Vaši kamarádi hlodavci

• USA Your Friend the Rat (více)
Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný
USA, 2007, 11 min

Potkan Remy a jeho rovnako oduševnený brat Emil s nadšením vysvetľujú, prečo by ľudia a potkany mali vzájomne spolunažívať v krásnej symbióze. Svoje hypotézy odôvodňujú historicky a vedecky podloženými faktami. Remy nám pripomenie dejiny, kedy ľudia a potkany žili pokojne vedľa seba a zdieľali historické míľniky spoločného vývoja. Emil nám zároveň predloží niekoľko vtipných potkaních argumentov, prečo by si ľudia mali potkany väčšmi vážiť. Na záver Remy aj Emil odhodia všetky zábrany a zaspievajú pieseň, v ktorej opíšu svoju vysnívanú utópiu – víziu ideálneho vzájomného spolužitia ľudí a potkanov bez bariér, rasových či medzidruhových predsudkov, v úcte a láske, ktorá pretrvá až do konca sveta. (oficiální text distributora)

josieaddms

Můj mladší brácha je z toho paf. Já se zase něco přiučila, a hlavní přece je, že to baví děti. A mimochodem, ta písnička je příšerná! ()

LuiCJ

Veľmi dobrý nápad, ktorý sa venuje téme prečo mať rád krysy/potkany v podaní Remyho a Emilea. V tomto krátkom filme 2D animácia funguje výborne. Kraťas je rozdelený do jednotlivých období (Staroveký Rím, čierny mor atď.) a v každej časti je daná sekvencia výtvarne spracovaná tak aby to vyzeralo ako z daného obdobia (samozrejme s úpravami). A to sa mi na tom páči najviac. Videl som aj druhú verziu filmu s komentárom režiséra Jima Capobianca a vedúceho výpravy Natea Wragga, kde rozprávajú o histórii a vzniku filmu a množstvo zaujímavých vecí. ()

dawexx

Můj asi nejoblíbenější kraťas od Pixaru. Velmi vtipnou formou referuje o soužití krysáků a člověků s využitím hned několika druhů animace. ()