BALDR FORCE EXE Resolution

BALDR FORCE EXE

Animovaný / Akční / Drama / Sci-Fi

Japonsko, 2006, 4x30 min

Děj - V budoucnosti připojení k počítačové síti vypadá jinak... Člověk může vstupovat do virtuálního světa přímo jako projekce, nejenom neohrabaně pomocí myši a klávesnice (prostě kyberpunk). Ve virtuálním světě se rozbujely nové formy zločinu a proti nim bojuje speciální jednotka Spojených národů FLAK. Tooru je členem skupiny hackerů Steppen Wolves, která se před svým rozpuštěním rozhodla provést poslední velkou akci - nabourat se do počítačů FLAKu. Tato akce však končí fiaskem a Tooru je pro své schoposti oplátkou za propuštění jeho přítel naverbován do FLAKu. Snad této jednotce pomůže v boji proti neznámému narušiteli kyberprostoru, v boji s nímž zatím selhali i ti nejlepší z nejlepších. Je tím neznámým narušitelem teroristická organizace DoS nebo někdo jiný? Fei Dao? Verdikt - Základní myšlenka OVA není špatná, i když i pro jen mírně zběhlého kyberpunkera nijak nová. Nicméně některé důležité ingredience nejsou v dostatečně vysoké kvalitě. Konkrétně hovořím o postavách, které v sobě mají jen pramálo života a jsou jen hrubě načrtnuty. Atmosféra by též potřebovala zahustit. Představa virtuálního světa, na němž by se nadaný výtvarník mohl skvěle vyřádit, mě také vizuálně příliš neohromila, byla málo nápaditá a chvílemi mecha-kýčovitá. Chybičky by se našly i ve scénáři. Škoda, tohle totiž dost možná mohla být poměrně solidní záležitost. Čisté ***.(26.11.2007)

• DaweForeman

Jedna hvězda jen za nápad, jinak bych hodnotil jako odpad. Nevím zda to brát jako sci-fi, protože se to spíše tváří jako anti - sci-fi, ale brát v potaz jiný druh náhledu zase není úplně tak špatný. Drama to taky moc není, protože tu člověk nemá vůbec žádný vztah k postavám nebo prostředí, protože nemá šanci se s tím příběhem sžít. Souboje tam nějaké jsou, ale jsou úplně nezáživné - přijde, střílí, zabije, odejde (žádná taktika). Co se týče příběhu, tak zde je spousta chyb. Zaprvé tu není žádný úvod, kde by divákovi vysvětlili jednotlivé věci a pojmy. Divák je hozen doprostřed příběhu a musí se učit (odhadem) za běhu. Navíc všechno nepochytí a tak mnohé zůstává velkým otazníkem. Dále také u jednotlivých postav člověk nemá skoro žádnou historii, takže nemůže každému porozumět, proč dělá to, co dělá. Co se týče závěru, tak jako by to byla rána do prázdna - vše je moc uspěchané, chybí tomu jiskra a nic se člověk zajímavýho nedozví. Animace je průměrná a hudební stránka je příšerná.(30.3.2014)