Tokyo Gore Police (festivalový název)

Tókjó zankoku keisacu

東京残酷警察

Tôkyô zankoku keisatsu

Tokyo Gore Police

Akční / Horor / Sci-Fi

USA / Japonsko, 2008, 110 min

Tak dámy a pánové poprosím vás, aby jste před začátkem filmu odsunuli všechno jídlo bokem, protože vás brzo přejde chuť. Pohodlně se usaďte, vytáhněte deštník a gejzíry krve můžou začít stříkat na plné obrátky! Možná si chvílemi budete připadat, že sledujete jen nějaké reklamní shoty z japonské televize, ale nenechte se mýlit. Tyto reklamy jsou úplně o něčem jiném než ty, jenž nám nabízí u nás například NOVA. Bizardní slogany a nejrůznější propagační ukázky jsou místy opravdu šílené. „Chcete se nechat naverbovat do řad policie a beztrestně si pořádně zastřílet? Máte rádi bolest? Tak si kupte trojbarevné nožíky a pořádně se dořežte!“ Slovo GORE zde není uvedeno jen tak pro legraci. Zde ho uvidíte v tak velkém množství, že na to jen tak rychle nezapomenete. Budou se sekat nejrůznější končetiny, kutálet hlavy, občas se i kus mozku rozprskne na kameru, ale všechny tito momenty jsou natočeny v poněkud humorném duchu, takže si zakrývat oči rozhodně nebudete muset. Přiznám se však, že mě po čase ty vodotrysky červené tekutiny přestávali pomalu bavit. Dle mého názoru všeho moc škodí.(29.6.2011)

Jo bylo to šílený a zvrácený, ale bohužel jsem po dokoukání necítil naprosto nic. Nebyl jsem nějak zhnusen jen jsem koukal co se tu neustále děje Takže pro mě spíše zklamání. A to jsem pro změnu nečekal nic extra. Navíc některé gore efekty či jiné efekty vypadaly hodně blbě. A to nemluvím o maskách. Další filmy od tohohle režiséra asi vynechám. Jeden jeho film stačí.(28.2.2013)

Spatlanec všeho špatného, co na světě je, potěší jak na hororové úchlárny závislé fanoušky, tak lidi, kteří prokouknou každý reklamní trik, a tak jim reklama na podřezávatka pro cool emaře přijde jako nevhodnější přístavek k televizním novinám na Nově. Ale celkově tomu chybí nějaký smysluplný rámec.(11.7.2009)

Tak jsem zase o něco chytřejší. Průměrný japonec má v těle 30 litrů krve, soukromá policie je vynikající nápad, motorovou pilou se nenajíš, dětem je třeba místo ořezávátek s Hello kočičko kupovat podřezávátka v pastelových barvách, dokonce už vím, jak to vypadá, když se někdo ufuckuje k smrti a je mi jasné, že každý nipon inženýr je zmutovaná zrůda. Ale to jsem vlastně tušil.(11.1.2011)

Tak k tomuhle neni co dodat, Tokyo Gore Policii se dá dát buď to odpad, nebo 5 hvězd. Rozhod sem se pro druhou variantu, protože sem se ani chvíli vůbec nenudil a s otovřenou pusou sem čekal na to, co si režisér nechutnějšího a zvrácenějšího připraví v další scéně, ale některé věci byli už fakt moc, ale přesto Tokyo Gore Police stojí za pozornost a je jasný, že po zkouknutí, už na ní těžko zapomenete!....85%(24.10.2009)

• - Jedná se o remake Nishimurova staršího filmu Anatomia Extinction z roku 1995. Tokyo Gore Police má však oproti tomuto filmu spoustu úprav a je podstatně delší. (Sesshoumaru)