To se stává

Austrálie / Velká Británie, 2009, 88 min

Ben Nott

Antony Partos

Anthony Anderson

Úvodní sekvence – během nichž začínáte tušit, že kameraman ujíždí na zpomalených záběrech – vás namlsají, zatímco zbytek filmu se poměrně těžko zbavujete jakési letargie. ~ Jedná se o ne úplně špatné komediální drama s prvky černého humoru, jež stojí na základní premise: nehody jsou součástí života a zkrátka se stávají. Lepší tři hvězdy. ~ ~ Nikdy nevíte, co vás čeká za rohem. Může to být nehoda, nebo to může být nádherné překvapení.(25.5.2012)

Naozaj vtipne, naozaj dojemne, napadite, skvele spracovane a vyborne natocene. Na tie sceny bola radost sa pozerat a to nehovorim o tych v slow motion, tie boli pre oko tak pritazlive ako novorocny ohnostroj pre male deti. A v neposlednom rade musim vyzdvihnut vynikajucu a velmi silnu muziku, ktora bola v tomto flme.J edna velka lahodka. Ako aj cely film.(6.8.2010)

Byť film působí jako jednoduchý a místy možná až povrchní, je velmi silným dramatem, které jde poměrně do hloubky. Hrdinové jsou skuteční a to hlavně proto, že realisticky mluví a jednají. Odrazující plakát a podivná kamera na začátku je potom vyvážena pocitem, který ve vás snímek zanechá. To vykreslení komitragičnosti současného světa mi v tomhle podání prostě sedlo.(15.12.2011)

• predators

No, teda, nestáčím zírat na zdejší hodnocení! Až na pár světlých vyjímek se to jen hemží samými superlativy. Já se s žádnými nesetkal, takže zdá se, taky osvětlím to zatemnělé okouzlení pár nešťastnými nehodami. Hodně jsem srovnával s Darwin Awards, ty jsou opoznání lepší a zábavnější! 20%(10.8.2010)

Po dlouhé době jsem objevila skvost, na nějž po dnešním prvním shlédnutí nedám dopustit a silně věřím, že se k němu ještě nejednou vrátím. Herci (Geena Davis po všech těch letech opravdu září), hlášky, dopředu nepředvítalné zvraty, hudba a celkově špičková atmosféra, jakou jsem naposledy cítila snad ze Světa podle Garpa, jak se tak rozpomínám. Kolikrát bych krátila, ale tentokrát by mi vůbec nevadilo, kdyby na stopáži tolik nešetřili, necelá hodina a půl je u mě asi jediným, ikdyž docela drobným, záporem.(15.9.2010)

• - Film, ktorý sleduje rodina Conwayovcov v autokine, je krátkometrážna komédia Pardon My Backfire (1953) zo série The Three Stooges. (Laslo)