Už od starých časů se po mnoho generací šíří příběhy o epických bitvách a mystických legendách v drsné a tajemné Skotské vysočině. Ve filmu se k legendě přidá nová pověst, když odvážná Merida stane tváří v tvář tradici, osudu a nejkrutější bestii. Merida je zkušená lučištnice a impulzivní dcera krále Ferguse a královny Elinor. Je odhodlána jít si v životě svou vlastní cestou. Vzepře se starému zvyku zasvěcení pánům země. Silnému lordu MacGuffinovi, mrzutému Macintoshovi a svárlivému Dingwallovi. Meridiny činy nechtěně rozpoutají v království chaos a běsnění. Když se obrátí o pomoc k podivínské staré čarodějnici, dostane prokleté přání. Merida, která následuje nebezpečné síly, objeví význam skutečné odvahy, aby zlomila příšernou kletbu, než bude příliš pozdě. (Falcon)

caniferus

Jden z naj animakov poslednej doby. Z pociatocneho pesimizmu premena z uzasnej animacie a pribehu na absolutnu euforiu, venovanie Stevemu Jobsovi kvality len podtrhlo. Klobuk dole a len tak dalej PIXAR!!!! ()

Pavlo

Pekná rozprávka so skvelou animáciou, zaujímavým a trocha poučným dejom, dobrou hudbou a s veľa vtipnými scénami. Odporúčam každému milovníkovi rozprávok, či Pixar filmov. ()

Lucka07

Tak protivnou pohádku jsem snad ještě neviděla. Animace byla sice povedená, hlavní myšlenka dobrá, ale ta pubertální zrzka s šílenými vlasy mi lezla na nervy celou dobu. Aspoň na závěr se mohla učesat. ()

Slida79

Další z animáků o vztazích mezi rodiči a dětmi. Jedoduchý příběh jen z lehkým humorem, nádherné zpracování ve 3D, kadeře Rebelky jsou opravdu ztrhující podívaná (někoik měsíců práce navíc stály za to). Není to jeden z těch u kterých se potrháte smíchy, ale opravdu pohádkový příběh, který má co nabídnout. 80% ()

Gyl

Jsem asi divnej, ale mě to nepřišlo jako něco extra. Příběh nic moc, animace nic moc (toho nápadníka jak na všechno hází hemra jsem viděl v Karcoolce, tam hrál německého dřevorubce). Roztomilá mi přišla ta čarodějnice a medvěd s korunkou na hlavě. Haha. Ale mohl by to být pěkný večerníček. ()

Diceros

Za mě teda zklamání... dle hodnocení jsem čekal opět pecku od pixaru ale ta se nedostavila. Byl to těžkej průměr a styl se mi ani moc nelíbil. Co se týče animace přírody tak dobrý, co se týče animace postav tak ty se mi nelíbily, ale nadruhou stranu animace zvířat byla naprostá špička. Starodávný styl se mi také nelíbil, ale vyrovnal to nakonec pohádkový příběh, který byl ale dle mě jaksi nevyrovnaný - chvíli dobrý, chvíli nuda, chvíli napínavý, chvíli vůbec nic. Vtipy a hůmor mě tedy vůbec nezaujal. Nevím čím to je ale prostě nic moc skoro bych dal i klidně 2*. Zakončení filmu s klasickým pixarovským ponaučením a výchovnou tečkou na konci, u mě film vždycky zvedne, což se stalo i zde, takže celkem průměrných 3* a Rebelka může být ráda. ()

tuctovychlap

súhlasím s viacerými..tiež som sa priveľmi do tohto animáku nehnal..ale..citujem tradzedy: lebo ako mama jednej neskrotnej proste nemôžem inak :D (len mamu nahradím tatom:)) takže za 80 %.. ()

lubica1995

Veľmi sa sa tešila a bola som sklamaná. Animácia krásna. Ale bolo to na rozprávku príliš temné a hrozivé. A chýbala mi tam láska. Možno som zastaralá, ale myslím tým, okrem lásky dcéry k matke mi v príbehu chýbala aj klasická Love Story. Proste to tam malo byť. :) ()

