poster

Vražedné představy

 • USA

  Clean Break

 • USA

  Unnatural Causes

 • Slovensko

  Na život a na smrť

Drama / Thriller

USA, 2008, 93 min

Předloha:

Jacques Haitkin (povídka)

Kamera:

Jacques Haitkin

Hudba:

Sean Murray

Producenti:

Manuel Corbi

Střih:

Paul G. Volk
(další profese)
 • Illy
  **

  Zbytečně moc překombinované, i když herecky to ušlo. Jak ale prohlásila moje žena na konci: byla to slátanina.(25.8.2008)

 • mh.mail
  *

  20% - Film na mě dělal dojem, že se autoři snažili o příběh ve stylu Nebezpečných her. Bohužel však ve snaze překvapit (či snad překvapovat) za každou cenu absolutně rezignovali na vnitřní soudržnost děje a logiku chování jednotlivých postav. Výsledkem je tak zmatený děj, ve kterém jsem se takřka neorientoval, postavy jsou posouvány jako figurky na šachovnici tam, kde je autoři zrovna potřebují mít. O obrovských logických dírách nejenom v ději, ale i v motivaci postav nemluvě. A tak u téměř každé postavy v téměř každé situaci vyvstává zásadní otázka: „Proč se zrovna teď zachovala zrovna takhle?“ Oficiální text distributora tvrdí, že „překvapující závěr vás doslova přiková do křesel!“ Nechci se chlubit, ale pointu příběhu jsem odhadl již na začátku, takže na konci jsem jenom čekal, kdy dojde na potvrzení. Došlo. Ono vzhledem k tomu, jak byl celý příběh postavený, ani nemohlo nedojít. Jenže zatímco ve zmiňovaných Nebezpečných hrách mi konec všechno objasnil, tady vyvstaly spíš další otázky po motivaci nejen pachatele, ale i ostatních postav. Jednoduše se vysvětlilo jenom to, kdo byl vrah, ale nic jiného.(11.3.2013)

 • davidek
  ***

  očekával jsem trochu víc. Respektive od půlky filmu jsem tak trochu tušil jak to bylo, postupně tušení opadávalo a pak mně utvrdil závěr. Co však je perfektní tak kamera a střih. 50%(1.6.2008)

 • Guzo
  **

  Lehce podprůměrný thriller, na který se s klidem můžete podívat, až ho budou dávat někdy večer v televizi.. Tara už má svá "nejlepší léta" asi za sebou, ale pořád jí to tu chvílema docela sekne :-)(11.5.2009)

 • Tomasso001
  **

  Takové vyumělkované 100x ohrané a konec je překroucený jak žaludek v křeči, nelogičnostmi neštříc.(22.11.2008)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace