poster

Škola v Priory (TV film)

 • anglický

  The Return of Sherlock Holmes: The Priory School

 • slovenský

  Cirkevná škola

Mysteriózní / Krimi

Velká Británie, 1986, 50 min

Režie:

John Madden
 • D.Moore
  *****

  Zatím jeden z nejnapínavějších dílů, ďábelské tempo od začátku do konce.(19.3.2017)

 • Rodriguez
  *****

  Nezapomenutelná dvojice Holmes - Watson ( Brett - Hardwicke)!!! A jejich zběsilé a zajímavé příběhy! 3. a 4.série - 90%(12.1.2015)

 • Finskej
  *****

  Jeremy Brett = nejlepší Sherlock všech dob.(2.1.2010)

 • liquido26
  ****

  Další zdařilá adaptace s vynikajícím Jeremy Brettem. Konec je možná trochu pozměněný, ale to vůbec nijak nevadí, protože se nejedná o nic zásadního.(5.9.2010)

 • PhillM.
  *****

  Sherlock se zase jednou nudí, zevluje a klimbá, když vtom mu do jeho bytu na Baker Street doslova vpadne jakýsi otylý muž, jemuž na již tak dost vysoké váze přidává hrst akademických titulů. Tak začíná dobrodružné vyšetřování únosu jednoho mladého chlapce, které je zde oproti povídce poměrně výrazně pozměněno (sice jen v jedné, ale podle mě důležité věci), ale čert to vem, dramatický konec se přece jen nese v duchu Doyleova stylu, kdy o lezení nahoru a padání dolů není nouze. Takže mi vlastně ten undergroundový konec až tak nevadil. Jinak samozřejmě jako vždy čirá radost z Brettova uchopení postavy nejgeniálnějšího detektiva všech dob.(18.4.2016)

 • - V roce 1927 časopis "Strand", ve kterém vycházely příběhy Sherlocka Holmese, položil svým čtenářům anketní otázku, která povídka se slavným detektivem je jejich nejoblíbenější. Stejnou otázku pak redaktoři položili Holmesovu stvořiteli Arthuru Conanu Doyleovi. Tak vznikl seznam dvanácti nejoblíbenějších Doyleových holmesovských příběhů, ke kterým autor později ještě přidal sedm, a celkový počet se tak ustálil na čísle 19. Povídka „Škola v Priory" se v tomto seznamu nachází na 10. místě. (PhillM.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace