poster

Maria Montessoriová (TV film)

 • Itálie

  Maria Montessori: una vita per i bambini

Drama

Itálie, 2007, 2x100 min

 • Merlinousek
  *****

  Kdo nerozumí Montessori metodice, ať to hlavně nehodnotí. Je to nádherný film nejen po stránce odborné, ale i po té lidské. Ukazuje tolik! Nedoporučuji těkavým lidem, kteří musejí mít zábavu naservírovanou na podtácku s vybuchujícími auty, uřezanými těly a prostřílenýma hlavama. Tenhle snímek je o skutečném životě se vším co přináší. Láska, soucit, žal, utrpení, odpuštění. Je tam všechno.(5.1.2016)

 • Stanley
  ***

  Na podobných "životopisných" filmech, jako je tento, mě velmi mrzí, že vlastně nejsou příliš životopisné (příliš si vymýšlejí) a že je tedy nelze brát jinak vážně. Kromě jmen jistých postav a některých klíčových událostí nemůžeme film považovat za nic hodnověrného, díky čemu bychom se z něj mohli mnohému zajímavého naučit, než se z něj jen lacině pobavit. Je to velká škoda, neboť skutečně realistické ztvárnění života Marie Montessori by nebylo o nic méně zajímavější a poutavější než načančaný chuchvalec scénáristických fabulací. Přesto tento film hodnotím poměrně kladně. Nepostrádá totiž silné a srdečné momenty a prostřednictvím postavy Marie Montessori inspiruje a nabádá k nekonformnímu smýšlení a postoji k životu a ke společnosti (a samozřejmě k dětem a jejich výchově!).(1.6.2014)

 • petrkocou
  **

  Také máte rádi televiní filmy? 2x100 minut, ukrutně zdlouhavého sladkobolněho příběhu postaveného zcela bez skrupulí na klišé. A také se vám líbí "staří" lidé oblemcaní na obličeji nánosem podivné hmoty vyvolávající spíše představu lepry a vylepšující dojem katatonickými pohyby? Dramaturgové ČT správně rozhodli, že toto asi nebude film pro diváky upřednostňující originální znění.(3.12.2011)

 • trinan_kop
  *****

  Mne sa to páčilo, pretože to ukazuje presne to, čo Montessori priniesla do pedagogiky - individuálny prístup, dôraz na zaujatie študentov a ďalšie. A z filmového hľadiska sa to môže zdať divný film, ale tak to proste vtedy bolo, keď sa žena snažila preniknúť do sveta pedagogiky, dovtedy vyhradeného mužom, a keď ešte navyše uspela na poli, kde dovtedajšia pedagogika neuspela, tak to bola veľká vec.(5.7.2011)

 • emma53
  ****

  Maria podle wiki má skutečně laskavý pohled, tak není divu, že její vztah k dětem byl pozitivní a chtěla jim pomoct z toho tehdejšího marasmu. Přišlo to sice později, protože původně se chtěla stát první lékařkou v Itálii, ale karty s jejím životem zamíchaly trochu jinak. Nevíme přesně detaily jejího života a hlavně soukromí, tam bych vytkla přílišné Pilcherovské podání. Patosem a klišovitostí Maria Tavarelli (ano, muž) skutečně nešetřil a to je mně trochu proti mysli, ale asi jsem to právě potřebovala, takže šetřit na hvězdičkách nebudu. Paola je kráska a pan profesor byl zpočátku takový štramák......tudíž berte mě trochu schovívavě.(23.6.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace