• Houdini

Oscar 1 nominace: Hudba(10.6.2004)

Tak zas komentar ako prvy, aspon ze tu nevidim Karla Chrochta = karlos80, uspesneho vitaza ankety Idiot roku 2015. Na Houdiniho na spolahnut neda, to su same kecy typu Osral- nominace, hudba. No bieda. Kazdopadne vyborny film na cele s Williamom Holdenom /Sunset Boulevard/, ktory hra na husle, ale co buchnechcel, zamiloval si svet boxu. A nasledne vznika konflikt bud box alebo hudba. Vyborna bola vo filme tiez Barbara Stanwyck /Sorry, wrong Numer, Pojistka Smrti/. Ta ma na Holdena obrovsky vplyv, lebo ju miluje. Tempo je genialne, film ani chvilu nenudi, fakt nuda nedostala ani najmensiu sancu. Dialogy su masakrozne dobre, tak kvalitne rozhovory som uz dlho nepocul. Akcne sceny takmer ziadne, film je to skor pre artovych divakov, ako som ja. Reziser Mamoulian /Kralovna Kristyna, City Streets tymto antocil jeden zo svojich najlepsich filmov. 94 %(7.11.2017)