poster

Maria Montessoriová (TV film)

 • Itálie

  Maria Montessori: una vita per i bambini

Drama

Itálie, 2007, 2x100 min

 • trinan_kop
  *****

  Mne sa to páčilo, pretože to ukazuje presne to, čo Montessori priniesla do pedagogiky - individuálny prístup, dôraz na zaujatie študentov a ďalšie. A z filmového hľadiska sa to môže zdať divný film, ale tak to proste vtedy bolo, keď sa žena snažila preniknúť do sveta pedagogiky, dovtedy vyhradeného mužom, a keď ešte navyše uspela na poli, kde dovtedajšia pedagogika neuspela, tak to bola veľká vec.(5.7.2011)

 • Merlinousek
  *****

  Kdo nerozumí Montessori metodice, ať to hlavně nehodnotí. Je to nádherný film nejen po stránce odborné, ale i po té lidské. Ukazuje tolik! Nedoporučuji těkavým lidem, kteří musejí mít zábavu naservírovanou na podtácku s vybuchujícími auty, uřezanými těly a prostřílenýma hlavama. Tenhle snímek je o skutečném životě se vším co přináší. Láska, soucit, žal, utrpení, odpuštění. Je tam všechno.(5.1.2016)

 • emma53
  ****

  Maria podle wiki má skutečně laskavý pohled, tak není divu, že její vztah k dětem byl pozitivní a chtěla jim pomoct z toho tehdejšího marasmu. Přišlo to sice později, protože původně se chtěla stát první lékařkou v Itálii, ale karty s jejím životem zamíchaly trochu jinak. Nevíme přesně detaily jejího života a hlavně soukromí, tam bych vytkla přílišné Pilcherovské podání. Patosem a klišovitostí Maria Tavarelli (ano, muž) skutečně nešetřil a to je mně trochu proti mysli, ale asi jsem to právě potřebovala, takže šetřit na hvězdičkách nebudu. Paola je kráska a pan profesor byl zpočátku takový štramák......tudíž berte mě trochu schovívavě.(23.6.2016)

 • petrkocou
  **

  Také máte rádi televiní filmy? 2x100 minut, ukrutně zdlouhavého sladkobolněho příběhu postaveného zcela bez skrupulí na klišé. A také se vám líbí "staří" lidé oblemcaní na obličeji nánosem podivné hmoty vyvolávající spíše představu lepry a vylepšující dojem katatonickými pohyby? Dramaturgové ČT správně rozhodli, že toto asi nebude film pro diváky upřednostňující originální znění.(3.12.2011)

 • igi B.
  **

  Hm, tak ještě že se film všemi těmi skutečnými postavami a událostmi jen "inspiroval"! . . . Ku výrobě snad v dobré víře didaktivní, leč mýtutvorně ulepené a přes všechnu formální načančanost a dramatické >zápletky< sterilní televizáčtiny. Pro našince odkovaného telenovelami v našem znění vše ještě umocněno uníkaným českotelevizáckým dabingem. Bída a utrpení. - - - - - (Poprvé pro nemístná očekávání protrpěno 5.7.2011 na >antimontessoriovském prostoru< , hodnocení a komentář zde jako první - 5.7.2011)(5.7.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace