poster

Eva Braun - Hitlerova milenka (TV film)

 • Česko

  Zamilovaná do Adolfa Hitlera

 • Česko

  Adolf a Eva: Příběh jedné lásky

 • Francie

  Eva Braun dans l'Intimité d'Hitler

 • anglický

  In Love with Adolf Hitler

Dokumentární / Historický

Francie, 2007, 71 min (Alternativní: 52 min)

Scénář:

Daniel Costelle

Kamera:

Eva Braun

Hrají:

Richard Berry (vyp.), Eva Braun (a.z.), Adolf Hitler (a.z.), Hermann Göring (a.z.)
 • Pavelpi
  ***

  Celkem zajímavý dokument o skryté první dámě Německa,doplněný o autentické filmové záběry Evy Braunové,které natočila v soukromí.I když mi není sympatická a její manžel už vůbec ne,musím dodat,že v dokumentu jsou i některé pasáže,které nutí diváka brát jí jako svedenou oběť diktátora.Ale protože je dokázáno,že se pro svou smrt rozhodla dobrovolně,líto mi jí není.(14.1.2012)

 • Autogram
  ****

  Eva Braunová tu nie je len Hitlerova milenka, sekretárka a gymnastka, ale hlavne filmárka a fotografka. Vytvorila pre históriu množstvo záberov a filmov, prieči sa mi napísať cenných, ktoré by inak vôbec neexistovali. Vzhľadom na to, koho filmovala, mala k dispozícii na tú dobu veľmi kvalitný farebný materiál. Účel záberov mal byť po vyhratej vojne celkom iný, takto slúžia ako dokument tej doby a súkromia históriou odsúdených osobností.(30.3.2018)

 • Pavlínka9
  ****

  Dokument se sice z velké části zabývá Hitlerovou ideologií, názory a jeho životem, ale přesto se tam dozvíte i věci, které jste ani netušili.. :) A to jsem viděla a četla hodně o nacismu či o tématu holocaust x Hitler. Dost mě překvapili originální nahrávky, které z větší části natočila sama Eva Braun, jelikož je tam "vůdce" viděn také z jiného světla. Dokument doporučuji. Klidně i jen z důvodu připomenutí, jaká zvěrstva Hitler provedl, jelikož je to podle mého nejhorší událost minulého století.(17.11.2011)

 • hous.enka
  ****

  Snimek navazuje na stejnojmenou knihu (anebo kniha na film, ted si nejsem jista rokem vydani). Je tedy rozsiren o historicke souvislosti, ale jinak je to to same. Kazdopadne film predstavuje "filmovou tvorbu" mlade reziserky a herecky, ktera zdokumentovala posledni leta jednoho z nejvetsich tyranu sveta. Ano, to je Eva Braunova. Hloupoucka a prosta divka, ktera sebou nechava manipulovat. Prave tenhle fakt je jak ve filmu, tak v knize zminen, a cele se to nese v tomhle duchu. Coz je fajn. Na druhou stranu mi chybi nejaka hlubsi sonda do Evinyho stylu uvazovani, nejaky nazor historika a tak. V kazdem pripade jde o snimek, ktery stoji za zhlednuti.(23.6.2011)

 • sportovec
  ****

  Pozoruhodný francouzský snímek zdařile upozorňuje na substantivní markantu nejen nacismu, ale i fašismu vůbec: na jeho maloměšťáctví, na hodnotové orientace pokleslé části dolní části středních vrstev. "Fenomén popeláře Doolitla" či Doolitlův fenomén (vzpomeňme si na proslulou píseň o potomcích, kteří mohou živit své rodiče) je nejvíce patrný na Braunové nechtěných zpodobeních jejího zrůdného milence. Zbaven uniformy a infantilního egocentrismu mění se v bezvýrazného venkovana z rakousko-německého poinnského pomezí. Stejně mdle působí většina dalších záběrů privilegované ženy Třetí říše. Snáze tak pochopíme Hitlerův portrét, který ve svých vzpomínkách načrtla druhá žena z jeho okolí - Traudl Jungeová. Pokleslost průměru, asi nejvýstižnější charakteristika hodnotových orientací a rasistických ideálů této polokreténské pakáže (výraz je inspirován proslulým výrokem z hořkých vzpomínek jednoho z nejproslulejších velkopodnikatelů výmarského Německa), navozuje spřízněný svět komunistických "elit" třicátých až padesátých let minulého století, ale také atmosféru filmů typu proslulé Moskalíkovy KUKAČKY V TEMNÉM LESE. Neboť odvrácená tvář světa hnědočerné pakáže, světa Osvětimi-Osvěčimi-Birkenau, Sobiboru, Terezína, Oradouru, Lidic je tím nejpodstatnějším z nadčasového rozměru odkazu tohoto hodnotového odpadu. Odkazem varovně výstražným.(28.5.2011)