poster

Ďáblovo kopyto (TV film)

 • anglický

  The Return of Sherlock Holmes: The Devil's Foot

 • slovenský

  Diablova noha

Mysteriózní / Krimi

Velká Británie, 1988, 52 min

 • Cimr
  *****

  Velmi sympatický díl. Záhadné vraždy, blata, skvěle natočené záchvaty šílenství, logické dedukce... Jenom si nejsem jistý, jestli tu nebylo porušeno jedno pravidlo z desatera pátera Knoxe, konkrétně myslím bod č.4:)(15.8.2008)

 • liquido26
  ****

  Ten Sherlock měl v tomhle díle nějakej divnej sestřih :-))(7.9.2010)

 • filmmovier
  *****

  Další geniální díl, tentokrát adaptace nejpodivnějšího Sherlockova případu. Odehrává se ve velmi krásné a divoké krajině. To malé Stonehenge bylo velice pěkné. Jeremy Brett exceluje jako nikdy dřív, ty Holmesovy záchvaty šílenství jsou zahrané naprosto precizně a profesionálně. Podle mého velmi úchvatná adaptace se spoustou záhadných vražd. A musím se ptát taky: Co to měl ksakru na hlavě?(27.12.2011)

 • Rodriguez
  *****

  Nezapomenutelná dvojice Holmes - Watson ( Brett - Hardwicke)!!! A jejich zběsilé a zajímavé příběhy! 3. a 4.série - 90%(12.1.2015)

 • D.Moore
  *****

  V této epizodě je Jeremy Brett prostě neuvěřitelný, jinak jeho výkon popsat nelze. Vystřídá totiž tolik poloh od zahořklé po stoprocentně vyšinutou... Ovšem stejně důležitou roli má Edward Hardwicke, bez jehož uvěřitelné starostlivosti by to nemohlo být ono. Ďáblovo kopyto patří k mým nejoblíbenějším případům a jeho adaptace mě rozhodně nezklamala.(2.4.2017)

 • - V roce 1927 časopis "Strand", ve kterém vycházely příběhy Sherlocka Holmese, položil svým čtenářům anketní otázku, která povídka se slavným detektivem je jejich nejoblíbenější. Stejnou otázku pak redaktoři položili Holmesovu stvořiteli Arthuru Conanu Doyleovi. Tak vznikl seznam dvanácti nejoblíbenějších Doyleových holmesovských příběhů, ke kterým autor později ještě přidal sedm, a celkový počet se tak ustálil na čísle 19. Povídka „Ďáblovo kopyto" se v tomto seznamu nachází na 9. místě. (PhillM.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace