Šťastný člověk

Šťastný Pierre

Komedie

Kanada / Francie, 2009, 106 min

• dyfur

....hral tu Pierre Richard to je celé pozitivum filmu.Inak to je nevtipné,kopec dialogov so snahou o humor,ktorý nepríde.Ako bonus si dajte slovenský dabing a je to celé v ....... /Pokus prekonať dvorného dabéra P.Richarda - v podaní P.Olivu- sa nekonal - ani náhodou/ Dve hviezdy dávam len pre hôavného predstaviteľa - inak by to bol odpad.(21.4.2013)

Já jsem za to Pierrovo zestárnutí rád, protože konečně se zbaví nálepky roztržitého smolaře a má šanci i na role ve kterých ukáže, že není jen dobrým komikem ale především dobrým hercem, jako podporu svého tvrzení odkazuju třeba na film Robinson Crusoe s Pierrem v roli Robinsona, vynikající herecká "one man show" , kde po žádný ztřeštěný komice není ani stopy . Tuhle roli věčně šťastného nebo spíše pozitivně uvažujícího člověka jsem Pierrovi věřil a hrozně rád bych si tuhle vlastnost přenes z filmu do svýho života, ale copak to tady v tý zemi jde ? Všechno v životě a tady v tý zemi vnímat pozitivně, když stačí říct slovo "poslanec" a mám náladu jak Rambo při pohledu na Vietnamce. Naštěstí tu máme filmy, který umí svým příběhem dodat alespoň na chvíli patřičný svit a pozitivní energii.(7.11.2011)

Pierre Richard nám na stará kolena dokazuje, že není jen ztřeštěný komik, na kterého se smůla lepí na každém kroku. Naopak v této komedii nám ukáže, jakým skvělým hercem je a bez problému zvládne i vážnější role. V této komedii hraje Pařížského učitele fyziky, který zdědí po své tetě restauraci v odlehlé vesnici v Kanadě a starý Pierre se rozhodne využít situace a odstěhovat se na druhý konec světa se svojí dcerou. Zní to idylicky, nicméně netuší, že na jeho restauraci si mnou ruce místní obyvatelé, kteří navíc k tomu nesnáší všechny přistěhovalce. Rozhodnou se proto, že nevítaným hostům připraví peklo na zemi. Starý dobrák Pierre se proto dostává do situací, které jsme u něj vídali v jeho slavnějších filmech, přesto, že on sám považuje své nové sousedy za vstřícné a vždy pomáhající občany. Jedná se o trochu netypickou francouzskou komedii, která stojí na výborném nápadu a výborných výkonech hlavního hrdiny. Ostatní herci sice nedokáží velkému Pierrovi konkurovat, ale jako celek film působí velice dobrým dojmem. Film má pohodové tempo a dá se říci, že se při něm nebudete nudit, i když netlačí na pilu. Celkově tento film hodnotím jako oddechovou komedii, která spíše potěší fanoušky Pierra Richarda, jelikož bez něj bych se k tomuto typu komedie asi nedostal. Moje hodnocení je 60%.(15.4.2012)

Pierre Richard už ani zdaleka nedosahuje kvalit svých někdejších ztřeštěných komedií a z jeho potrhlých podivínů zbyli jen postarší úsměvní pánové, ale stále se na ně ještě dá koukat a celkem obstojně se při tom bavit, když navíc jako bonus tvůrci své menu okořenili řevnivostí mezi metropolitní Francií a provinčním frankofonním Quebecem. Malý, ale přece milý film... ,,Štěstí není cíl cesty, štěstí je způsob cestování"(5.11.2011)

Byl jednou jeden Belmondo, který se rozhodl po krátké kariéře ve vážných rolích dlouhou dobu bavit své diváky v šarmantních komediích. Byl jednou jeden Richard, který dlouho bavil své obdivovatele ve ztřeštěných komediích. Pak oba zestárli. Belmondo se vydal cestou moudrého staršího pána a zahrál si v několika bezchybných dramatech. Richard se vydal jinou cestou. A já vlastně ani pořádně nevím jakou. Až odporně optimistický profesor Pierre sice svou trvale dobrou náladou dokáže udolat všechny své protivníky, leč mám neodbytný dojem, že udolává i diváka.(30.9.2012)