Un barrage contre le Pacifique

The Sea Wall

Francie / Kambodža / Belgie, 2008, 115 min

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,550,661(8.7.2010)

• Heroine

Nechápu, kdo nám měl být sympatický? Ta zlá, hnusná ženská, která nikdy nejedla, a jenom buzerovala všechny kolem sebe? Nebo její syn, který myslel jenom na sebe, a na všechny ostatní byl jenom hnusnej? Nebo dcera, která s sebou nechala vláčet od každýho, aniž by se sama nějak projevila? Nejhorší ale stejně byla ta hlavní ženská. Jestli to měla být jako statečná a hrdá žena, tak na to já teda nehraju. Kromě toho, že je Isabelle Huppertová vážně strašně odporná paní, mi byla i postava kterou hrála úplně maximálně nesympatická. A právě absencí jakékoli sympatie ke komukoli, se pro mne film stal naprosto blbou, nudnou záležitostí, s okoukanými tématy a trapnou zápletkou. Nic se tam stejně pořádně nestane, a pokud má jít jenom o dojem, tak ten teda nebyl nic moc. Jedna hvězdička za Gasparda, jinak to stálo za pendrek.(24.5.2012)

Marně jsem se těšila na další Indočínu nebo Milence, ale tento film mě poněkud zklamal. Kromě krásných obrazů kambodžské přírody nabídl bohužel jen ploché charaktery, o jejichž pohnutkách se divák nedozví skoro nic (Jak zemřel otec rodiny? Proč jsou obě děti tak vzpurné a matka tak divná? Jak to nakonec dopadlo s Číňanem?). Dialogy nedávají moc smysl a jednání hlavních hrdinů také ne. Isabelle Huppert hrála výborně, ale to se u ní dá jaksi očekávat. Velká škoda tohoto nemastného-neslaného zpracování.(14.5.2009)