Wendy a Lucy

• USA Wendy and Lucy

Wendy a její fenka Lucy tvoří nerozlučnou dvojici, která cestuje přes Spojené státy. Cílem jejich cesty je Aljaška, kde by Wendy chtěla pracovat. Film ukazuje drama několika dnů, během nichž Wendy nešťastně uvízne v malém americkém městečku, kde se jí rozbije auto. V témže dni se také ztratí Lucy. Dívka se rozhodne setrvat na místě tak dlouho, dokud fenku nenajde. Je však ve finanční nouzi a během hledání si uvědomuje velkou zodpovědnost, kterou za svého psa má. Poznání, ke kterému dospěje, ji staví před kruté a zásadní rozhodnutí. Wendy a Lucy je nezávislý film, který dokáže malým množstvím výrazových prostředků zobrazit velké existenční drama. K jeho přednostem patří i autentické herectví. (oficiální text distributora)

vito_s

Coming of age film. Rozervaná Michelle Williams, amerika ve spreji. Citlivý film (s velkým f! ) pro citlivé duše. ()

krchopetra

Nie som ten typ človeka, ktorý by bez mrknutí oka robil nepremyslené veci. Predstaviteľka Wendy v tomto filme taká ale je. Nemá dostatok financií, a keď sa jej pokazí auto, nemôže pokračovať v ceste. Michelle mám rada, no tu ma trochu hnevalo, že sa takmer celý čas tvárila viacmenej rovnako. Asi trikrát počas filmu som mala naozaj chuť zaskočiť za ňu a, napríklad poriadne vynadať tomu mladému ambicióznemu predavačovi. Ako vravím, veľa vecí ma tam tak trochu hnevalo a vadila mi moja bezradnosť. Ale to bolo myslím jedným zo zámerov tvorcov. ()

Sejkorka

Je to na můj vkus až moc nezávislé, pomalé a vleklé. I 80 minut je moc. Děj by se vešel do půl hodiny. Klekne jí auto, krade v marketu, ztratí se jí pes, uvědomí si, že pro psa je lepší, když zůstane u nového páníčka. A vyrazí na Aljašku, aby něco vydělala. Není to zas tak špatné, dávám 3 *. Hlavně kvůli Michelle W. ,která hraje skvěle. Jsou tu i dobré žánrové záběry, ale např. co se děje ve tmě, to jsem v TV moc nerozpoznal. Kelly Reichardt rozvláčnost nejspíš miluje. Viz Zkratkou v Oregonu, což jsem řešil přetáčením. ()

marcel5

Poutavě a reálně natočené, ale smutné zakončení při setkání se s realitou. Bezmoc v cizím městě reálně vykreslená. Čekal jsem větší příběh. ()