Poslední noc v Římě

• Česko Pokoj v Římě (více)

Alba je krásná španělská dívka, která během posledního dne svých prázdnin v Římě potká Natašu – atraktivní ruskou turistku. Alba se dá s Natašou do řeči a protože ji žena začne přitahovat, pozve ji k sobě do hotelu. Počáteční zábrany jdou brzo stranou a ty dvě se spolu pomilují. Během následujících dvanácti hodin si Alba a Nataša vyprávějí o svém životě, ilustrují to fotkami na internetu a užívají si vzájemných tělesných rozkoší. Alba vypráví, že je její matka opustila rodinu, když byla ještě malá a nakonec skončila jako vydržovaná žena bohatého araba. Nataša se podělí o zkušenosti s hrubým otcem a sestrou kunsthistoričkou. Ale vyprávějí si ženy skutečné příběhy, nebo jedna druhou pouze krmí pohádkami v domnění, že se už nikdy v životě nespatří? (HBO Europe)

meave

Láska, sex a renesancia v jednej izbe v Ríme. Krátky útek z reality podfarbený skvelou hudbou, ktorá pomohla vytvoriť atmosféru a pridala jednu celú hviezdičku. Lebo milovanie mi pri nej nepripadalo obscénne a pomaly plynúce obrázky ma nezabíjali nudou. Bolo to ako pomaly plynúca erotická báseň s náznakom epiky. Len taká ľahká a trochu smutná... ()

Autogram

Radosť pozerať, bezpochyby. Medem prináša vždy niečo zvláštne, tentokrát v zaujímavom soft-porno balení príbeh krátkej lásky v jednej izbe. Plný klamstiev, ktoré som však očakával nielen vyrozprávané, ale aj sfilmované. Hoci hovoriť mali obrazy takmer ako od Michelangela, nestačilo mi to. Melodramatický záver nie je našťastie prehnaný, ale aj tak jedna hviezda je výlučne za dokonalé nahé telá. –––– Představa, že mezi nás vstoupí mužský prvek, se mi nelíbí. ()

Hees

Ženy sú pekné čo viac si priať? Ženy tam spolu robia rôzne zaujímavé veci, bozkávajú sa, trochu tak ehm, milujú sa spolu a dotýkajú sa navzájom broskyniek atď čo viac si priať? Bude to stačiť na to aby bol film výborným filmom? No bohužiaľ to nestačilo a filmu ešte toho veľa chýbalo, aby bol lepší ako priemer. Povedzme si, ale čo je zlé a čo dobré a tak teda herecké výkony sú naozaj podpriemerné a aj keď dve ženy sú naozaj sexuálne príťažlivé a to hlavne Natasha Yarovenko, ktorá hrá ruskú turistku. A to Elena Anaya je v podstate skúsená herečka no čo už tiež nehrala oslnivo. Sexuálne scény sú dobré a milé, ale inak som herečkám neveril ich vzájomnú náklonnosť vôbec a nebola medzi nimi žiadna iskra. Naopak čo sa vo filme podarilo boli nejaké tie artové scény (tie sú krásne), ktoré film ťahajú hore aj napriek jeho jednoduchšiemu príbehu atď. (Hodnotenie 2,5) ()

Aluska88

Krásné, vzrušující, erotické, smyslné, něžné a hluboké. Snímek odehrávající se skoro celé dvě hodiny pouze na prostoru hotelového pokoje. V něm dvě ženy, které se poznaly. I na tak malém a obyčejném prostoru, jakým se zdi pokoje zdají být, dokázali tvůrci díky hlavním aktérkám, zpracování a scénáři vytvořit silné scény a emoce. Touha, vášeň, láska, cit, strach, bolest. Tyto všechny pocity naplnily ten večer celý pokoj. Dýchal jimi. A ony dýchaly jedna pro druhou. Elena Anaya a Natasha Yarovenko byly naprosto fenomenální a zcela se odevzdaly svým postavám. Jedni budou Room in Rome brát jako pouze ten film, kde "jsou herečky po celou dobu nahé a dělají to spolu" a jiní v něm spatří něco víc, podobající se až jisté formě umění. Je to odvážně, odhaleně, možná provokativně, ale také velmi citlivě, prokresleně a bravurně zpracovaný portrét o setkání, citech a okamžicích, které často přijdou jen jednou. V tu magickou chvíli, kdy neexistuje nic jiného a na níž je nejbolestnější to, že prostě skončí... ()

edie sedgwic

Pokial by sme z tohto filmu zobrali tie dve alebo tri "mysticke" sceny (ta so sipom ma dostala, priznavam sa), vyslo by nam obycajne lesbicke soft porno. Reziser stavil (a v pripade muzskej casti obecenstva sa mu to asi aj podarilo) na nahe zenske tela, ktore sa cely cas promenaduju po byte, prepletaju sa, sprchuju sa, kupu atd atd. Pod tym vsetkym vsak nie je nic, len rozpacite dialogy, POdivne pribehy a akoze hlboke myslienky. Film je zbytocne dlhy, od sceny s kotrmelcami vo vani by som vsetko vystrihla, zbytocne to kazi aj tak uz dost zly dojem. ()

• Hotel Pompeyo, v němž se příběh odehrává, je fiktivní, stejně jako jeho satelitní obrázek v Google Earth, který byl upraven ve Photoshopu. Stejně tak neexistují ostrov Nekrasov, údajný domov Rusky Natashy (Natasha Yarovenko), či satelitní obrázek domu Alby (Elena Anaya). (PogoJoe)