Návrat domů

Trailer

Mike (Matt Long) se svou přítelkyní Elizabeth (Jessica Stroup) přijíždí do svého rodného města, kde je všichni až na Shelby (Mischa Barton) přivítají s otevřenou náručí. Shelby odmítá uvěřit, že už není Mikeovou láskou ona a vyřeší to po svém. Elizabeth uvězní v domě a drží ji tam jako rukojmí. Podaří se Mikeovi Elizabeth najít a zastavit šílené počínání své expřítelkyně? (oficiální text distributora)

Trailer

J*A*S*M

Ztělesněný šedý průměr. Takovéto filmy se komentují úplně nejhůř, protože nejsou vyloženě špatné, aby se daly jen tak odstřelit, ale najít na nich něco, co by stálo za to pochválit, je také skoro nemožné. Homecoming si bere inspiraci například v Misery (+minimálně ve stovce dalších filmů), kupodivu (vzhledem k moderním trendům) je ale mnohem krotší než ona. Na větší masakr asi nebyly peníze. ()

castor

Zaměňovat něco podobného s hororem je asi to samé, jako hlásat do světa, že Petr Novotný je výborný bavič. Příznivci lidských dramat nebo promyšlených thrillerů budou rozhodně zklamaní, ti ostatní bez většího očekávání si ale užijí jednoduchou story, která ale není tak pitomá nebo směšná, že by se divák musel za autory stydět. Nicméně nefunguje už hned ta základní linie (proč zadrženou pošahaná ex rovnou nevezme sekyrou po hlavě?), ty ostatní (pár nečekaných zvratů) ale vcelku ano. Dramatické momenty jsou zase zbytečně utopené a prakticky odbyté. Přitom stačilo víc rafinovaných střihů, záběrů kamery a vlastně i krve. Celé dohromady se to dalo odvyprávět za patnáct minut a to včetně pauzy nutné pro návštěvu toalety, ale člověk by zase přišel o poměrně na žánr a rozpočet slušné herce, několik netriviálních momentů a také o urputnou snahu přiblížit se nemožnému – a to Misery od Kinga. ()

kingik

Pohledná Shelby (Mischa Barton) vede svou restauraci kdesi v zapadákově v Pensylvánii a na první pohled by do ní nikdo neřekl, že je psychicky vyšinutá. Už je to nějakou dobu, co se rozešla se svým přítelem Mikem, ale nepřestává věřit, že se k sobě opět vrátí. A skutečně, jednoho dne Mike zavítá do restaurace ve svém rodném městě, ale po jeho boku už má novou přítelkyni Elizabeth. Zhrzená Shelby se s tímto faktem odmítá smířit a poté, co se téže noci nestihne Elizabeth ubytovat v motelu a ocitne se v noci na opuštěné silnici, se Shelby, která se autem vrací domů, naskytne příležitost k pomstě. Neštastnou náhodou svou sokyni v lásce srazí, a pak ji v bezvědomí odveze k sobě domů, kde o ni začne po svém pečovat a týrat ji, ale Mike po své dívce nepřestává pátrat. Solidní horor, který svým námětem nápadně připomíná "Misery nechce zemřít" se opírá o své kvalitní hereké obsazení a nápad, obsadit dvě krásky Mischu Barton a Jessicu Stroup do hlavních rolích, se ukázal jako velmi dobrý tah a Barton je docela slušná mrcha a jsem rád, že jsem ji v takovéto netradiční roli viděl. Nenudilo mě to, nebyly tam zbytečně trapné kecy, napínavé to taky bylo a nějaká ta drastická scéna se taky našla + Mischa Barton ve spodním prádle. Celkově zajímavý horor. ()

Hrabka

Film se do značné míry inspiroval v tomto povedeném thrilleru na motivy S. Kinga a mohl by se klidně jmenovat Shelby nechce zemřít, 19 let poté. Námětem se to porovnávat dá, kvalitou už ale ne. Sice to není úplně marný, ale bohužel tomu chybí něco, čím by film dokázal nějak zaujmout. Podivně vykonstruovaný začátek, kostrbatý průběh bez silnějších momentů (a že se nabízely) a nakonec podivný konec. 40% ()

MM_Ramone

Vysokoškolský študentík Mike sa vracia na pár dní domov do svojho rodného zapadákova. Chce predstaviť svoju novú priateľku Elizabeth rodičom. Tá sa však ožere ako krava a preto sa rozhodne, že radšej prenocuje v moteli a rodinné stretnutie odložia na druhý deň. Cestou ju však zrazí autom Mikeova bývalá láska Shelby. Zranenú ju odvezie ku sebe domov, kde ju uväzní. Čo toto je za sprostosť?! Mala to byť akože nejaká blbá, béčková variácia na film "Misery nechce zomrieť"? Ak ano, tak leda pre sopliakov alebo idiotov. * ()