Ambiciózní Renata točí reportáž o mystice v současné době, navštěvuje rituály satanistů a náhoda ji nakonec zavede k legendě o dávných chodbách v podzemí staré Prahy. V domě, jehož sklepení by mohlo být bránou do tajemného labyrintu, se začnou ztrácet lidé. Jakoby se v podzemí pod domem cosi probudilo k životu. Pověst o středověkých katakombách a další stopy o ní vtáhnou do děje i mladého historika a Renatina bývalého přítele (Jan Zadražil), experta na statiku sklepů (Martin Zbrožek) a Renatinu exotickou spolubydlící Kiaru (Mary Coronado). Pod sklepem domu opravdu objeví další skryté chodby a v honbě za senzačním objevem se je na vlastní pěst rozhodnou prozkoumat. Romantické dobrodružství trvá ale jen chvíli. Nekonečný a nepřehledný Labyrint chodeb bez konce budí hrůzu a skupině brzy nezbývá než zoufale volat o pomoc a začít bojovat o holý život. Teprve v podzemí se navíc ukáže, že každý ze „ztracených“má své důvody, proč se tam vydal. Je nebezpečnější nepřesná mapa nebo jedno dávné tajemství? Co se v Labyrintu skrývá? Je jisté, že odpovědí se nedožijí všichni. (oficiální text distributora)

Anderton

Labyrint z istého, ale tvorcami nezamýšľaného hľadiska môžeme považovať za experiment. Expozícia trvá vo väčšine filmov cca štvrtinu stopáže, ale Houška sa rozhodol, že tá v jeho diele odvážne dve tretiny. Čiže čakanie, kedy sa to konečne rozbehne je skoro až nekonečné. No a keď sa to rozbehne, je to chvíľami fajn nasnímané, zvraty som nepredpokladal, čo ale neznamená, že sú kvalitné a uveriteľné. No a keď už som myslel, že film vytasí najväčšie esá z rukáva, tak prišiel koniec a kvázi dômyselná hra s tajomstvom. V kinách tento film musel pôsobiť veľmi bizarne, na dvd v noci doma je to ako nejaké ľubovolné ultralacné americké hororové béčko. ()

kaylin

„Labyrint“ je hezký pokus, ale prostě u toho pokusu zůstává. Nemám pocit, že by tenhle film dělal člověk, který má ponětí o tom, jak natočit horor. Prostě měl nápad, který se mu líbil, možnost dostat se do zajímavých lokalit, kde by mohl natáčet, a tak se do toho pustil. Proč ne. Český hororový trh je malý, mohlo by zaujmout v podstatě cokoli. Jenže lidé mají povědomí o tom, jak by měl vypadat kvalitní hororový film. Tohle není ten případ. ()

M.i.k.e

na české poměry a navzdory zdejšímu hodnocení mnohem méně blbé než sem čekal.Co víc v určitých momentech ve druhé půlce se tvůrcum celkem daří pracovat s atmosférou a po laxní první polovině se dá labyrint bez problémů odkoukat.V jednu chvíli bych snad dal i čtyři hvězdy,ale vzhledem k tomu,že první půlka připomíná kriminálku Anděl a celem trvá,než se vše správně rozjede,zůstanu u tři.navíc i ten konec je takový hodně uvařený z vody.Každopádn snaha se cení a klidně víc podobných filmů...60% ()

F.W.Colqhoun

Všeobecné plivání na Labyrint mi navodilo dlouhé chvíle zmatení. Těšil jsem se na megasračku (některé z nich jsou pozoruhodné - třeba Maturita) a dostal jen docela průměrný film. Zmatení střídá zklamání :-). Nejdřív to ucházející: Casting (až na hlavní roli) neodvedl špatnou práci. Dal mi poznat nadějné herce, o nichž jsme neměl tušení (uvolněný Jan Zadražil, Petra Ptáčková) a ukázal herce povědomé, nepoznané mimo bezpečné teritorium (zajímavě úchylný Martin Zbrožek). Dialogy přirozené jako v devadesátkové generační komedii a za kameru by se nestydělo ani podobně laděné euro-béčko; ano, myslím to jako poklonu. Věci podezřelé: To, že si tvůrci dovolili víc než polovinu filmu vodit postavy po Starém městě, povídat si nezávazně o kabale a provádět rešerše po knihovnách, je možná dramaturgická blbost, mně to ale nevadilo. To horší: Pokusy o nečekané zvraty, nečitelnost a tzv. logické rozpory, je-li něco takového ve filmu o bráně do astrálních světů možné mít. Téměř u zadku. To hrozné: Po většinu času Lucie Vondráčková, kterou z nepochopitelných důvodů pořád někdo balí, aniž by bylo jasné, jak to dělá. Amy Schumer bez vtipu. Jako herečka je věrohodně pouze v polohách protivná a (strašidelně) hysterická. Její filmová smrt (jé, promiňte, to jsem nechtěl) skýtá zadostiučinění. ()

pfa

Mystické, tajemné, ba hororové světy mě baví. Ale tento snímek je hodně špatný. Dialogy, scénář, herci a v podstatě vlastně nakonec celá režie je dosti zoufalá. Nějak jsem v důsledku nepochopil komu vlastně o co jde a celý film působí poněkud amatérsky. No, hodně. Radostiv byl jsem pouze z tajemných zvuků, ruchů a šrumů. Škoda... [2/1O] ()

• Lucie Vondráčková při natáčení filmu zhubla o 5 kg. (LEGACY)
  • Při natáčení ve Znojemském podzemí se zranil kameraman Martin Matiášek a musel být operován. (Blaster33)
  • Celkem byly čtyři verze scénáře. (Bauer)