Televízna šou, z ktorej vzišli známe postavičky ako pani Mária, malý Mirko, skupina Krímeš a najznámejší Slovák František Stromokocúr (Peter Marcin) a príslušník maďarskej menšiny Lászlo Komárom, ktorí sa neskôr stali námetom pre sitcom Susedia. (iWoman)

mirec88

Môj názor je presne taký ako tu každý hovorí, na Jednotke to bola perfektná zábava, na každú časť som sa tešil a aj keď to reprízovali, pri každej repríze som sa zabával. Keď to prišlo na Markízu, tak som videl len dve časti a ďalej som radšej nepozeral. Preto dávam 5 hviezdičiek. A skupina Krímeš mohla kľudne vydať viac albumov - dodnes si rád pustím ich perfektné paródie :-D ()

Martyska

Dá sa pri tom relaxovať. Zabaviť vie hlavne Malý Mirko, František Stromokocúr, Lázslo Komárom a pani Mária. Talk.show založená na výbornom humore, ktorý si divák cení pri televízii a o to lepšie priamo naživo na javisku. Jediné čo sa mi nepáči sú príliš dlhé a niekedy nudnú piesne a hostia, ktorí nestoja za veľa. ()

MisoSasky

Ak prinesie Slovenská televízia zábavu, tak vždy skvelú - čo som prekvapený. Bol to Uragán - dnes už legenda slovenskej zábavy. Boli to S.O.S. a myslím si, že aj talk-show Petra Marcina a programy Andreja Bičana sú na vysokej úrovni vzhľadom na to, čo slovenské televízie dodnes pripravili. No späť k Uragánu. Bez neho by Slovensko nebolo tým, čím dnes je. Viete si predstaviť, že nepoznáte skupinu Krímeš, pani Máriu alebo malého Mirka? O Františkovi Stromokocúrovi a Lászlovi hovoriť ani netreba. Na STV megaobľúbený program, na Markíze sa od nich zbytočne očakávalo niečo viac, preto pre úctu k tejto šou správne premenovali názov na Hurikán. Ja som sa rovnako zabával na STV ako aj na Markíze. Preto sa na slovenské - alebo ba aj na československé pomery nebojím dať - 10/10 ()

Mire

Spoznal som ich cez reprízy na estévečke. Bolo to výborné, veľmi vtipné, skvelé postavičky, skvelé scénky, dobrí hostia, malo to nápad a netrčala z toho slama zo všetkých strán konštrukcie. No a potom prišla zmluva s Markízou a... hádajte ako to dopadlo :( Štyri hviezdičky za množstvo vynikajúcich dielov vyrobených pre STV, všetko čo sa vysielalo v Markíze bola už len obyčajná skurvená sračka pre polointeligentov ktorí sa dokázali zasmiať aj na takých trápnostiach ktoré potom Kraus s Marcinom predvádzali (a to nie len v Uragáne). ()

Zombiepod

Výborný zábavný program v podaní nestarnúcej dvojice Kraus-Marcin, ktorá občas kazila atmosféru hlúpymi a nezmyselnými vtipmi a scénkami, ktoré nestáli absolútne za nič, ale zábava to bola na televízne pomery a možnosti celkom slušná a myslím, že dnes už aj nezabudnuteľná. Silvestrovské epizódy som mal osobne najradšej, všetok najlepší humor si často tvorcovia schovávali práve na tieto diely čo bolo, no zároveň aj nebolo celkom na škodu. ()

• Historicky prvá epizóda Uragánu bola odvysielaná 8.4.2001 na kanáli STV1. Hosťom v relácii bol Peter Lipa. (VasylDeBylak)
  • Reláciu vysielala spočiatku STV od apríla 2001 do júna 2003, od septembra 2003 ju prebrala TV Markíza, kde sa pravidelne vysielala do konca roku 2004 a posledný diel bol odvysielaný 31.12.2005. (VasylDeBylak)
  • Herci sa museli počas natáčania aj niekoľkokrát prezliekať, keďže hrali viacero úloh. (PATWIST)