Josefína Mutzenbacher: Jak to skutečně bylo... díl 1.

• Česko Josefína Mutzenbacherová: ...jak to skutečně bylo 1. díl (festivalový název) (více)
Pornografický / Komedie
Západní Německo, 1976, 95 min

Josefina Mutzenbacher je mladé nezkušené a zvídavé děvče, které jednou v noci přistihne svého masturbujícího bratra při sledovaní souložících rodičů. Náhlou vzniklou situací je samozřejmě sama vrušena natolik, že svého bratra svede a navzájem se orálně uspokojí. Ať už zní scénář jakkoli absurdně, je tento úvod pouze rozjezdovou dráhou pro film, který se tak nese v odlehčeném duchu. Josefina "prolomila ledy" a objevuje postupně další a další tajemství sexu, jehož náznaky jsou všude kolem ní. Incesty s otčínem, hříchy s farářem i ještě více nezvyklá a odvažná témata se nebojí naťuknout (vlastně úplně otevřít) toto na svou dobu nadčasové dílo, které vás s partnerkou nejen příjemně naladí, ale i nenásilnou formou pobaví. (aR3Zz)

sedm.1

Jak hodnotit porno? I když porno tedy fakt netradiční! Je to spíš taková pornoparodie, která má své kouzlo ve své přirozenosti, (i u pornofilmu) nekomerčnosti a zábavnosti. Dal jsem 5*,stejně jako bych mohl dát odpad, ale znáte to :). Hlavní herečka je pěkná a výkonná po celý film, dabing úžasný 8D, scény různorodé, ... a už radši dost 8D,prostě kdo má rád nepovrchní porno, tohle by si měl sehnat, pro ostatní to bude stejně jen pokleslý brak. ()

xenopus

Po letech jsem se z nostalgie vrátil ke staré osvědčené německé klasice. Sice někdy až třeskutě vtipné hlášky nebo dialogy kouzelného českého dabingu už nejsem schopný citovat doslova tak jako kdysi, ale pořád si myslím, že tato legenda není jen tak ledajaké - řečeno metaforicky - bezpohlavní porno, jakých se dnes produkují neskutečná kvanta. Josefína je legenda a takovým patří čestné místo na piedestalu filmových dějin bez ohledu na žánr. Totéž samozřejmě platí i o některých jednotlivých scénách (zejm. scéna s farářem). Samozřejmě kvalita prudce poklesla u pokračování, které jsou méně dějové a v nichž v hlavní roli už neexceluje přirozeně půvabná Patricia Rhomberg. Belle Époque! Belle Oeuvre! ()

lesumir

Já věděl, že se mi ta Němčina bude jednou hodit :-) Nejsem sice žádný sběratel filmů pro dospělé, nemám oblíbené herečky ani společnosti, ale tuhle nadčasovou bombu jsem si nemohl nechat ujít. I po těch letech to má pořád navrch oproti těm dnešním, má to zajímavý děj, Rhomberg umí zahrát i něco jiného než jen sténání a dialogy byly kupodivu vtipné! Takhle by mělo vypadat pořádný „Péééčko“… ()

Frajer42

Velmi vtipná německá zvrácenost s úžasným českým dabingem. Pokud i pornografie má svůj kultovní film, pak je to tento. Ženy jsou ve filmu pěkné, leč vzhledem k soudobým trendům jsou nepatřičně ochlupené, což se někomu může líbit a jinému ne. Kdopak by si tak šikovnou Josefínu nenarazil. V tomto filmu nepohrdl ani zvrácený kněz a ani nevlastní otec. Uspokojovat se u toho člověk může a nemusí být nutně sám. Tak co řešíme. Za sebe dávám 3*. ()

kondor77

Jeden z nejlepších filmů všech dob (v rámci žánru, pochopitelně). Zde je odkaz na film v češtině (ten dabing je šílený, ale filmové teoretiky, historiky, honiče a pány z Moviezone by mohl zajímat). ()

• Pikantní je, že za jednoho z možných autorů předlohy je považován Felix Salten, jehož jiná práce inspirovala Disneye k Bambimu (1942). (DruidKarel)
  • Film bol zakázaný v Nórsku (1971-2003). (Paldiny)
  • Literární předloha se dočkala i českého překladu – „Josefina Mutzenbacherová neboli Paměti vídeňské holky, jak je sama vypravuje“. (kondor77)