To se stává

• Austrálie Accidents Happen
Trailer

Patnáctiletý Billy Conway se stane svědkem tragické nehody, která ještě více naruší už tak hodně dysfunkční vztahy v rodině Conwayů, žijící na krásném a upraveném americkém předměstí. Jenže nehody se prostě stávají a tak se rodina plná rozdílných charakterů musí opět stmelit. A ne náhodou bude oním tmelem právě malý Billy. (vorheese)

Trailer

emma53

Téměř okamžitě jsem byla vtažena do děje a to považuji za velké plus. Celkově na mě film působil spíš smutným dojmem, ale přesto jsem zjistila, že tam byly situace a takové hlášky, kde se mi párkrát nejenom zacukaly koutky úst. V tom se záměr Andrewa Lancastera dokonale podařil A Geeně Davis jsem věřila každé slovo, byla skutečně vynikající. Za zkouknutí tenhle filmek podle mě určitě stojí. 75% ()

Chrustyn

Když jsem ve své době viděl geniální teaser, ve kterém v neuvěřitelně zpomalené scéně pobíhá hořící děda, říkal jsem si, že by se mohlo jednat o zajímavý a možná i kultovní film. Bohužel se tak nestalo a "To se stává" je jen obyčejná tragikomedie, která se snaží ukazovat dramatické události z nadhledem ale nedokáže ani dojmout a už vůbec ne rozesmát. Najde se zde pár slušných scén (výborná scéna z teaseru je hned v úvodu) ale k dobrému filmu to bohužel nestačí. Docela škoda, mohla to být výborná kultovka. ()

Juto

Je to príjemný mix čiernej komédie a katarznej drámy. Rád si pozriem filmy o dysfunkčných rodín a tento film je fajn. Film je nádherne spracovaný a spomalené sekvencie nehôd sú úžasne natočené. Naozaj oceňujem režiséra Andrewa Lancastera, ktorý zvolil jednoduchý príbeh a vykreslil ho tak dobré, plus komický pohľad na vážnu tému bol úplne iný. Geena Devis odviedla fantastickú prácu a jej komické načasovanie bolo jednoducho dokonalé. Opäť dokázala, že je skvelá herečka. 6/10 ()

spaceboyCZ

Pres velice slibny zacatek nasleduje pomerne nudna a nezajimava cas s jen obcasnymi svetlymi misty, aby to zavrsil povedeny konec. Za zminku stoji herecky vykon hlavniho hrdiny Billyho v podani Harrisona Gilbertsona a take Geeny Davis, ktera prekvapila svym hlubokym hlasem =). No a konecne, hudebni stranka filmu je taky povedena. V souctu to ale bohuzel na vic, nez prumer, nestaci... ()

MA.KI

Úvodní sekvence – během nichž začínáte tušit, že kameraman ujíždí na zpomalených záběrech – vás namlsají, zatímco zbytek filmu se poměrně těžko zbavujete jakési letargie. ~ Jedná se o ne úplně špatné komediální drama s prvky černého humoru, jež stojí na základní premise: nehody jsou součástí života a zkrátka se stávají. Lepší tři hvězdy. ~ ~ Nikdy nevíte, co vás čeká za rohem. Může to být nehoda, nebo to může být nádherné překvapení. ()

• Film, ktorý sleduje rodina Conwayovcov v autokine, je krátkometrážna komédia Pardon My Backfire (1953) zo série The Three Stooges. (Laslo)