poster

Šťastný člověk

 • Francie

  Le Bonheur de Pierre

 • anglický

  A Happy Man

 • Slovensko

  Šťastný Pierre

Komedie

Kanada / Francie, 2009, 106 min

 • dyfur
  **

  ....hral tu Pierre Richard to je celé pozitivum filmu.Inak to je nevtipné,kopec dialogov so snahou o humor,ktorý nepríde.Ako bonus si dajte slovenský dabing a je to celé v ....... /Pokus prekonať dvorného dabéra P.Richarda - v podaní P.Olivu- sa nekonal - ani náhodou/ Dve hviezdy dávam len pre hôavného predstaviteľa - inak by to bol odpad.(21.4.2013)

 • Enšpígl
  ***

  Já jsem za to Pierrovo zestárnutí rád, protože konečně se zbaví nálepky roztržitého smolaře a má šanci i na role ve kterých ukáže, že není jen dobrým komikem ale především dobrým hercem, jako podporu svého tvrzení odkazuju třeba na film Robinson Crusoe s Pierrem v roli Robinsona, vynikající herecká "one man show" , kde po žádný ztřeštěný komice není ani stopy . Tuhle roli věčně šťastného nebo spíše pozitivně uvažujícího člověka jsem Pierrovi věřil a hrozně rád bych si tuhle vlastnost přenes z filmu do svýho života, ale copak to tady v tý zemi jde ? Všechno v životě a tady v tý zemi vnímat pozitivně, když stačí říct slovo "poslanec" a mám náladu jak Rambo při pohledu na Vietnamce. Naštěstí tu máme filmy, který umí svým příběhem dodat alespoň na chvíli patřičný svit a pozitivní energii.(7.11.2011)

 • Georgex
  ***

  Pierre Richard nám na stará kolena dokazuje, že není jen ztřeštěný komik, na kterého se smůla lepí na každém kroku. Naopak v této komedii nám ukáže, jakým skvělým hercem je a bez problému zvládne i vážnější role. V této komedii hraje Pařížského učitele fyziky, který zdědí po své tetě restauraci v odlehlé vesnici v Kanadě a starý Pierre se rozhodne využít situace a odstěhovat se na druhý konec světa se svojí dcerou. Zní to idylicky, nicméně netuší, že na jeho restauraci si mnou ruce místní obyvatelé, kteří navíc k tomu nesnáší všechny přistěhovalce. Rozhodnou se proto, že nevítaným hostům připraví peklo na zemi. Starý dobrák Pierre se proto dostává do situací, které jsme u něj vídali v jeho slavnějších filmech, přesto, že on sám považuje své nové sousedy za vstřícné a vždy pomáhající občany. Jedná se o trochu netypickou francouzskou komedii, která stojí na výborném nápadu a výborných výkonech hlavního hrdiny. Ostatní herci sice nedokáží velkému Pierrovi konkurovat, ale jako celek film působí velice dobrým dojmem. Film má pohodové tempo a dá se říci, že se při něm nebudete nudit, i když netlačí na pilu. Celkově tento film hodnotím jako oddechovou komedii, která spíše potěší fanoušky Pierra Richarda, jelikož bez něj bych se k tomuto typu komedie asi nedostal. Moje hodnocení je 60%.(15.4.2012)

 • Radek99
  ***

  Pierre Richard už ani zdaleka nedosahuje kvalit svých někdejších ztřeštěných komedií a z jeho potrhlých podivínů zbyli jen postarší úsměvní pánové, ale stále se na ně ještě dá koukat a celkem obstojně se při tom bavit, když navíc jako bonus tvůrci své menu okořenili řevnivostí mezi metropolitní Francií a provinčním frankofonním Quebecem. Malý, ale přece milý film... ,,Štěstí není cíl cesty, štěstí je způsob cestování"(5.11.2011)

 • Snorlax
  ***

  Byl jednou jeden Belmondo, který se rozhodl po krátké kariéře ve vážných rolích dlouhou dobu bavit své diváky v šarmantních komediích. Byl jednou jeden Richard, který dlouho bavil své obdivovatele ve ztřeštěných komediích. Pak oba zestárli. Belmondo se vydal cestou moudrého staršího pána a zahrál si v několika bezchybných dramatech. Richard se vydal jinou cestou. A já vlastně ani pořádně nevím jakou. Až odporně optimistický profesor Pierre sice svou trvale dobrou náladou dokáže udolat všechny své protivníky, leč mám neodbytný dojem, že udolává i diváka.(30.9.2012)