poster

Un barrage contre le Pacifique

 • Velká Británie

  The Sea Wall

Drama

Francie / Kambodža / Belgie, 2008, 115 min

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,550,661(8.7.2010)

 • Heroine
  *

  Nechápu, kdo nám měl být sympatický? Ta zlá, hnusná ženská, která nikdy nejedla, a jenom buzerovala všechny kolem sebe? Nebo její syn, který myslel jenom na sebe, a na všechny ostatní byl jenom hnusnej? Nebo dcera, která s sebou nechala vláčet od každýho, aniž by se sama nějak projevila? Nejhorší ale stejně byla ta hlavní ženská. Jestli to měla být jako statečná a hrdá žena, tak na to já teda nehraju. Kromě toho, že je Isabelle Huppertová vážně strašně odporná paní, mi byla i postava kterou hrála úplně maximálně nesympatická. A právě absencí jakékoli sympatie ke komukoli, se pro mne film stal naprosto blbou, nudnou záležitostí, s okoukanými tématy a trapnou zápletkou. Nic se tam stejně pořádně nestane, a pokud má jít jenom o dojem, tak ten teda nebyl nic moc. Jedna hvězdička za Gasparda, jinak to stálo za pendrek.(24.5.2012)

 • Sofia
  ***

  Marně jsem se těšila na další Indočínu nebo Milence, ale tento film mě poněkud zklamal. Kromě krásných obrazů kambodžské přírody nabídl bohužel jen ploché charaktery, o jejichž pohnutkách se divák nedozví skoro nic (Jak zemřel otec rodiny? Proč jsou obě děti tak vzpurné a matka tak divná? Jak to nakonec dopadlo s Číňanem?). Dialogy nedávají moc smysl a jednání hlavních hrdinů také ne. Isabelle Huppert hrála výborně, ale to se u ní dá jaksi očekávat. Velká škoda tohoto nemastného-neslaného zpracování.(14.5.2009)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace