Tokyo Gore Police

(festivalový název)
  • Japonsko Tókjó zankoku keisacu (více)
všechny plakáty
Trailer 1

Nejlepší členka elitní japonské jednotky "gore police" bojuje proti neustále se objevujícím mutantům a agresivním zrůdám. Ve svém oboru je absolutní špička, téměř neporazitelná. Vše se však zvrátí ve chvíli, kdy se sama stane "nakaženou" a dozví se pravdu o původu nákaz a skutečném charakteru vlastní jednotky. Japonský splatter, kterému není nic svaté. Hektolitry krve, mraky brutalit, fatalit, rozmašírovaných těl, bizardních postav a jedna krásná, na první pohled křehká dívenka uprostřed toho všeho... (Flipnic)

Trailer 1

cocrHeLL

Pro fanoušky "japonských filmů dělaných pro západ", které se předhánějí ve své bizarnosti, nesmyslu a množství krve, je Tókjó zankoku keisacu bezesporu absolutní povinnost. Prozatím je to zatím absolutní top těchto bizárů, co jsem viděl - nutno podotknout, že s ohledem na total bizar japanese movies jsem zatím objevil jen špičku ledovce a takových šíleností jsem viděl jen ze pár. Každopádně mě překvapilo, že to mělo i příběh, až mě to šokovalo. "Inženýři" byli suprový zrůdičky, dost originálně zmutovaní (nechyběly mutace choulostivých partií, což nesmí v takovém filmu chybět). Záběry mě taky dost překvapily - od takého bizáru bych čekal nějakej šunt. Závěrem bych řek jednu věc - přestože jsem byl na promítání ve Scale, tak tam byly reklamy! Kupodivu ale nebyly otravné :D ()

bizz_mjc

Lovci inženýrů, geneticky zmutovaných vrahů, to mají vždy těžké. Potřebují nejen odvahu, ale i pořádnou pláštěnku, nebo alespoň deštník. Účelově šokantní, výsostně explicitní gore podívaná s parafrázujícími popkulturními odkazy a ctěním japonských tradic, kde je krve až po kolena (a nejen to), má ale spoustu (nejen těch gore) nápadů, které jsme později viděli v jiných filmech jako Matrix, Kill Bill, Suicide Club, Repo ad. vč. animační vsuvky. Tenhle Blade Braindead Runner vyžaduje velkou dávku ironického pochopení a jde v tradici bizarního japonského "umění" (Tetsuo, Guinea Pig, Grotesque), která určitě mohla inspirovala tvůrce Tromy, ale klidně i The Asylum, prostě klub otrlého diváka. ()

daEmoNickY

Poustel jsem to brachovi, ktery spechal na autobus. Rychle jsem to projizdel a sestrihane by to dalo tak, tipuju, 40 minut. Predtim jsem si to uzil bez posouvani. Pisu to proto, ze bracha je hardcore a s filmama se nesere, ja na filmech vetsinou resim picoviny, tak takhle .... Bracha se u toho bavil, hlavne u tech reklam. ________ Delka nekterych zaberu se snazi dostat tvurcum medajli "tady varime jenom umelecky" . Par lidi se z te vysledne mnamky pak poblije, takze to taky splni ucel http://www.csfd.cz/reziser/2993-lynch-david/ (tech par bulimicek mi za to pak "libalo ruce"). Zbytek lidi pak muze aspon rikat, ze se poblili (a obivovat ), takze to to splni ucel taky. ________ Ti co se nepoblijou si "urcite" uzijou zabavne nasili a keci tech blinkalku, tak jako v http://www.csfd.cz/film/4708-braindead/ , http://www.csfd.cz/film/4714-meet-the-feebles/ , http://www.csfd.cz/film/228523-bagman-profession-meurtrier-le/ (velice kratky na YewTube) nebo http://www.csfd.cz/film/16956-freddyho-ulet-freddy-got-fingered/ . ()

Musak

Tenhle film je vskutku specifický, chvíli na plné hodnocení, chvíli na odpad. Rozpočet na film musel byt nižší než cena piva v lidlu, ale krve je tam víc než ve všech tarantinovkách dohromady. Trochu říznuté Hvězdnou Pěchotou a to vše okořeněné japonskou zvrhlostí a nechutností a vznikne toto. Další do řady filmů, kde je třeba být hodně otrlý! ()

seeker23

Esenciální splatterpunk, opravdu tu neustále stříká červená. Japonský tým přebírá vnějškovou inspiraci 80s cyberpunkem (Záblesky bladerunnerovské stylizace, verhoevenovské TV spoty ve stylu Robocopa či spíš Hvězdné pěchoty, Cronenbergovské biotechnologie...) a spojuje ji s opět jen povrchním přebíráním estetiky krve typické pro gore filmy a typicky béčkovou narací. Naprosto eklektické dílo, které záměrně klouže po mnoha površích a záměrně hraje nefér hru, protože pod těmi tunami bizarních, pečlivě designovaných tvorů a zbraní probleskují momenty typické hlavně pro italské gore filmy (či spíše giallo produkce), které bývají často něčím víc než jen tupou béčkovou zábavou. Tyto momenty se však nikdy nerozehrají dál, naopak se ukáže, jak tenká linka dělá větší hloubku od největšího klišé. Žádné jemné posuny, veškeré stylotvorné prvky jsou použity přespříliš okatě, ovšem je toho tu tolik až to vytváří dojem něčeho víc, byť jediným cílem je bavit a šokovat. Je to poměrně zneklidňující zkušenost. Ten film je mutant, tedy něco, co nespadá do žádné nám známé kategorie. A mezi infantilní nadsázkou a lyrizováním extrémního á la giallo se pohybuje bez jasného klíče. Nesedí srovnání s Tromou, protože (mimo další rozdíly) vše je mnohem pečlivěji uděláno, nesedí ovšem ani srovnání s propracovanými crossžánrovými hybridy typu např. korejského snímku Gwoemul AKA Mutant, protože zde je rozlišení mezi záměrným a nezáměrným téměř znemožněno, což ovšem nejspíš záměr byl. ()

• Jedná se o remake Nishimurova staršího filmu Anatomia Extinction z roku 1995. Tokyo Gore Police má však oproti tomuto filmu spoustu úprav a je podstatně delší. (Sesshoumaru)