Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film Peter Ibbetson je adaptací románu George du Mauriera, který poprvé vyšel v roce 1891. Kniha byla v roce 1917 uvedena na Broadwayi ve formě divadelní hry a později byla ještě několikrát přepsána do různých žánrů, včetně opery a rozhlasové hry. V roce 1935 vyšel film režiséra Henryho Hathawaye, který do hlavních rolí klasického melodramatu s prvky fantasie obsadil Garyho CooperaAnn Hardingovou. Ti ztvárňují milence, kteří byli v dětství odloučeni a po letech se znovu setkávají, aby se do sebe opět zamilovali. Přestože jsou díky nešťastnému běhu událostí od sebe opět rozděleni, díky silnému poutu si dokáží najít způsob, jak prožít život podle svého bez ohledu na okolnosti. Film byl nominován na Oscara za původní hudbu a také se mu dostálo velké chvály za kameru. Tu měl na svědomí proslulý kameraman hollywoodské zlaté éry Charles Lang, který o práci na tomto filmu hovoří v dokumentu o kameramanské profesi v Hollywoodu Visions of Light (1992). (Morien)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (3)

Morien 

všechny recenze uživatele

(1001) Unikátně depresivní film o naději, jehož snová kouzla a čáry jsou přinejmenším odzbrojující. Příběh je sice vyprávěn zejména dialogy, ale jsem ochotná to odpustit za tu světlem modelovanou krásu v poslední části a hlavně - hlavně! - za tu silou vůle a pílí duše vytvořenou krásu v poslední části! Vzpomněla jsem si na film 3-iron a srdéčko se mi zachvělo. Čekala jsem bůhvíco, a fakt, že film se mi podařilo sehnat po dvou letech hledání pouze s ruským rychlodabingem, moje očekávání moc nenavýšil, ale ó můj bože! Tenhle film by měl být mnohem víc slavný, než je. Jak by řekl španělský faun: Svět patří těm, kteří ví, kam se dívat. ♥ ()

Rozjimatel 

všechny recenze uživatele

Romantická dráma s fantazijnými prvkami, ktoré sú na svoju dobu priam revolučne spracované. Film je pôsobivý aj svojou krásnou kamerou a výbornou hudbou, ktorá neobsahuje žiadne obvyklé presladené odrhovačky. A v neposlednom rade som bol príjemne prekvapený aj hereckými prejavmi, na danú dobu veľmi prirodzenými a striedmymi. ()

Reklama

Galerie (14)

Reklama

Reklama