Reklama

Reklama

Šťastný člověk

  • Francie Le Bonheur de Pierre (více)

Obsahy(1)

Stárnoucí vysokoškolský profesor kvantové fyziky v Paříži, Pierre Martin patří k věčným optimistům a své studenty často zaskočí svým nekonvenčním výkladem na přednáškách. Když nečekaně zdědí po tetičce restauraci v Sainte-Simone-du-Nord, v malé vesnici v kanadském Quebecu, bere tuto zprávu jako možnost pozitivní změny. Příjezd do Kanady je mnohem méně růžovější, než si to s dcerou Catherine představovali. Drsné podmínky zimy je trochu zaskočí a ještě musí bojovat s představami místních obyvatel, kteří se obávají, že cizinec bude vnášet nepříjemnosti do jejich života. Hlavní roli v komedii vytvořil známý francouzský herec Pierre Richard. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (22)

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Byl jednou jeden Belmondo, který se rozhodl po krátké kariéře ve vážných rolích dlouhou dobu bavit své diváky v šarmantních komediích. Byl jednou jeden Richard, který dlouho bavil své obdivovatele ve ztřeštěných komediích. Pak oba zestárli. Belmondo se vydal cestou moudrého staršího pána a zahrál si v několika bezchybných dramatech. Richard se vydal jinou cestou. A já vlastně ani pořádně nevím jakou. Až odporně optimistický profesor Pierre sice svou trvale dobrou náladou dokáže udolat všechny své protivníky, leč mám neodbytný dojem, že udolává i diváka. ()

dyfur 

všechny recenze uživatele

....hral tu Pierre Richard to je celé pozitivum filmu.Inak to je nevtipné,kopec dialogov so snahou o humor,ktorý nepríde.Ako bonus si dajte slovenský dabing a je to celé v ....... /Pokus prekonať dvorného dabéra P.Richarda - v podaní P.Olivu- sa nekonal - ani náhodou/ Dve hviezdy dávam len pre hôavného predstaviteľa - inak by to bol odpad. ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Já jsem za to Pierrovo zestárnutí rád, protože konečně se zbaví nálepky roztržitého smolaře a má šanci i na role ve kterých ukáže, že není jen dobrým komikem ale především dobrým hercem, jako podporu svého tvrzení odkazuju třeba na film Robinson Crusoe s Pierrem v roli Robinsona, vynikající herecká "one man show" , kde po žádný ztřeštěný komice není ani stopy . Tuhle roli věčně šťastného nebo spíše pozitivně uvažujícího člověka jsem Pierrovi věřil a hrozně rád bych si tuhle vlastnost přenes z filmu do svýho života, ale copak to tady v tý zemi jde ? Všechno v životě a tady v tý zemi vnímat pozitivně, když stačí říct slovo "poslanec" a mám náladu jak Rambo při pohledu na Vietnamce. Naštěstí tu máme filmy, který umí svým příběhem dodat alespoň na chvíli patřičný svit a pozitivní energii. ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Zbytečný film. Francouz, co je za každou cenu vždy šťastný, s dcerou se přestěhují do Kanady a trpí tam ústrky nepřejících sousedů. Ústrky nejsou nijak fikané a proklamovaná filozofie životního štěstí postaršího Francouze nehraje v příběhu žádnou roli, vlastně není ani moc předvedená a tak jediné, co vzbudilo mou pozornost bylo jedno natírání zdi (se šaramantním Kanaďanem) a ztracený pokojový psíček (jehož osud byl až příliš realistický na takový typ filmu). Závěr je klišé jak z učebnice. SHRNUTÍ: V Kanadě je zima. ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Pierre Richard už ani zdaleka nedosahuje kvalit svých někdejších ztřeštěných komedií a z jeho potrhlých podivínů zbyli jen postarší úsměvní pánové, ale stále se na ně ještě dá koukat a celkem obstojně se při tom bavit, když navíc jako bonus tvůrci své menu okořenili řevnivostí mezi metropolitní Francií a provinčním frankofonním Quebecem. Malý, ale přece milý film... ,,Štěstí není cíl cesty, štěstí je způsob cestování" ()

Galerie (13)

Reklama

Reklama