poster

Míč (TV film)

Dokumentární / Hudební

Československo, 1991, 55 min

Režie:

Zdeněk Tyc

Scénář:

Martin Duba

Kamera:

Martin Duba
 • PinokKio
  **

  Před telkou sedí pes a panáček / s Míčem a Sklepáky se oba nudíme / proč jen být doma / když všechno smíme / ale Sklepáky / chcem veselejší vidět. Vltava klubající se teprv na hudební svět budiž, ovšem divadlo Sklep, to je jiná káva. Chtěl bych napsat černá a hořká, jak by se to k jejich neomaleným eskapádám hodilo, jenže tahle je totálně bez chuti ..(13.5.2016)

 • Romadoor
  ****

  To bylo teda ale veselý! Dokonce jsem jim odpustil i to, že je skutečnost občas předběhla. Tento ve stylu Barev života natočený dadadokument má potenciál vás vrátit do dětství, posunout do budoucnosti anebo jen tak lehce vystrčit mimo přímou časovou linii vašeho všednodenního života. Uvidíte kouzelné záběry stvoření, uvědomění, rekreační létání, šplhání do nebe, provoz trafiky, tremping, vysvětlení teorie relativity, pletení punčoch, Vánoce, kosmonauty a mnoho dalšího. Jednoduše nadčasový nebo lépe mimočasový dokument o české společnosti.(22.8.2011)

 • ibeh
  ***

  Tento filmek odnože Sklepáků považuji za trochu slabší kousek, ale vzhledem k tomu, že občas ujíždím na retro pořadech, tak pár nezapomenutelných scének jsem si opět vychutnala. Např. u trafiky, kolem Vánoc, výlet a hlavně ranní rozhlasovou rozcvičku, jejíž údernou znělku jsem nesnášela už v dětství :-) A Vltava vždy potěší.(24.5.2016)

 • Stegman
  **

  Předesílám, že tvorbu Vltavy moc neznám, o BSP nemluvě. Znám vlastně jen slavnou píseň Marx Engels. O to víc jsem byl zvědav, co předvedou. No, tak nepředvedli skoro nic. Škoda. Nebřenského a Sklepáky přitom jinak rozhodně můžu. Kromě tří výjimek (scénky Cvičíme podle rádia a Hlasatel, dokument z archivu Pohyb a čas) jsou to všechno hodně podprůměrné kousky. P.S.: Dodatečně jsem se podíval na některé vltavské klipy na YouTube: Je to o hodně lepší podívaná/poslouchaná než Míč.(4.9.2011)

 • Adam Bernau
  *****

  Ostravské studio tedy nebylo tak marné, jak jsem si myslel. Ono se řekne, jó Sklepáci - recesisti, infantilové. Ale kdo vám tohle dá, dámy a pánové? Vltava kongeniální (a "Nebř", ó ano Nebř!). Stajně tak kongeniální je vložený populárně naučný film o relativitě času. Po této bizarní nekonečné vsuvce nelze rozhodnout, zda nejsou právě tak autentické i ostatní proslovy v Míči, či zda naopak onen dokument nenapsali a nenatočili členové BSP sami.(20.10.2019)