Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Budapešťská barová zpěvačka Zara (Greta Garbo) je zhrzená alkoholička, kterou pronásleduje mnoho mužů, ale ona žije se spisovatelem Carlem Salterem (Erich von Stroheim). Na Salterově statku se objeví cizinec Tony (Owen Moore), který prohlásí, že Zara je ve skutečnosti Maria, manželka jeho blízkého přítele Bruna (Melvyn Douglas). Tony tvrdí, že Maria ztratila paměť během invaze za první světové války před deseti lety. Zara si nic nepamatuje, ale k Salterovu zděšení s Tonym odjíždí. Bruno, nyní důstojník italské armády, se na svém rozsáhlém panství snaží Mariinu paměť přimět k návratu. Nikdo si není jistý, zda je Zara skutečně Maria... (mac000)

(více)

Recenze (3)

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Na závěr první epochy zvukové tvorby Grety Garbo přišla adaptace divadelní hry italského dramatika Luigi Pirandella z roku 1929. Ne příliš šťastné řešení látky selhalo v úvodní kapitole odehrávající se údajně v Maďarsku roku 1925 (původně situované do Německa), dokonce legračně selhalo tam, kde měla Garbo být stylizována jako šantánová zpěvačka (styl Lola Lola), a bohužel i v příliš nevěrohodném závěru. Nicméně jistou rehabilitaci si As You Desire Me zaslouží. Film, který vznikal navzdory její nechuti setrvávat i nadále v Hollywoodu, otevřel cestu příjemného páru Garbo/Douglas. Ti dva spolu později zajiskřili ještě dvakrát, v Ninočce a v Ženě dvou tváří. Začínali sice jako kandrdas a legenda, kdy je začínající Douglas veden suverénně pasivním výkonem Garbo a dává tak velký prostor odvážnému tématu amnézie a návratu k původnímu životu bez navrácení kýžené paměti. Nicméně stačilo několik málo let a už si byl mnohem jistější. Nasbíral ostruhy po boku Marleny Dietrich ve filmu Anděl či byl hlavní hvězdou návratu Arsene Lupina. As You Desire Me tedy nabízí různá plus, včetně skutečně zajímavého dekadentního kostýmu, který Garbo odkrývá záda či jí dává ojedinělou příležitost nosit blond účes, ale pokud by tomu dějiny chtěly a Garbo už by se do Hollywoodu nikdy nevrátila, nebylo by to dost. Naštěstí tu příští rok byla Královna Kristýna, ale to už je zase jiný příběh... ()

Svadbos 

všechny recenze uživatele

Priemerná adaptácia o amneziačke Garbo, vracajúca sa k manželovi, ktorého si ani nepamätá. Snímok nie je nikdy taký dobrý, aký by mal byť. Film bol natočený podľa divadelnej hry Luigiho Pirandella. ()

Reklama

rivah 

všechny recenze uživatele

Greta Garbo jako zářivá blond šantánová zěpvačka, která ztratila paměť, Stroheim jako její panovařný druh a Mlevyn Douglas jako mladý milenec. Celkem to šlo.(50%) ()

Galerie (24)

Zajímavosti (2)

  • Erich von Stroheim bol obsadený na naliehanie Grety Grabo, ktorá hrozila odchodom. (Michal74)

Reklama

Reklama