Divnopis aneb Proč se to tak jmenuje? (TV pořad)

• Česko

Divnopis

Dokumentární

Česko, 2007, 51x4 min

Předloha:

Marek Janáč (kniha), Pavel Tumlíř (kniha), Milan Harvalík (kniha)

Milan Harvalík, Marek Janáč (vyp.), Pavel Tumlíř (vyp.)
  • Noviik

Super nápad, ale to provedení je fakt zlo. Tři minuty se ptát místních, abych se pak dozvěděl suše - je to od německého xxx. No, škoda, spíš bych si poslechl nějaký příběh, důvod, zajímavost...(1.8.2016)

• jakoby

Takovy dobry napad....! A tak blbe zpracovany. Reporter se pta kolemjdoucich jaky je vyznam nazvu mista ve kterem bydli. Lidi je vetsinou posilaji do ...... Vyznam nazvu se stejne nedovime , reporter se chova jak idiot s velmi chabym smyslem pro humor a odbornik je oblekany jak dedecek z let osmdesatych. Takovy dobry napad .A tak zpraseny.(12.9.2012)

Hamiltony, Nasavrky,(25.1.2013)

PO republice jezdívám a názvy některých obcí mne fascinují, takže existence tohoto seriálu je pro mne na 5 hvězd. Provedení je výrazně slabší. Ani mi tak nevadí, že se ptají lidé co si o tom myslí nebo vědí, konec konců co jiného by taky chtěli točit, jen mluvící hlavu pana Harvaliká? To by bylo zcela tragické, protože on je bez charismatu, což by odborníkovi člověk i odpustil, bohužel v několika dílech je i bez schopnosti jasně říci, jak to tedy vlastně je, nebo alespoň může být. To je podle mne hlavní chyba realizace, že není jasné profesionální stanovisko. Druhá chyba, která už může být malým rozpočtem, je, že obce nejsou lépe vizuálně prezentovány, případně není víc historického kontextu. Celkem mi to vychází tedy na trojku, skvělá idea, poněkud zprasená.(27.7.2016)

Cotkytle - chlupatá halena, kočičí vesnice, nebo huňatá sukně, či kabát.(20.6.2016)