Hotel Chevalier

• Francie Hôtel Chevalier
všechny plakáty
Krátkometrážní / Drama / Romantický
USA / Francie, 2007, 13 min

Do hotelu za mužem přichází jeho přítelkyně, od které utekl. Setkávají se oba v okamžiku, kdy již začínají oba toužit po tom druhém. Barevně naladěná romantická komedie představuje první část filmu Darjeeling Limited. (Schobul)

tron

„Koľko tu už kurva si?“ – „Neviem.“ – „Viac ako týždeň?“ – „Viac ako týždeň.“ – „Viac ako mesiac?“ – „Viac ako mesiac.“ – „Koľko to stojí?“ – „Asi 850 miliónov eur.“ – „Koľko tu ešte budeš?“ – „Koľko tu budeš ty?“ Výnimočný krátkometrážny „pred-film“ výnimočného Wesa Andersona k výnimočného celovečernému filmu Wesa Andersona DARJEELING S RUČENÍM OBMEDZENÝM (100%) dokazuje, že ak patríte v súčasnosti k jedným z najoriginálnejších rozprávačov (nielen Hollywoodu), môžete ľahko s dvoma hercami a jednou hotelovou izbou vytvoriť malé veľké dielo. Nepopieram však, že vyložene nadšené pocity pramenia i z toho, že Wesa Andersona pokladám za umelca, akého svet ešte nevidel a zamiloval by som si od neho aj kraťas o muche. Kino Považan 2008 ()

Renton

Scénář: Wes Anderson .. Natalie Portman patří k nejcudnějším herečkám, i když se rozhodně za tělo nemusí stydět. Wes Anderson, režisér převelice podivínských, pazvláštních a na můj vkus až hloupých filmů, jí poprvé nechal před kamerou svlékat. Jenže (částečně) svléknout a vidět nahou jsou trochu rozdílné věci, jak je v tomto kraťasu z hotelového pokoje vidět. Těch několik záběrů je pořád velice cudných, maximálně holý zadek nebo záda a ten jediný, kde je Natalie pouze v ponožkách z profilu umístěná do rohu záběru je asi desetivteřinový. Ale některým novinářům to na pokřiky typu "úžasná reklama" a poslintávání zjevně postačí. Jestli potřeba vzniku celé této ochutnávky, mající lákat na nový film Andersona (jehož styl a práce s kamerou je jasně čitelná) bylo zmíněné krátké "potěšení," je to jeden z nejslabších záměrů. Mohl navíc přinést mnohem více. ()

Enšpígl

Prdelka Natalie Portman je doslova umělecký dílo a byla by chloubou každý národní galerie po celým světě. Já bych ty čmáranice z těch galerií vyhodil a vystavoval bych tam povedený ženský zadky. To by asi chlapi houfně opouštěli fotbalové stadiony a trávili svůj veškerý volný čas v galeriích. Já bych tam dělal rovnou hlídače s nonstop službama. Natálčin zadeček bych samozřejmě dal do Louvru na místo Mony Lisy, stejně už tu krávu všichni viděli, kromě Bushe a ten si navíc myslí, že se jedná o sochu. Na Natálčin zadeček se totiž opravdu kouká mnohem líp než na ten dementní úsměv. V tomhle před filmu ještě navíc k té Natálčině prdelce hraje suprácká hudba a povídají se fakt výživný řeči. 13 minut strhující podívané bylo u mě ještě zvýrazněno, že Natálčina prdelka, mi hrozně připomněla nejmenovanou prdelku, nejmenované jihočesky...... no já bych jí klidně i jmenoval, jen mám strach, že pak by mě nejmenovaná jihočeska i se svou nejmenovanou prdelkou kopla do mého nejmenovaného orgánu. ()

Malarkey

Pshimi byl tímhle mini-dílkem okouzlen. Teda okouzlem zadkem hlavní představitelky, Natálky Portmanové, a nevěřím, že dokázal potom sledovat něco jiného, nebo mít oči zaměřené někam jinam než na onen bod G. Na Hotel Chevalier se ale i tak hezky kouká, hlavně se mi na něj hezky kouká, protože v něm hraje opravdu hodně hezká francouzská muzika, která se do něj neskutečně hodí. Přirovnal bych to tak nějak k muzice, kterou slýcháváte ve výtahu luxusního hotelu, takhle to všecho hraje v jednom z pokojů hotelu, který si za prvé dává za úkol nabrat romantickou podívanou příjemným nezávislým směrem a taky se mu to hezky pěkně podařilo. --- 65 % --- ()

Djkoma

Dárek, od Wese Andersona, všem obdivovatelům Natalie Portman, který je zabalen ve velmi chudém provedení a doufá, že vám postačí třešnička schovaná uvnitř v podobě "nahého" těla oblíbené herečky, která zažívá své první svléknutí před kamerou. Jednou to přijít muselo, ale rozhodně to mohlo být stylovější... ()