Streets of Laredo

Western

USA, 1949, 93 min

Hlavnou hviezdou filmu bol pre mna suverenne William Holden /Sunset Boulevard, Breezy, Sklenene peklo/. Namet -prepadavanie dostavnikov je vyborny na western, aspon ze tu nie je otrepane klise : "biely farmar tazko pracuje na Vychode USA a odide na Divoky Zapad, aby si tam zil na ranci so zenskou a harantami a pracoval s nimi na pode, pricom celi utokom krvilacnych Indianov" . Plus este vo filme bola aj zachrana ludskeho mladata - konkretne mlade dievca zachranili traja kovboji. Tempo je masakrozne dobre, dialogy su perfektne, nuda nehrozi. Hoci z hercov mi bol znamy len Holden, musim pozriet aj osattne mena - a najma v com hrali. Rezisersky vycibrene, kazdy detail bol natoceny s laskou - a mne rezisersky Anthony Mann /T-men 1947, Reign of Terror 1949/ coraz viac smakuje : 89 %(21.10.2017)

I když film pracuje s otřepanými klišé, je velmi slušně natočen a má to šťávu. Konec je pro mě víc než "šokující". V rámci žánru za 3,5.(13.1.2018)

Hodně náročná angličtina, které bez titulků skoro není rozumět. Naštěstí zápletka je velmi prostá a v detailech není třeba bloudit. Vyzdvihl bych pěknou kameru, výbornou hudbu a také jemné detaily technicolorových obrazů.(5.3.2010)

RANNIE, I'M DOING THIS FOR WAHOO!! Holden odvedl svůj klasickej díl práce a film staví hlavně na přátelství mezi hlavními třemi postavami. Začátek a konec filmu jsou vynikající, ale prostřední část s "ranger thing" mě zas tak nezaujala. Naštěstí je tam ještě Charley Calico. Zrůdná bestie vysávající z lidí jejich těžce vydřené peníze. Jednou si přiváže rangera ke kůlu, pojezdí mu záda hráběma a hned mu ve dveřích stojí Jim s koltem a následuje parádní fight s nožem. Úplný konec filmu, kde Jim a Lorn sedí naproti sobě v saloonu je však nejlepší. To je TO, proč tak miluju tyhle filmy.(10.10.2016)