poster

Vysoké Tatry - Příroda zamrzlá v čase (TV film)

 • slovenský

  Vysoké Tatry - Divočina zamrznutá v čase

 • německý

  Zauberberge - Die Wildnis der Hohen Tatra

 • německý

  Universum: Zauberberge - Die Wildnis der Hohen Tatra

 • anglický

  High Tatras - A Wilderness Frozen in Time

Dokumentární

Rakousko / Německo / Slovensko, 2007, 52 min

Režie:

Pavol Barabáš

Kamera:

Tomáš Hulík

Hudba:

MAOK
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Šakal
  ****

  “Když (je) miluješ, není co řešit”. Spojením tatranských velehor (samotných štítů a zdejší flóry a fauny) a osoby jménem Pavol Barabáš snad ani tuctový (rozuměj neosobní) dokument vzniknout nemůže. [Navíc, když se vám při zdejších autentických záběrech, vybavují konkrétní místa (živé vzpomínky), může vás dokument ponechat chladným?](30.10.2013)

 • Hrabka
  ***

  Vysoké Tatry jsou boží, byl jsem tam 3x a velmi jsem si je oblíbil. Tento dokument se mi ale moc nelíbil. Obrazově to je pěkný, ale obsahově poměrně chudý dokument. Je tam toho moc a ničemu není věnována dostatečná pozornost. Měli to možná víc tematicky ukotvit a ne míchat zvířátka a hned na to tam dávat folklórní akce. Já osobně bych třeba nejvíce uvítal dokument o turistice nebo turistických centrech v Tatrách.(31.10.2013)

 • Una111
  ****

  "Lidé vzdávají díky za to, že jim Bůh dovolil dožít se svátků jara... " Hmm, jsou snad tatranští horalové pohani? Žádné svátky jara, ale Velikonoce a velikonoční mše svatá, pane režisére! - Podobný "přehmat" je v dokumentu dokonce dvakrát! V těchto místech jinak velmi zdařilý snímek ztrácí na své profesionalitě. Škoda!(2.5.2015)

 • ScarPoul
  *****

  Tento film je netradičným obohatením Barabášovej filmografie. Narozdiel od jeho expedičných a horských filmov je tento prírodopisný. Aspoň väčšina jeho minutáže. Film rozpráva o Tatrách a jeho obyvateľoch či už ľudských, alebo zvieracích, formou krátkych príbehov, ktoré dodržujú všetky znaky naratívneho rozprávania – to znamená, že keď vidíme medveďa ako útočí na salaš, tak paralelnou montážou je tento útok zdramatizovaný a pomocou komentára tvorí malý príbeh vo vnútri príbehu. MAOK-ová hudba dodáva krásne nasnímaným obrázkom mýtický až duchovný charakter, čo dielo významovo posilňuje. Barabáš je človek a filmár, ktorý miluje prírodu a ľudí, ktorý sú s ňou úzko spätí. Po všetkých tých dokumentov z iných- často krát exotických krajín, predstavuje tento film subjektívny, ale láskavý pohľad na bohatstvo a prírodné kráľovstvo, ktoré je súčasťou našej krajiny aj nás samých, ale ktoré poznajú len niekoľký. Film nevytvára problém, ani neponúka jeho riešenie. Je len ukážkou toho, čo je na našej krajiny vzácne a ako malá hrozba visí nad filmom výstraha, že čím sa bude človek a spoločnosť viacej vyvíjať, tím viacej sa s tohto bohatstva bude strácať.(29.12.2011)

 • SexyAjinka
  *****

  WOW. To je překrásná vizitka Slovenska. Určitě mnohem upřímnější a přívětivější než jakákoliv jiná komerce dané země. Mistr Barabáš opět nezklamal a diváka rozhodně nenechá chvíli vydechnout. Jelikož se o přírodu a turistiku zajímám, mám už "nastudováno" plno faktů, ale tento komentář mě nijak neučil, jen mě tak hladil po duši, tím "svojským" projevem. No a když se do tohoto dílka vešly i autentické záběry tatranské přírodní katastrofy, tak mě to skoro až dotklo a to jsem už zničená místa viděla..(25.1.2012)

 • - V originálnom znení divákov sprevádza ako komentátor Peter Rúfus. (MikaelSVK)

 • - Snímka získala Cenu ministra kultúry SR 2008 za najlepší film. (zelenymuzik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace