Přímý kontakt

Carlos Silva Da Silva

Kostýmy:

Katya Ivanova
  • e-arthworm

Příšerná záležitost, spadající spíše do kategorie "C", než-li mezi klasická "béčka". Lundgren sice v porovnání s řadou svých předešlých snímků vypadá až nečekaně dobře, ale tím výčet pozitiv končí. Bitky a přestřelky nejsou tak zběsile sestříhané jako např. u většiny soudobých Seagalových děl, leč hlavní hrdina sráží veškerou akci dolů naprostou absencí rychlejšího pohybu - celý film odehraje ve vysloveně pěším tempu, včetně "útěku" před Hummerem v jakémsi nádražním podchodu. Děj začíná dávat částečně smysl až v samém závěru, určité pasáže (opakované vyvražďování civilistů, několikavteřinová "milostná" scéna aj.) jsou nadbytečné a záporáci vysloveně směšní. Vrcholem je použití scény z Van Dammova filmu "Teror ve vlaku", přičemž za do očí bijící považuji především armádní náklaďák, opatřený výrazným slovenským znakem na dveřích (pro nezasvěcené - "Teror ve vlaku" se totiž odehrával na Slovensku, zatímco "Přímý kontakt" v Bulharsku). "Přidělal jste mi pěknou řádku problémů... - To mě mrzí."(23.10.2010)

• Daryl.Dixon

No nic jsem od toho nečekal a i tak to byla kravina, která mě nebavila od začátku do konce, přestože se blonďatý steroid snažil působit fakt drsně, zvláště když vždy na poslední chvíli uskočil nějaké té střele, aby pak zasáhla nevinného civilistu, tak to na mě působilo spíše směšným dojmem (ne legračně směšných). Jednu hvězdu to ode mě má za to, že jsem to ve zdraví přežil.(4.1.2015)

• waska

A bůh stvořil filmovou kategorii "C". O herectví se tady nedá mluvit, to je prostě další drsňácký protagonista Dolpha Lundgrena, kterého "zdatně" doplňuje Michael Paré. Těch nesmyslů a očividných chyb ve filmu se také dá napočítat pěkných pár desítek možná i víc. Je to naprostá zhovadilost, ale aspoň mě lehce potešil generál Drago.(20.4.2009)

Je to celkom dobrý akčný film s Dolphom Lundgrenom, ktorý patrí medzi jeho priemerné až slabšie filmy. Má dobrý príbeh o únose a následnej ochrane jednej ženy pred armádou. Akcie je tu dosť, nechýbajú súboje, prestrelky, rôzne naháńačky a aj viaceré výbuchy. Som spokojný so súbojmi a celkom aj s prestrelkami, Lundgrenovi to ešte stále celkom ide. Najviac sa mi páči úvodná bitka vo väzení a súboj s jedným vojakom na vojenskej základni alebo dosť dobrá prestrelka na štadióne a na konci filmu. A tam musím určite pochváliť smrť hlavného záporáka. Tento film má jednu dosť veľkú nevýhodu a to neuvedomenie si veľkosti rozpočtu. Podľa mńa, ked´ akčný film nemá moc veľký rozpočet, tak sa má hlavne zamerať na lacnejšie akčné scény ako súboje a prestrelky, ale tento film obsahuje aj veľa naháńačiek, ktoré nie sú najhoršie, ale pôsobia až moc lacno. A to ešte ani neviem, ktoré sú natočené pre tento film, pretože napríklad naháńačka s taxi bola vo filme Teror vo vlaku s Van Dammom a všimol som si aj jednu scénu z filmu Zabijak so Seagalom. A tiež si myslím, že lacnejší film by sa mal odohrávať na menšom množstve miest a tento film sa odohráva na dosť veľkej ploche. Zaujímavo je tu zobrazená táto balkánska krajina, pretože sa tu úplne bez problémov zabíjajú civilisti, obrnené vozidlá v meste prechádzajú po autách a podobne. Toto je veľmi rozporuplný film a tak úplne chápem všetky hodnotenia. Na jednej strane je to film, kde sa stále niečo deje a nuda tu nemá šancu, ale na druhú stranu je tu až moc nezmyslov ako napríklad Americká ambasáda uprostred lesa a vedľa nej skoro rozpadnutá opustená budova a film tiež pôsobí až moc céčkovo. Musím povedať, že som čakal o niečo viac, ale aj tak nie som sklamaný. Lundgrenových fanúšikov poteší a ostatní by sa mu mali radšej vyhnúť. Ja som spokojný, ale Lundgren podľa mńa v poslednej dobe natočil aj podstatne lepšie filmy ako napríklad Priamy zásah alebo Diamantoví psi. Objektívna kvalita filmu- 50%, film sa páči mne na 60%.(6.6.2009)

• sedm.1

Ze začátku jsem byl s ohledem na úroveň Lundgrenovo posledních počinů docela příjemně překvapen.Slušná atmosféra,Dolph se pořád mlátil,krev stříkala,akce střídala akci a mělo to docela i slušný spád,vše sice pořád na úrovni průměrného béčka s tradičně dementním dějem,ale bylo to tam.Bylo to tam,ale jen zhruba do poloviny filmu.Pak vše jmenované zmizelo,tedy krom dementního děje.Závěrečná akce ve starém muzeu,nebo co to bylo,bylo pak už jen závěrečným podtrhnutím slaboty,do které se film postupně zahrabal.Škoda,skutečně po dlouhé době to měl Lundgren docela dobře rozjetý,nakonec však skončil tam,kde většina jeho filmů z posledních let.Ještě bych chtěl nicméně poukázat,že Dolph mi také po dlouhé době připadl,že ho to i docela baví,neházel megaunavený a nepřítomný ksichty a byl i v kondici.Možná že to bylo jen kvůli opravdu hezké partnerce,ale možná že by se mohlo začít blýskat i na lepší Dolphovy filmové časy.(21.5.2010)

• - Do kin byl film uveden jen ve Spojených arabských emirátech, Kuvajtu a v Číně. (Conspi)

• - Filmová věznice Vratov, kde je za pašování zbraní uvězněn Mike Riggis (Dolph Lundgren), se objevuje i ve filmu Neporazitelný II: Poslední zůstává (2006). (Conspi)

• - Spoiler: Asi v 42. minúte, keď Mike Riggis (Dolph Lundgren) ukradne taxík, tak ho naháňajú vojaci slovenskej armády, ktorí po ňom strieľajú a jeho zbesilá jazda sa končí výbuchom na benzínovej pumpe. Rovnaká scéna sa odohrala vo filme Teror vo vlaku (2002), kde hral hlavnú úlohu Jean-Claude Van Damme. (marciano)