poster

Hotel Chevalier

 • Francie

  Hôtel Chevalier

Krátkometrážní / Drama / Romantický

USA / Francie, 2007, 13 min

Režie:

Wes Anderson

Scénář:

Wes Anderson
 • P1tr
  ***

  Nemastný, neslaný kraťas, který slouží jako předkrm k hlavnímu chodu Darjeeling Limited. Jedná se sice o zajímavou koncepci, nalákat nejdříve obecenstvo tímto předfilmem, ovšem ten nenabízí nic zásadního. Do děje Darjeelingu nijak zásadně nezasahuje, jen nám dá šanci vidět Natalii Portman bez šatů alespoň ve filmu....Ovšem díky modřinám, které má na těle, z toho člověk skoro ani nemá žádný požitek....škoda, čistý průměr.(14.2.2008)

 • Eržik
  *****

  Hmm.... takhle nějak si představuji tu zrádnou, neovladatelnou bezmocnost nad tím když po někom toužím a zároveň se toho pocitu děsím a hlavně nejsem schopen jednat podle toho co mi říká ten poslední zbytek rozumu, ta posedlost při které se vznáším a jsem drcen dopadem současně. Láska, ta proradná lichvářka s úrokem tak vysokým, že od začátku je jasné, že mě zruinuje, ale já si stejně půjčím, bez soudnosti se upíšu a pak v slzách, po každé s bolestnou vzpomínkou, zpětně splácím a když je dluh srovnán, začnu se ohlížet po jiné zničující investici. Ne, nevěřím v návratnost, nevěřím v trvalý zisk a doufám, že přestanu i prahnout po té chvilkové užitkovosti....(10.5.2009)

 • Ghoulman
  ***

  Tenhle filmeček je jako vtip bez závěrečné pointy. Všude kolem jsou rozesety propriety, jež by se daly využít k nějakému závěrečnému rozuzlení, ale to se nekoná a tak zůstává pouze u estetického zážitku z jednotlivých detailů. Je pravda, že se na film dobře dívá (jak na hotelový pokoj tak na hereckou dvojici) a ústřední písnička je jedním slovem kouzelná. Nicméně když srovnám Hotel Chevalier s tím, co dokázali na podobném prostoru jiní tvůrci (namátkou ve filmech True, Ježek v mlze nebo Validation), nemohu si pomoci nad povzdechnutím z nevyužitého potenciálu.(5.9.2018)

 • ScarPoul
  ****

  Prvá čast filmu Darjeeling limited sa odohráva v hotelu chevalier a rozpráva príbeh muža, ktorého navštívi jeho priateľka - sú tu načrtnuté nejaké tie veci a pomáha nám to pomaly preniknúť do sveta hlavných hrdinov - dialógy sú prešpikované neskutočne dobrými frázami a dýcha stoho umeleckosť a reálnosť - okrem toho wes anderson je jediný režisér ktorého poznám ktorý svojim divným filmom dáva punc reálnosti. Herci bezchybný.(30.6.2008)

 • Djkoma
  **

  Dárek, od Wese Andersona, všem obdivovatelům Natalie Portman, který je zabalen ve velmi chudém provedení a doufá, že vám postačí třešnička schovaná uvnitř v podobě "nahého" těla oblíbené herečky, která zažívá své první svléknutí před kamerou. Jednou to přijít muselo, ale rozhodně to mohlo být stylovější...(22.2.2008)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace