poster

Jakou mě chceš mít

 • USA

  As You Desire Me

Drama

USA, 1932, 70 min

Scénář:

Luigi Pirandello (divadelní hra)

Hudba:

William Axt

Střih:

George Hively

Scénografie:

Erik Aaes

Kostýmy:

Adrian
(další profese)
 • Svadbos
  ***

  Priemerná adaptácia o amneziačke Garbo, vracajúca sa k manželovi, ktorého si ani nepamätá. Snímok nie je nikdy taký dobrý, aký by mal byť. Film bol natočený podľa divadelnej hry Luigiho Pirandella.(17.10.2011)

 • NinadeL
  ****

  Na závěr první epochy zvukové tvorby Grety Garbo přišla adaptace divadelní hry italského dramatika Luigi Pirandella z roku 1929. Ne příliš šťastné řešení látky selhalo v úvodní kapitole odehrávající se údajně v Maďarsku roku 1925 (původně situované do Německa), dokonce legračně selhalo tam, kde měla Garbo být stylizována jako šantánová zpěvačka (styl Lola Lola), a bohužel i v příliš nevěrohodném závěru. Nicméně jistou rehabilitaci si As You Desire Me zaslouží. Film, který vznikal navzdory její nechuti setrvávat i nadále v Hollywoodu, otevřel cestu příjemného páru Garbo/Douglas. Ti dva spolu později zajiskřili ještě dvakrát, v Ninočce a v Ženě dvou tváří. Začínali sice jako kandrdas a legenda, kdy je začínající Douglas veden suverénně pasivním výkonem Garbo a dává tak velký prostor odvážnému tématu amnézie a návratu k původnímu životu bez navrácení kýžené paměti. Nicméně stačilo několik málo let a už si byl mnohem jistější. Nasbíral ostruhy po boku Marleny Dietrich ve filmu Anděl či byl hlavní hvězdou návratu Arsene Lupina. As You Desire Me tedy nabízí různá plus, včetně skutečně zajímavého dekadentního kostýmu, který Garbo odkrývá záda či jí dává ojedinělou příležitost nosit blond účes, ale pokud by tomu dějiny chtěly a Garbo už by se do Hollywoodu nikdy nevrátila, nebylo by to dost. Naštěstí tu příští rok byla Královna Kristýna, ale to už je zase jiný příběh...(16.10.2016)

 • - Erich von Stroheim bol obsadený na naliehanie Grety Grabo, ktorá hrozila odchodom. (Michal74)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace