám slov. Očarujúca. Celok sa mi však páčil tiež, opäť veľmi príjemný vizuál. 4/5(8.7.2014)

• Mr.Ripley

Pouze Woody Allen dokáže udělat vkusnou filmovou reklamu na evropské metropole. Fanoušci WA se tomuto "dílu" mohou vyhnout a o nic nepřijdou, avšak fanoušci Nátalky Portman by si měli některá okénka pustit "slow motion", aby si řádně vychutnali každičký kousíček těla NP. ____ P.S. Naprosto zbytečný prolog k Darjeeling Limited, který ve výsledku není třeba vidět.(18.1.2013)

Prvá čast filmu Darjeeling limited sa odohráva v hotelu chevalier a rozpráva príbeh muža, ktorého navštívi jeho priateľka - sú tu načrtnuté nejaké tie veci a pomáha nám to pomaly preniknúť do sveta hlavných hrdinov - dialógy sú prešpikované neskutočne dobrými frázami a dýcha stoho umeleckosť a reálnosť - okrem toho wes anderson je jediný režisér ktorého poznám ktorý svojim divným filmom dáva punc reálnosti. Herci bezchybný.(30.6.2008)