Planeta Země po vymření lidstva

(TV film)
  • USA Life After People (více)
Ukázka z filmu

Dokument vychází při předvídání budoucnosti z odborné znalosti a chápání historie. Odborníci na inženýrství, botaniku, ekologii, biologii, klimatologii a archeologii vytvářejí obraz toho, jak bude Země vypadat v průběhu dní, týdnů, měsíců, let a milénií poté, co zmizí lidé. Uvidíme, co se stane s okolním prostředím. Jaké druhy rostlin přežijí? Budou moře oplývat rybami? Která zvířata přežijí? Co se stane s elektrárnami? Změní se v časované bomby, až se zastaví? Otráví zemi navěky? Vrátí se někdy lidé? Zahájí tento koloběh opět člověk odhalováním našich rozvalin a snahou představit si, jak život vypadal v naší době? (oficiální text distributora)

Ounil19

Život bez lidí? Tento dokument nám o tom dává své. I když trochu spekulativní ale i tak docela reálné, jak by vypadal svět bez nás. Osobně si myslím že my lidstvo planetě ubližujem. Je to přece jenom dokumentární vize jak by to vypadalo bez nás. Dokument je zajímavý dobře vypráví co a jak by se stalo po letech ale seriálu ubírá hodně špatné počítačové animace. Ale i přesto 5* si zaslouží. ()

Otaparni

Dokumentární film divákům ukazuje, jak by mohla vypadat země při náhlém zmizení lidí a a jak se příroda vypořádá s tím co člověk na zemi postavil v odstupu do jednoho ruku až 1 000 0000 let. Film má nedostatky ve vizuálních efektech, ale o těch to není. ()

Frank234

Započítáme-li tento dokument do odvětví "Coby, kdyby", napadá mě pouze málo možností, kdy lidstvo přestane existovat, ale všechny budovy, památky a podobné pozůstatky zůstanou neporušené. Seriál z mého pohledu neukazuje to, jak by to vypadalo po našem náhlém vymření, ale ukazuje, proč se na něco musí dohlížet a jak by to vypadalo, kdyby lidé, kteří se o to starají, vyhlásili několik set let dlouhou stávku. A protože si nevybrali zrovna šťastnou cestu, jak nám to ukázat, dostávají pouze 40%. ()

CrashHP

Ako by to tu vyzeralo keby zrazu na Zemi neboli ľudia? Rozhodne zaujímavý dokument, vďaka ktorému som mal možnosť nahliadnuť na to, ako si príroda v priebehu rokov získala všetko späť. ()