Hotel Chevalier

• Francie Hôtel Chevalier
Krátkometrážní / Drama / Romantický
USA / Francie, 2007, 13 min

Do hotelu za mužem přichází jeho přítelkyně, od které utekl. Setkávají se oba v okamžiku, kdy již začínají oba toužit po tom druhém. Barevně naladěná romantická komedie představuje první část filmu Darjeeling Limited. (Schobul)

tron

„Koľko tu už kurva si?“ – „Neviem.“ – „Viac ako týždeň?“ – „Viac ako týždeň.“ – „Viac ako mesiac?“ – „Viac ako mesiac.“ – „Koľko to stojí?“ – „Asi 850 miliónov eur.“ – „Koľko tu ešte budeš?“ – „Koľko tu budeš ty?“ Výnimočný krátkometrážny „pred-film“ výnimočného Wesa Andersona k výnimočného celovečernému filmu Wesa Andersona DARJEELING S RUČENÍM OBMEDZENÝM (100%) dokazuje, že ak patríte v súčasnosti k jedným z najoriginálnejších rozprávačov (nielen Hollywoodu), môžete ľahko s dvoma hercami a jednou hotelovou izbou vytvoriť malé veľké dielo. Nepopieram však, že vyložene nadšené pocity pramenia i z toho, že Wesa Andersona pokladám za umelca, akého svet ešte nevidel a zamiloval by som si od neho aj kraťas o muche. Kino Považan 2008 ()

AnimalMother

Natalie dá Jasonovi kopačky, Jason před Natalií uteče a ona si ho stejně najde. Nakvartýruje se mu do jeho hotelového pokoje, osahá mu všechny jeho věci, bez optání použije jeho kartáček na zuby a chce se k němu vrátit. Je to prostě strašná bitch, která přileze jenom když jí ten s kým chrápe po rozchodu s Jasonem "zmaluje" záda bejzbolkou a ona si potřebuje na někom zahojit rány. Jason jí ale stejně stále miluje, proto nemůže jinak a poskytne jí útočiště. Velice křehká a citlivá desetiminutovka doprovázená krásným hudebním doprovodem, jejíž hlavní náplní rozhodně není nahé pozadí Natalie. A ten konec "chceš vidět můj výhled na Paříž" je Andersonovsky boží :-) Myslím, že kdo má cit pro Andersonovy filmy, bude mít rád i tohle. ()

whitas

Obsazením hvězdné herečky do svého kraťasu Anderson přilákal jistě širší publikum, než by mu jinak věnovalo pozornost. Na druhou stranu přilákal i velký počet lidí, kteří jeho tvorbu nebudou schopni pochopit. Natalie Portman nezastínila ostatní prvky filmu, ale čisté vědomí drtivé většiny diváků, které se během několika málo vteřin teleportovalo z mozkové části do kalhot. ()

PollyJean

Souvislost Hotelu s Darjeelingem je velmi povrchní, jako etudka je to spíš průměrné, byť asi dostatečně Wesovské. To, že víc než půlka komentářů se věnuje pouze několikavteřinovému odhalení jedné herečky, hovoří o kvalitě filmu dostatečně. Nebýt inkriminovaného pozadí, asi by po tomto filmovém zákusku brzo ani psík neštěkl. PS: Každopádně tu písničku už několikátý den nemůžu dostat z hlavy. Na hudební doprovod svých filmů má WA talent jako málokdo jiný. ()

P1tr

Nemastný, neslaný kraťas, který slouží jako předkrm k hlavnímu chodu Darjeeling Limited. Jedná se sice o zajímavou koncepci, nalákat nejdříve obecenstvo tímto předfilmem, ovšem ten nenabízí nic zásadního. Do děje Darjeelingu nijak zásadně nezasahuje, jen nám dá šanci vidět Natalii Portman bez šatů alespoň ve filmu....Ovšem díky modřinám, které má na těle, z toho člověk skoro ani nemá žádný požitek....škoda, čistý průměr. ()