U2 3D

(koncert)

Unikátní projekt – první 3D záznam koncertu na světě. Film byl natočen během jihoamerického turné Vertigo skupiny U2. Neopakovatelnou atmosféru živého vystoupení legendární U2 si mohou diváci vychutnat díky vyspělé digitální technologii 3D, vícekanálovému surround zvuku a v neposlední řadě díky pulzující atmosféře turné Vertigo, které je jedním z neúspěšnějších koncertních šňůr vůbec. Cílem projektu je, jak řekl sám Bono, zprostředkovat jedinečný zážitek z živého vystoupení co nejvíce lidem. Hlavně pak mladým lidem, kteří si nemohou dovolit drahé lístky na koncert. Film slibuje novou dimezi filmového prostoru, kde se divák stane účastníkem vyprodaných koncertů U2. (oficiální text distributora)

Mikeo

Neskutečně silný zážitek, jež fanoušek této čtveřice jen těžko rozdýchává. A také působivý důkaz, že na hudební koncerty se musí jezdit do Jižní Ameriky. Sestřih záznamů z koncertů v Mexico City, Sao Paulu, Buenos Aires (minimálně pak také z Melbourne, Sydney a Brisbane) ukazuje U2 jako vyzrálou skupinu obrovských rozměrů, jež doslova ovládá největší fotbalové stadiony naplněné k prasknutí. Hudebně není tomuto koncertu co vytknout, skupina se zaměřuje jak na novou tvorbu, jež vyzní výtečně, tak i na starčí 'pecky', které uvedou celý stadion do nefalšovaného šílenství. A mne popravdě také. Už jen samotný počátek celého vystoupení, kdy z plátna na člověka sálá ta elektrizující atmosféra koncertu U2, který 'už každou chvíli vypukne', je mocný, že sotva popadám dech. Vrcholná ukázka síly IMAXU. Tento snímek je povinností i pro lidi, kteří U2 neposlouchají. ()