poster

Maria Montessoriová (TV film)

 • Itálie

  Maria Montessori: una vita per i bambini

Drama

Itálie, 2007, 2x100 min

 • Amper01
  ***

  Znám Montesorri školky u nás. A když jsem našel tento životopisný film, byl jsem nadšen. Zklamání přišlo až v poslední minutě, kdy bylo řečeno, že ve skutečnosti je to v podstatě celé smyšlené. A v ten okamžik hodnota tohoto filmu vyprchala (alespoň v mých očích) Podíval bych se na něj asi i tak, ale s jiným očekáváním. Takhle se cítím opravdu podveden.(3.6.2018)

 • Merlinousek
  *****

  Kdo nerozumí Montessori metodice, ať to hlavně nehodnotí. Je to nádherný film nejen po stránce odborné, ale i po té lidské. Ukazuje tolik! Nedoporučuji těkavým lidem, kteří musejí mít zábavu naservírovanou na podtácku s vybuchujícími auty, uřezanými těly a prostřílenýma hlavama. Tenhle snímek je o skutečném životě se vším co přináší. Láska, soucit, žal, utrpení, odpuštění. Je tam všechno.(5.1.2016)

 • Stanley
  ***

  Na podobných "životopisných" filmech, jako je tento, mě velmi mrzí, že vlastně nejsou příliš životopisné (příliš si vymýšlejí) a že je tedy nelze brát jinak vážně. Kromě jmen jistých postav a některých klíčových událostí nemůžeme film považovat za nic hodnověrného, díky čemu bychom se z něj mohli mnohému zajímavého naučit, než se z něj jen lacině pobavit. Je to velká škoda, neboť skutečně realistické ztvárnění života Marie Montessori by nebylo o nic méně zajímavější a poutavější než načančaný chuchvalec scénáristických fabulací. Přesto tento film hodnotím poměrně kladně. Nepostrádá totiž silné a srdečné momenty a prostřednictvím postavy Marie Montessori inspiruje a nabádá k nekonformnímu smýšlení a postoji k životu a ke společnosti (a samozřejmě k dětem a jejich výchově!).(1.6.2014)

 • emma53
  ****

  Maria podle wiki má skutečně laskavý pohled, tak není divu, že její vztah k dětem byl pozitivní a chtěla jim pomoct z toho tehdejšího marasmu. Přišlo to sice později, protože původně se chtěla stát první lékařkou v Itálii, ale karty s jejím životem zamíchaly trochu jinak. Nevíme přesně detaily jejího života a hlavně soukromí, tam bych vytkla přílišné Pilcherovské podání. Patosem a klišovitostí Maria Tavarelli (ano, muž) skutečně nešetřil a to je mně trochu proti mysli, ale asi jsem to právě potřebovala, takže šetřit na hvězdičkách nebudu. Paola je kráska a pan profesor byl zpočátku takový štramák......tudíž berte mě trochu schovívavě.(23.6.2016)

 • igi B.
  **

  Hm, tak ještě že se film všemi těmi skutečnými postavami a událostmi jen "inspiroval"! . . . Ku výrobě snad v dobré víře didaktivní, leč mýtutvorně ulepené a přes všechnu formální načančanost a dramatické >zápletky< sterilní televizáčtiny. Pro našince odkovaného telenovelami v našem znění vše ještě umocněno uníkaným českotelevizáckým dabingem. Bída a utrpení. - - - - - (Poprvé pro nemístná očekávání protrpěno 5.7.2011 na >antimontessoriovském prostoru< , hodnocení a komentář zde jako první - 5.7.2011)(5.7.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace