Zázračná planeta (TV seriál)

• Francie

Planete terre

Zázračná planéta

Miracle Planet

Dokumentární / Mysteriózní

Japonsko / Francie, 2004, 6x54 min

Hideki Tasuke

Komentáře uživatelů k TV seriálu (9)

Krásné, opojné a silné. Příroda jsme my, proto nás tolik láká.(8.1.2010)

Najlepší dokumentárny film aký som videl ! Tasuke natočil úžasných šesť častí o histórii vývoja živého tvorstva na našej planéte. Mapuje dianie na Zemi od jej zrodu spred 4, 5 miliardami rokov po dnešok atraktívnym spôsobom, ktorý neuráža znalých problematiky a je zrozumiteľný laikom.(1.10.2007)

Zhlédnuto ve škole, doma bych se k tomu sama asi nedostala :)) ale docela pěkně efektově provedené s dobrými komentáři.(1.10.2015)

Tu ide o jednoznačných päť hviezd. Videl som to už pred peknými pár rokmi a aj dnes som si rozpomenul na celé pasáže a konkrétne údaje z filmu. Animácie sú úžasné a asi nikde inde som nevidel katastrofy planetárnych rozmerov takto pútavo zobrazené.(17.9.2016)

Francouzi tohle prostě umí. Zázračná planeta vás provede časem a vy uvidíte "jak všechno vznikalo". Skutečná krása na vás čeká.(27.9.2012)

Jeden z nejlepších dokumentů, pro zájemce vysvětleno vše do nejmenšího detailu.(8.5.2017)

Krásna časť o mláďatách, kde tentokrát žiadne nezomrie - čo sa nie vždy podarí...(2.11.2018)

Buddha, včely a obří sršně.. jestli to patří k této sáze nebo ne, viděl jsem to a záběry obřího sršního hnízda vybudovaného podzemí, jak tam larvy šustí o ty plasty, mnich tam chodí mezi sršni mandarinskými ( oranžové) a jeho divokými asijskými včeličkami, které nesou 10x mín medu jak včely evropské, ale zase má ten med specifickou chuť.. tohle je prostě pecka poslouchat :D sršně loví včely, aby jimi krmili larvy.. je tam ukázana taktika jak 30 sršní zabije za 3 hodiny 50 000 včel.. nepochopitelný.. pak ukázka jak asijské včely doslova uvaří sršeň průzkumnici.. tohle se musí vidět :)) tady teorie nestačí :))(13.2.2010)

O tom jak to tu vypadalo v historii - doby ledové, globální oteplení, předpokládaný vývoj živočišných druhů a poslední díl je o primátech - člověku.(8.6.2020)