Tokyo Gore Police

(festivalový název)
  • Japonsko Tókjó zankoku keisacu (více)
Trailer 2

Nejlepší členka elitní japonské jednotky "gore police" bojuje proti neustále se objevujícím mutantům a agresivním zrůdám. Ve svém oboru je absolutní špička, téměř neporazitelná. Vše se však zvrátí ve chvíli, kdy se sama stane "nakaženou" a dozví se pravdu o původu nákaz a skutečném charakteru vlastní jednotky. Japonský splatter, kterému není nic svaté. Hektolitry krve, mraky brutalit, fatalit, rozmašírovaných těl, bizardních postav a jedna krásná, na první pohled křehká dívenka uprostřed toho všeho... (Flipnic)

Trailer 2

Flipnic

Nakonec se nejedná o takový zázrak, jak jsem myslel. Každopádně je to ultrakrvavé, cyberpunkové, fetišistické a neuvěřitelně bizardní splatter dílo. Tvůrčí tým se snažil, a skutečně se mu to povedlo, narvat do filmu snad všechna klasická japonská horrorová, explotation, samurajská, akční a cyberpunková témata. Takže se zde setkáme se scénami jako vystřiženými z klasik 70. let typu Lady Snowblood 1 (1973) a 2 (1974), dále klasického Tetsua (1988) a 964 Pinocchia (1991) až po různé klasické splatterové prvky, stříkance krve, rozšmelcovaná těla atd. Film do poloviny nemá ani výrazné tempo ani nějaký konkrétní děj, druhá část se pak zvrtne v ultrabrutální akční řežbu, která bohužel trpí špatnými a trapnými triky. Filmaři se také snažili o humor, zejména ve stylu Verhoevena či Fukasakova Battle Royale (2000), tedy neustálé brutální reklamy a spoty v TV, jak pro děti, tak celé rodiny apod. Jak vidíte, výše zmíněný výčet filmů a témat, která se v tomto filmu objevuje je tak vysoký, že člověk moc nechápe, co a jak z toho má vnímat... Prostě někdy méně znamená více a "Jak s pejskem a kočičkou vařili dort..." Každopádně - krásná hlavní herečka a perfektní hudební motiv! ()

Shit

Neuvěřitelný gore jatka a někde hluboko pod tim bizarní příběh o policistech, co loví inženýry-zabijáky, který nejenže vražděj fakt brutálně, ale ještě pokud je někdo zraní, tak se jim z toho místa stane nějaká big fucking gun, takže se člověk dočká takových šíleností jako motorovka místo ruky, místo péra obří pérodělo, krokodýlí tlama místo nohou a nebo oční kulomety a podobných nápadu je tady fakt extrémní množství a celý to působí fakt neskutečně bizarně, stejně jako vsuvky v podobě tv reklam na perfektní žiletky na podřezávání se, kde si to podřezávání zápěstí trojice dívek přímo radostně užívá a člověk by si to nejradši hned koupil. Prostě ten kdo chce vidět naprosto ujetej film ,kde se trhaj těla na cáry, rozsekávaj hlavy na hadry, ukousávaj všechny kočentiny, všude jsou samý střeva a asi tak +-50 miliard litrů krve, tak je tohle jasná volba. Já osobně vůbec nelituju, že sem to viděl, i když sem se občas nudil jako prase, ale za ten zážitek to stálo ()

Fr

CHTĚLA BYCH SE STÁT POLICISTKOU, JAKO MŮJ TATÍNEK..... /// ,,Ruka“ je policajtka a lovkyně ,,inženýrů“ - nového druhu zločinců. Její umění a jemnou práci s motorovou pilou by obdivovali nejen v Texasu (i když katana je stále jistotou)..... ,,MY CHCEME KREV! HODNĚ KRVE! VÍC!!!“ - asi žadonili nešťastné děti tvůrců tohoto ,,dojemného detektivního“ snímku, ve kterém policie dělá maximum pro blaho občanů. Mrtvoly se vejdou do krabice od (větších) bot, zrak potěší několik ,,fujtablů“ a bránice polechtají hezké reklamy a morbidní písničky. Ale hlavně to však jsou KRVAVÉ LÁZNĚ, ze kterých by měl radost i Dexter. No a co. Nás baví třeba Tucker a Dale, a Japonci zase svůj černej humor utápěj v krvi. Jinak je to samozřejmě hovadina. Jednak ukousnutej ,,pták“ vypadá (určitě) jinak a hlavně – děj jen odvádí pozornost od divných triků a červený barvy. Vážně bych tu nebral vůbec nic (ani krokodýlí tlamu místu vagíny). VÍTEJTE VE SVĚTĚ INŽENÝRŮ! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chci se stát inženýrem a nemuset studovat –(ale pozor, už je vás víc!). 2.) Zjistím co mají společný Charles Manson, James Jones a Maria Gonzales. 3.) Dlouho jsem nikoho neviděl letět na bazuce. 4.) Chci vidět největšího čuráka na světě (nelekej se, jednání z parlamentu vysílá čt24!). /// PŘÍBĚH ** HUMOR ** AKCE ** NAPĚTÍ * ()

Skejpr

Ultimátní přehlídka snad úplně všeho, co jste kdy chtěli vidět na filmovém plátně, ale báli jste se na to jen pomyslet. A taky toho, co ste nikdy vidět nechtěli a ani ve snu by vás nenapadlo, že to vůbec může někoho napadnout. Mléčné žlázy stříkající kyselinu, metr a půl dlouhá ozubená vagína a bullet time s fuckujícími pahýly. A spousta krve, úchylného humoru, záměrného tvůrčího neumětelství a totální videobéčkový look i feeling - Ve správném prostředí a se správnými lidmi ultimátní zážitek. A Festival otrlého diváka tím správným prostředím rozhodně je. ()

Cervenak

Braindead konečne prekonaný? Čo do krvavosti, určite áno. Kriste na nebi, niečo také sa nevidí každý deň! Šikmooký sudca Dredd v minisukni a fishnetkách rúbe mutantov i polišov v smršti toho najbrutálnejšieho, najbizarnejšieho a najúchylnejšieho z Verhoevena, Barkera, Raimiho, Argenta, Tsukamota či Jacksona. Muž s odhryznutým penisom! Muž s gigantickým zmutovaným penisom! Žena, čo namiesto rozkračovania nôh otvára krokodíliu papuľu! Mutant s motorovou pílou vyrastajúcou priamo z tela! Guľomet strieľajúci odrezané ľudské ruky! Lietajúci poliš s pohonom na krvavé gejzíry! A uprostred toho ľadová kráľovná Eihi Shiina s rozkošným ambrélikom, ktorý si vystrie proti lejaku krvi z pahýľov chlapa, čo jej v metre siahol na riťku. WHAT?! THE?! FUCK?! ()

• Jedná se o remake Nishimurova staršího filmu Anatomia Extinction z roku 1995. Tokyo Gore Police má však oproti tomuto filmu spoustu úprav a je podstatně delší. (Sesshoumaru)