Reklama

Reklama

Větší, silnější, rychlejší

(festivalový název)
  • USA Bigger Stronger Faster*
všechny plakáty
Trailer

Obsahy(1)

„Američané milují vítěze a nesnášejí poražené,“ říká generál Patton v ukázce použité v dynamickém dokumentárním vhledu do společnosti, jež se naivně pyšní superlativy. Na příkladu vlastních bratrů, kteří v touze podobat se Sylvesteru Stalloneovi či Arnoldu Schwarzeneggerovi podlehli dočasnému kouzlu steroidů, Christopher Bell kongeniálně ilustruje úskalí filozofie vítězství za každou cenu. Vizuálně našlapaný a skvěle sestříhaný dokument produkovaný tvůrci filmů Bowling for Columbine a Fahrenheit 9/11 nabízí originální směs notoricky známých popkulturních odkazů a intimního příběhu v komediálně-dramatickém ladění. Zpovědi členů amerického Kongresu, profesionálních atletů či lékařských expertů dokreslují s upřímností předestřený nelichotivý obraz „národa na steroidech“, nad kterým se vznášejí nevyřčené otázky: Co uděláte, když zjistíte, že všichni vaši hrdinové porušili pravidla? Zůstanete na straně hrdinů, nebo pravidel? [43. MFF KV 2008] (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (145)

BoredSeal 

všechny recenze uživatele

Slušný dokument na zajímavé téma, navíc na rozdíl od Moorových filmů je přítomen osobní kontakt tvůrce se steroidy v jeho vlastní rodině. Jediné, co mi vadilo, je celkem velká příležitost vyjádření se pro Grega Valentina, steroidového idiota - proč se nezmiňují o tom, že se Valentinovi rozpadly jako vedlejší výsledek užívání steroidů oba bicepsy a naopak ho nechají vykřikovat neověřené nesmysly jakože Arnold bere steroidy od 12 let, takže mohl vyhrát první soutěž v 19? Přitom chybí vyjádření samotného Arnolda, aby se konečně tahle otázka vyřešila :) Jinak mě dokument přesvědčil o tom, že se mám vykašlat na posilování poctivě a klidně můžu začít sypat, protože se zas tak moc nestane - díky! :) ()

ORIN 

všechny recenze uživatele

Komplexní - to je první slovo, které mě ve spojitosti s tímto dokumentem napadne. Jeho autor, Chris Bell, se problematikou, která není ani zdaleka tak jednoduchá, zabývá do velkého detailu, ozvláštňuje ji případovou studií v rámci vlastní rodiny a postupně se dostává až na dřeň toho, co je Američanům a jejich povaze vlastní. Občas dokument sice působí jako vylepšené home video, nicméně výpovědní hodnota to bohatě vynahrazuje. ()

Reklama

Nathalie 

všechny recenze uživatele

Filmařsky nápadité, mooreovsky manipulativní a nechutně nechutné pro obdivovatele čistého antického ideálu krásy. Demytizace "velkého zlého steroidového bubáka" je působivá, nicméně na trase 105 minut ztrácí dech, pan Bell zjevně posiluje na objem a nikoli na výdrž:) Lze také polemizovat s metaforou amerického národa na steroidech, steroidy jsou externalitou bytí člověkem západní výkonnostní mentality, toho, že vedle touhy dotáhnout to /závaží/ nejvýš máme k dispozici technickomedicínské vymoženosti i deficit morálního a kritického vědomí. A snížené rozpoznávací schopnosti, jež vykazovala většina oněch " I am gonna be the next Arnie" asexuálních blázínků, kteří si nevšimli, že Mr. Olympia Expres ujel před dvaceti lety. A ačkoliv uznávám brilanci Bellova dokumentu, který nepostrádá i určitý studenoválečný podton, připadám si jaksi šizena- naservírovaní experti, fakta, tabulky, všechno včetně závěrů udělal někdo za mě. S konečným ortelem ve věci steroidy počkám. Během studia v knihovně nebo rozhovoru s Tetsuem bych se poučila více. P.S. Presumpce neviny platí i ve vrcholovém sportu. ()

Cappuccino 

všechny recenze uživatele

Steroidy - ich klady/zápory, odvrátená strana "American dream", dopovacie excesy športovcov, pohľad na U.S. hviezdy z druhého kopca barikády a príbeh troch bratov Bellových. To všetko obsahuje tento nadmieru zaujímavý dokument, ktorému však ku koncu pomaly dochádza šťava, začína sa opakovať a prespríliš kombinovať techniku "ukáž z každého rožku trošku". Režisér dokument Chris Bell rozhodne nie je klasickým príkladom kritizujúceho a nespokojného američana. Naopak ponúka názor "toho", "toho" a "tých", konkrétne príklady, príčinu, priebeh a následky. Vy sami si môžte zvoliť či naozaj stojí za to byť LEN prvým, LEN najlepším, najväčším, najsilnejším a najrýchlejším. A keď sme už pritom. Čo si vlastne zvolíte? ()

reqiuem 

všechny recenze uživatele

ja až neuvěřitelný, jak některý lidi spíš věří tomu, co jim někdo řekne nebo nařídí, než aby věřili svýmu vlastnímu zdravýmu rozumu..média v člověku opravdu někdy můžou vyvolat falešnou představu reality(a konec konců člověk nemá moc možností přesvědčit se o vzdálené realitě jinak), ale přeci neznamená, že když jeden člověk povídal nebo zákon něco nařídil, že je to tak správně..někdo se pak díky tomu dokáže naprosto uzavřít jakýmkoliv jiným možnostem a stává se tak jednoduchým a pokryteckým k sám sobě až mě to samotnýho uvádí v úžas..tenhle film neukazuje jenom to, jak se Amerika a díky ní i celej svět kouká na "drogy", jakými jsou steroidy(ať už je to špatnej či dobrej pohled), ale hlavně omezenost, tupost a naivní důvěru v informace, které k člověku proudí prostřednictvím médií nebo ještě hůř prostřednictvím politiků tak, aby se prosadil záměr, kterej vylepší něčí jméno(neříkám, že by člověk neměl věřit ničemu, ale to co máme v hlavě už někdo fakt používat neumí-přeci si nikdo nemůže myslet, že někdo, kdo se snaží vyhrát, nevyužíje všech prostředků, aby toho vítězství dosáhl a jestli pak nastoupí "genový doping" rozdíly se smažou a kdo pak bude moct posoudit, kdo je opravdu nejlepší?..nebude to nakonec zásluha toho vědce, kterej geny upravil?bude to ještě sport?nebo budeme taky říkat, že je to jeho přirozená součást, protože to tak dělají všichni? ) ()

Galerie (7)

Související novinky

Český herecký úspěch v Karlových Varech

Český herecký úspěch v Karlových Varech

13.07.2008

Přestože si nejnovější režijní počin Michaely Pavlátové Děti noci samotný cenu neodnesl, hlavní herečtí představitelé filmu Martha Issová a Jiří Mádl doslova ovládli podium velkého sálu hotelu… (více)

Reklama

Reklama