Eva Braun - Hitlerova milenka (TV film)

• český

Zamilovaná do Adolfa Hitlera

• český

Adolf a Eva: Příběh jedné lásky

• francouzský

Eva Braun dans l'Intimité d'Hitler

In Love with Adolf Hitler

Dokumentární / Historický

Francie, 2007, 71 min (Alternativní: 52 min)

Daniel Costelle

Eva Braun

Celkem zajímavý dokument o skryté první dámě Německa,doplněný o autentické filmové záběry Evy Braunové,které natočila v soukromí.I když mi není sympatická a její manžel už vůbec ne,musím dodat,že v dokumentu jsou i některé pasáže,které nutí diváka brát jí jako svedenou oběť diktátora.Ale protože je dokázáno,že se pro svou smrt rozhodla dobrovolně,líto mi jí není.(14.1.2012)

Pekná kolorovaná verzia približujúca osud známej a v podstate nešťastnej ženy po boku vodcu. V podstate celý čas prežila bez toho, aby vedela (alebo skôr nechcela ani vedieť), čo sa v skutočnosti v Európe deje, vo svojej individuálnej realite. Zábery, ktoré nám ponúka tento dokument, sú naozaj výnimočné a často súkromného charakteru. Za to môžeme vďačiť práve Eve Braunovej, ktorá vytrvalo a permanentne niečo natáčala.(28.4.2018)

Hitlerova milenka si pestovala kult tela. Telesné cviky a malomestské radovánky filmovala na najdrahší filmový materiál. Tieto zábery mali tvoriť podklad k sfilmovaniu trháku amerických rozmerov o Eve a Adolfovi. Nuž, túžby takýchto dievok, naivne sa domnievajúcich, že ich život je akýmsi výnimočným umeleckým dielom, pričom v skutočnosti len napĺňajú svojim osudom recyklát tisícoviek navlas podobných osudov, končia zväčša vo fatálnom zabudnutí histórie, ktorá opakujúce sa príbehy strháva ako nudné pozlátko. Eve Braunovej sa však podarilo niečo výnimočné. Pre nič iné, len preto, lebo mala za milenca Adolfa Hitlera. Už len samotné meno Hitler priťahuje filmárov celého sveta ako býka červené súkno. A tak nečudo, že sfilmované čačky Evy Braunovej sa stali zaujímavým materiálom pre francúzskych filmárov. Namiesto amerického trháku tak vznikol príťažlivý dokument, pekne ukazujúci skutočný ideál nacistického vodcu - život s selankovitej idylke malomestského vidieka.(2.4.2018)

Dokument se sice z velké části zabývá Hitlerovou ideologií, názory a jeho životem, ale přesto se tam dozvíte i věci, které jste ani netušili.. :) A to jsem viděla a četla hodně o nacismu či o tématu holocaust x Hitler. Dost mě překvapili originální nahrávky, které z větší části natočila sama Eva Braun, jelikož je tam "vůdce" viděn také z jiného světla. Dokument doporučuji. Klidně i jen z důvodu připomenutí, jaká zvěrstva Hitler provedl, jelikož je to podle mého nejhorší událost minulého století.(17.11.2011)

Asi mi to nebudete věřit, ale jsou takové dny v roce kdy na ČT2 v osum hodin večer nedávají hitlera v hlavní roli. Tak určitě je to první a druhý svátek Vánoční a také den, kdy vysílali tento dokument o evce braun – hitler zde totiž vystupoval jen ve vedlejší roli nejprofláknutějšího feťáka, kterýžto nedávno objevený fakt umně maskovala evíkova amatérská kamera (co by dar od vůdce).____K osobě Evy Braun se snažilo vyjádřit spousta historiků a dokumentaristů, popsáno je spousta materiálu. Nu což, říká se, že osobnost nikoho nelze shrnout do několika řádek. Já se vás přesto pokusím (a věřím že úspěšně, neboť na mnou vytvořeném psychologickém profilu zkoumané evy braun bychom se myslím mohli shodnout) přesvědčit o opaku. Tedy, že pokud si třeba i koupíte biografii evy braun, dokumenty na DVD atd., prozkoumáte to zleva zprava, podrobíte to hluboké analýze, stejně dojdete k jednomu a stejnému závěru jako já. A dovolím si se stručností a strohostí mě vlastní shrnout osobnost evy braunové do pouhých dvou slov: nazi Hure. (5.10.2017)