To se stává

Scénografie:

Elizabeth Mary Moore

Kostýmy:

Nina Edwards

Úvodní sekvence – během nichž začínáte tušit, že kameraman ujíždí na zpomalených záběrech – vás namlsají, zatímco zbytek filmu se poměrně těžko zbavujete jakési letargie. ~ Jedná se o ne úplně špatné komediální drama s prvky černého humoru, jež stojí na základní premise: nehody jsou součástí života a zkrátka se stávají. Lepší tři hvězdy. ~ ~ Nikdy nevíte, co vás čeká za rohem. Může to být nehoda, nebo to může být nádherné překvapení.(25.5.2012)

Téměř okamžitě jsem byla vtažena do děje a to považuji za velké plus. Celkově na mě film působil spíš smutným dojmem, ale přesto jsem zjistila, že tam byly situace a takové hlášky, kde se mi párkrát nejenom zacukaly koutky úst. V tom se záměr Andrewa Lancastera dokonale podařil A Geeně Davis jsem věřila každé slovo, byla skutečně vynikající. Za zkouknutí tenhle filmek podle mě určitě stojí. 75%(28.8.2014)

• Chrustyn

Když jsem ve své době viděl geniální teaser, ve kterém v neuvěřitelně zpomalené scéně pobíhá hořící děda, říkal jsem si, že by se mohlo jednat o zajímavý a možná i kultovní film. Bohužel se tak nestalo a "To se stává" je jen obyčejná tragikomedie, která se snaží ukazovat dramatické události z nadhledem ale nedokáže ani dojmout a už vůbec ne rozesmát. Najde se zde pár slušných scén (výborná scéna z teaseru je hned v úvodu) ale k dobrému filmu to bohužel nestačí. Docela škoda, mohla to být výborná kultovka.(16.6.2011)

Pres velice slibny zacatek nasleduje pomerne nudna a nezajimava cas s jen obcasnymi svetlymi misty, aby to zavrsil povedeny konec. Za zminku stoji herecky vykon hlavniho hrdiny Billyho v podani Harrisona Gilbertsona a take Geeny Davis, ktera prekvapila svym hlubokym hlasem =). No a konecne, hudebni stranka filmu je taky povedena. V souctu to ale bohuzel na vic, nez prumer, nestaci...(13.12.2010)

Byť film působí jako jednoduchý a místy možná až povrchní, je velmi silným dramatem, které jde poměrně do hloubky. Hrdinové jsou skuteční a to hlavně proto, že realisticky mluví a jednají. Odrazující plakát a podivná kamera na začátku je potom vyvážena pocitem, který ve vás snímek zanechá. To vykreslení komitragičnosti současného světa mi v tomhle podání prostě sedlo.(15.12.2011)

• - Film, ktorý sleduje rodina Conwayovcov v autokine, je krátkometrážna komédia Pardon My Backfire (1953) zo série The Three Stooges. (Laslo)