HanzoO

Film mě nejvíc bavil samotným skotsko-irským akcentem. Pro anglofonní publikum určitě lahůdka. Příběh má své kouzlo, i když vás nic nepřekvapí. Film proudí jako horská řeka a velice pobavý i vtípky. 80% ()

Bilbo.cz

Většina lidí tady Rebelku srovnává s jinými díly Pixaru. Já jako fanoušek Disneyho se na to podívám trochu z jiné strany. U Rebelky má divák celou dobu pocit, že svět jako by není zcela dotažený do konce. Že spousta věcí je pouze jakoby nakousnuta, jsou tam, ale nejsou dále nijak rozvýjena. Příkladem mohou být teřba Meridini tři bratříčci. Nejdříve je naznačeno, že tam jsou, pak je v několika jakoby náhodných scénách naznačeno, že jsou nezbední a nakonec jsou pak využiti v příběhu. Jako divák si nestačím ani všimnout jak se jemunjí, natož je třeba dokázat rozeznat od sebe. A tak je to tady se vším. Není tam nic navíc, nic se by se později neuplatnilo v samotném příběhu. Oproti tomu o to více vynikne jak se nakonec všechny prvky příběhu poskládají do sebe. Přesto onen živoucí svět poskládaný z nepodstatných detailů, svět jako je například ten, kde Locika jen tak tancuje na náměstí, je tím, co mi v Rebelce chybí. Co se týče hlavního příběhu samotnéhho, tak ten je velice podařený a o animaci se nemá smysl rozepisovat. Je precizní jako vždy. ()

TomDolly

Ach ten skvelý Pixar. Úžasne prepracované animácie. Meridine vlasy dali toľko mámahy... Taktiež potešila pamiatka Jobsovi alebo klasicky zobrazovanie ostatných Pixaroviek... Mickey Mouse je famózny! Prvá polovica tohto animáku je síce tak trochu otrepaná a predvídatelná (malí ryšaví princovia lezú poriadne na nervy) ale postupne sa to zlepšuje a ozaj krásne vrcholí. Čarorezbárka je taktiež okúzlujúca. Záporná postava v podaní medveďa, ktorý nerozpráva + jedna hviezdička. Skvelý zvuk aj obraz. ()

ssarka

KONEČNĚ KONEČNĚ originální zápletka,sympatické postavy-všechny + krásná animace...dost jsem začala od Disneyho i Pixara upouštět a hledala jsem nová originální animátorská studia a jejich díla...a možná díky tomu,že jsem od tohoto nic nečekala a podívala se jen z hecu,možná proto,že miluju Skotsko, no prostě mě to nadchlo..:D moc doporučuji ()

Kata.Smoliko

Pixar znova jasně ukázal, že na animované snímky je přeborník. Hlavní hrdinka je o začátku sympatická, avšak ostatní postavy nejsou otravné ani žádným jiným způsobem "špatné". Na 'Rebelce' se mi líbí ta.. jak to nazvat? emancipace? Zatím v každém filmu byla princezna odkázána na prince a tenhle příběh je sice změna, ale příjemná. Samotný film je výchovný, ale ne násilně. Ještě musím podotknout skvělou animaci. Co se týče soundtracku, dvěma slovy, úžasný a emotivní. ()

Margeline

Aaa, Škótsko. Aj vďaka Statočnému srdcu moja obľúbená krajina. Hneď prvý trailer na Statočnú potešil moje srdce. Očakávania síce mohol naplniť aj viac, no zaujal dostatočne na to, aby sa zaradil medzi obľúbené klasiky. Neskrotná ponúka poučný príbeh o vzťahu matky s dcérou a rovnako aj rodinnú zábavu. Mytológia melancholickej škótskej krajiny je krásne vymyslená. Animácia je pekná, pri niektorých akčných scénach ani nedýchate a tá hudba. Humor je skvelý a emócie tiež neostanú na pokoji. Prinajmenšom príjemná rodinná oddychovka. ()

Film Music Prague 2014

Film Music Prague 2014