poster

Uloupené Kosovo (TV film)

Dokumentární

Česko, 2008, 60 min

Scénář:

Václav Dvořák

Hudba:

Josef Spitzer
 • Henk123
  *****

  Ověřitelné zdroje, vysoká informační hodnota, ale smutný pohled na genocidu národu o kterém se moc nemluví. Havel je zmrd, Dzurinda je píča, NATO - terroristi, média - propaganda, že by byl Goebbels hrdý. Kosovo bylo a musí zůstat Srbsku. Smutné jak celý svět přihlíží nad fašizmem a ještě si s ním podává ruce a to i dnes na Ukrajině.(20.12.2014)

 • dzira
  ****

  Jistě, pohled je to naprosto jednostranný a zcela chybí hodnocení albánské strany i jakéhokoli představitele NATO, ale to byl asi i záměr autorů. Dokument chápu, jako pokus o vytvoření protiváhy k obrovskému množství polopravd a lží, které přebrala a vyprodukovala česká média a naši politici. Proto je velmi cenný a tokto je nutné na něj nahlížet....(17.3.2011)

 • Borec3
  ****

  Jednostranný? Ano, ale nebylo po těch tunách popsaného papíru na obžalobu jediného národa (neválčí vždy minimálně dva?) už konečně třeba ukázat druhou stranu mince? Osobně mě dostalo toto: "Armáda Spojených států vybudovala v posledních letech na území Kosova druhou největší vojenskou základnu mimo U.S.A." A pak kdo tu zvyšuje mezinárodní napětí...(25.8.2008)

 • Zeck
  ****

  Ačkoliv mám dojem, že mince má dvě strany, toto televizní dílo mě chce přesvědčit, že se pletu. Tento zajímavý dokument jsem sledoval s pocitem, že na Kosovu mi moc nezáleží, tudiž jsem se na nechutnosti v něm díval trochu s odstupem. Byl jsem zaskočen při ukázkách bombardování Bělehradu, bylo mi zle při sledování ohořelých mrtvol ve vlaku, bylo mi líto lidí, kteří museli opustiť své domovy. Záběry byly zkrátka dojemné... Což ovšem nesmaže fakt, že něco podobného se dělo i opačně. Slobodanu Miloševiči je zde věnována nulová pozornost, což by si toto vrahounské prase jistě zasloužilo. Podle mě si obě etnika nemají co vyčítat. Vraždí se neustále a hlavně NAVZÁJEM. Mám dvě možnosti hodnocení - odpad! za neexistující objektivitu, nebo čtyry hvězdy za pěkně natočený a zábavně poskládaný dokument. PS: Tyto dokumenty by se měly točit objektivní, aby si každý člověk udělal svůj názor, pokud se na něj díval někdo, kdo věří i reklamě v televizi, mohlo by to mít špatné následky...(28.7.2008)

 • Ephemeris
  *

  Tak toto je riadny hnoj. Milovníci všeslovanskej vzájomnosti už roztáčajú praslovanské kolovraty a bijú sa do pŕs. Práve preto sú takéto výblitky nebezpečné a mali by ich úplne zakázať. Toto je manipulácia s historickými faktami ako víno. Srbsko že malo 2 mil. obetí v 1. sv. vojne? A v 2. sv. vojne 2,5 mil.? To sa pánovi režisérovi snívalo? A ďalej: ilýrsky kmeň Dardani (predchodca Albáncov) obýval územie dnešného Kosova už v 4. st. pnl, kedy sa o nejakých Slovanoch nikomu ani nesnívalo. Názov krajiny tiež nie je slovanský. Slovo "kosa" pomenúva poľnohospodársky nástroj v srbčine a aj v albánčine a odvodzovanie od srbského "kos" (drozd) neobstojí. Keď za vlády srbských cárov vznikali hlavné pravoslávne kláštory ako Peć, Gračanica či Dečani, Albánci tam kontinuálne žili. Václav Dvořák, strč si tento svoj pseudo-dokument do análu.(22.4.2017)

 • - Je zde použito množství archivních filmových materiálů, poskytnutých srbskou veřejnoprávní společností Radio i Televizija Srbije. (Pesosek)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace