Nunbusin nare

Kwang-soo Park

Kwang-soo Park

Byeong-seo Kim

Seong-woo Jo

Je to nadpriemerná dráma. Má dosť dobrý príbeh o gangstrovi, ktorý žije úplne nezodpovedným životom, privyrába si rôznymi podvodmi a menšími zločinmi a tak skončí vo väzbe, ale tu sa prostredníctvom sociálnej pracovníčky dozvie, že má dcéru, ktorá najviac túži potom, aby mohla aspoň nejaký čas žiť so svojim otcom a to mu pomôže na slobodu. Ale na jeho povahe sa aj napriek tomu takmer nič nemení, výchovu zanedbáva a postupne sa dostáva do rôznych problémov. Spracovanie nie je zlé, ale ani ničím výnimočné. Spočiatku ma ešte zaujala prezentácia hlavnej postavy cez niekoľko pomerne zábavných situácií, ale inak to väčšinu času pôsobí len takým priemernejším dojmom. Môže za to hlavne to, že tentoraz sa potenciál spojenia nezodpovedného muža a nevinného dieťaťa nevyužil úplne najideálnejšie, zo zločinnej kariéry hlavného hrdinu sa dalo určite vyťažiť aj viac a väčšinu času som tu nenašiel nejakú zaujímavejšiu scénu. Takže celý čas sa na to bez problémov pozerá, chválim dobre podaná postavu sociálnej pracovníčky a trochu to osvieži aj prvok futbalu, ale moc si ma to nezískalo a bolo mi jedno, ako kto dopadne. Zmení sa to až v záverečnej dvadsaťminútovke, ktorá je už o dosť lepšia, konečne si ma získali postavy, niekoľko situácií je výborných, hlavne spoločné fandenie na pláži a poteší aj jeden veľmi dobrý zvrat. Herecké obsadenie je iba priemerné, hlavný hrdina a postava dievčaťa síce nie sú zlí, ale mohli byť aj lepšie zvolení a tak to vylepšuje aspoň spomínaná postava sociálnej pracovníčky a nesklame ani pár vedľajších postáv. Réžia a technická stránka sú bez problémov, čistý žánrový štandard. Takže určite nie som sklamaný, ani na okamih som sa nenudil a celkový dojem je rozhodne nadpriemerný, ale znovu ma to už neláka. Zápletkou podobný Last present mi sadol o dosť viac. 63%(18.8.2013)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $997,485(9.12.2009)

• Tarako

Kromě malé Joon byli všichni, ale opravdu všichni ostatní na přesdržku. Ta jediná držela film jakš takš pohromadě a s tím i mě u televize. Sama o sobě ale podle mě nestačí na to, aby měl tenhle film nějakých 80%, což díky mému hodnocení naštěstí už nemá. Ještě pár takových filmů a budu zcela vyléčen z představy, že Jižní Korea točí jeden bezvadný film za druhým.(17.4.2013)